Konto „na selfie” w Banku Pekao S.A.

Konto „na selfie” w Banku Pekao S.A.

author
Alicja Uzarowicz
23 lutego 2020

Bank Pekao S.A. jako pierwszy udostępnił rachunek bankowy, którego otarcie możliwe jest wyłącznie za pomocą biometrii. Chociaż wiele banków już zaoferowało swoim klientom różne konta „na selfie”, to najczęściej wiązało się to z późniejszą wizytą kuriera w celu podpisania umowy. Spółka zapowiada, że to nie koniec tego typu rozwiązań.

Banki coraz mocniej stawiają na rozwiązania biometryczne. Coraz więcej z nich przygotowywało dla swoich klientów różne warianty konta „na selfie”. Pekao S.A. postanowił jednak jako pierwszy zaproponować swoim klientom proces otwierania takiego konta w całości oparty na biometrii.

Przy okazji poinformowania o tego rodzaju udogodnieniu dla klientów, spółka zaznaczyła, że nie zamierza poprzestać na takim rozwiązaniu. W przyszłości jej ambicją jest bowiem wdrażanie kolejnych narzędzi i usług opartych właśnie na osiągnięciach technologii biometrycznej.

Poza oczywistym imponującym procesem polegającym na zrobieniu sobie zdjęcia w celu założenia rachunku całkowicie przez Internet, biometria obarczona jest ogromnym poziomem bezpieczeństwa. A zatem poza ciekawym rozwiązaniem klienci zyskują lepsze zabezpieczenia przed potencjalnymi cyberzagrożeniami.

Konto „na selfie” coraz popularniejszych

Warto w tym miejscu wspomnieć, że wdrożenie konta „na selfie” poprzedziło wiele ciekawych biometrycznych rozwiązań w aplikacji mobilnej PeoPay. To właśnie za jej pośrednictwem można założyć rachunek bez konieczności późniejszego odwiedzenia oddziału banku albo wizyty kuriera.

A zatem aby założyć konto „na selfie” wystarczy zrobić zdjęcie swojego dowodu osobistego oraz wykonać selfie, które posłuży weryfikacji naszej osoby. Poza możliwością założenia rachunku, aplikacja PeoPay posiada jeszcze kilka innych funkcji związanych z technologią biometryczną.

A zatem można zdecydowanie powiedzieć, że powoli przenosimy się w odległą jeszcze niedawno przyszłość. Albowiem nadeszły już czasy, w których mamy możliwość zakładania rachunków bankowych dosłownie bez wychodzenia z domu. Można zatem spodziewać się, że wkrótce także inne banki zaoferują zakładanie konta „na selfie” całkowicie online.

Bank Pekao S.A. stawia na biometrię i cyfryzację

Coraz większą popularnością cieszy się chociażby możliwość zalogowania się do aplikacji oraz zatwierdzania operacji z wykorzystaniem odcisku palca. Tak jak oszuści śledząc nasz telefon mogą łatwo uzyskać dostęp do naszego kody PIN, tak znacznie ciężej będzie podrobić im nasze linie papilarne.

"

Kładziemy nacisk na proste i szybkie rozwiązania, które wpływają nie tylko na wygodę użytkownika, ale również w skuteczny sposób zabezpieczają dane użytkowników. Wykorzystywanie biometrii to nowa jakość w polskiej bankowości, z której nasi klienci chętnie korzystają

– powiedział Bartosz Zborowski z Banku Pekao S.A.

W dalszej części swojej wypowiedzi przedstawiciel tytułowego banku podkreślił, że to nie koniec nowoczesnych rozwiązań opartych na biometrii. Plany banku zakładają bowiem dalsze odpowiadanie a czasem nawet wykraczać poza oczekiwania współczesnych konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski z nominacjami w Invest Cuffs
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 marca 2021

ING Bank Śląski z nominacjami w Invest Cuffs

Kredyt hipoteczny Puławy
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
03 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Puławy

Najlepsze produkty finansowe – listopad 2015
Wpisy
autor wpisu
Adam Zieliński
02 listopada 2015

Najlepsze produkty finansowe – listopad 2015

Inspektorat ZUS Warszawa-Wola
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS Warszawa-Wola

W Polsce jest 2,2 mln dłużników
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
04 listopada 2013

W Polsce jest 2,2 mln dłużników

Pożyczki bez BIK Ostrzeszów
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
22 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Ostrzeszów

Porównaj