Masterpass – jak działa portfel elektroniczny?

Masterpass – jak działa portfel elektroniczny?

author
Halszka Gronek
19 lipca 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Kategoria

Płatności internetowe z roku na rok stają się coraz łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze. Wszystko to za sprawą nowych usług i aplikacji dostarczanych nam przez największe koncerty i fintechy świata. Jedną z takich usług jest elektroniczny portfel Masterpass. Sprawdziliśmy, jak działa, w jaki sposób go aktywować i jakie wnosi korzyści na rynek nowoczesnych płatności. 

Spis treści:

 1. E-portfel Masterpass – co to jest?
 2. Na czym polega usługa Masterpass?
 3. Jak korzystać z e-portfela?
 4. Zakładanie konta – krok po kroku
 5. Korzyści Masterpass
Zwiń spis treści

E-portfel Masterpass – co to jest?

Materpass to nic innego, jak nowoczesna usługa płatnicza. Jej operatorem jest Mastercard – jeden z największych dostawców kart płatniczych na świecie. Masterpass służy przede wszystkim dokonywaniu błyskawicznych i komfortowych płatności internetowych przy użyciu kart bankowych. Transakcje Masterpass trwają góra kilkanaście sekund dzięki przechowywaniu danych płatniczych i adresowych w elektronicznym portfelu usługi. 

System błyskawicznych płatności Masterpass istnieje na rynku od 2013 roku. Po raz pierwszy usługa ta pojawiła się w Polsce rok później – w 2014 roku. Początkowo nie cieszyła się ona zbyt dużym zainteresowaniem konsumentów. Jednak dzisiaj grono odbiorców e-portfela Marsterpass liczy ponad 40 milionów użytkowników. Błyskawiczne płacenie kartą bez konieczności wypełniania danych możliwe jest w większości sklepów internetowych. 

Największą zaletą usługi Masterpass jest brak przymusu każdorazowego podawania danych karty płatniczej. Zanim administrator aktywował tę usługę, większość konsumentów wolała korzystać z przelewu ekspresowego Pay-By-Link lub szybkiej transakcji BLIK. Jednak po wdrożeniu Masterpass płacenie za pomocą karty stało się równie atrakcyjne i szybkie. A fakt ten docenili przede wszystkim ci konsumenci, których banki nie obsługują BLIK-a.

Szukasz najlepszych ofert kredytowych? Sprawdź:

Kredyty gotówkowe – do 200 000 zł

Kredyty konsolidacyjne – zamień wiele rat w jedną

Kredyty hipoteczne – na własne mieszkanie

Na czym polega usługa Masterpass?

Masterpass jest specjalną usługą płatniczą dedykowaną posiadaczom kart Mastercard… ale nie tylko! Z e-portfela korzystać mogą także posiadacze kart VISA, American Express czy chociażby Diners Club. Warto w tym miejscu jednak wspomnieć, iż dostawca kart VISA Inc. stworzył także własną, alternatywną usługę e-portfela. Sprawdź więcej informacji o VISA Checkout.

Dzięki portfelowi Masterpass możliwe jest dokonywanie płatności internetowych z pominięciem żmudnego procesu wypełniania formularza danych karty i jej posiadacza. Wszystkie niezbędne informacje, w tym nawet preferowany adres dostawy kupowanych produktów, uzupełnione zostaną automatycznie na podstawie danych z profilu Masterpass. Taki sposób dokonywania transakcji znacząco różni się od tradycyjnego sposobu płacenia kartą w Sieci.

Standardowo, chcąc zapłącić kartą płatniczą za zakupy dokonane online, każdy konsument zmuszony był do wypełnienia danych dotyczących numeru karty, jej daty ważności, a także kodu zabezpieczającego CVV/CVC. Niektóre serwisy transakcyjne wymagały dodatkowo podania adresu zamieszkania (zgodnego z tym przypisanych właścicielowi karty) oraz imienia i nazwiska posiadacza. Dzięki usłudze Masterpass tego typu weryfikacja to już przeżytek!

Jak korzystać z e-portfela?

Aby skorzystać z szybkiej płatności internetowej za pomocą usługi Masterpass, należy przede wszystkim:

 1. posiadać odpowiednią kartę debetową, kredytową lub przedpłaconą od Mastercard, Maestro, VISA, American Express, Diners Club czy Discover,
 2. założyć konto na stronie interetowej Masterpass, do którego podpięta zostanie karta płatnicza.

Jeśli spełnimy powyższe warunki, możemy dowoli korzystać z profitów, jakie gwarantuje nam usługa Masterpass. Wystarczy, że w trakcie zakupów online w „Koszyku” e-sklepu wybierzemy opcję „Płacę” lub „Kupuję”. W następnym oknie powinniśmy wyszukać ikonę płatności Masterpass.

Po kliknięciu w ikonę Masterpass zostaniemy przekierowani do okna logowania, gdzie system poprosi nas o wskazanie loginu i hasła dostępu. Po pomyślnej autoryzacji usługa Masterpass samodzielnie potwierdzi dane naszej karty płatniczej. Jedyną czynnością, jaką będziemy musieli zrobić, jest akceptacja zapłaty. To wszystko!

Oczywiście nie każdy sklep internetowy umożliwia dokonywanie transakcji w oparciu o tę usługę. Jednak każdy nowoczesny sklep powinien już gwarantować dostęp do szybkich płatności w oparciu o kartę płatniczą. Można powiedzieć, iż jest to niejako „standardem” obecnych czasów. 

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź także:

Kredyt online – do 200 000 zł online

Pożyczki na dowód – minimum formalności

Pożyczki bez baz – z minimalną weryfikacją w bazach

Pożyczki online bez weryfikacji – w pełni przez Internet

Zakładanie konta – krok po kroku

Rejestracja konta na stronie Masterpass jest wymogiem koniecznym do skorzystania z szybkich płatności internetowych bez podawania danych karty. W tej części artykułu wskażemy, w jaki sposób zarejestrować własny profil na oficjalnej stronie operatora usługi.

1) Przejść na oficjalną stronę dostawcy usługi

Witryna usługi Masterpass znajduje się pod adresem: https://masterpass.com/pl-pl.html.

2) Wybierz opcję „Rejestracja”

Rejestracja jest całkowicie bezpłatne i zajmuje kilka minut. By z niej skorzystać, należy przygotować swój telefon komórkowy i kartę płatniczą.

3) Wypełnij obowiązkowy formularz danych osobowych

W krótkim formularzu należy podać swoje imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz hasło. Na koniec trzeba zaakceptować regulamin rejestracyjny.

4) Potwierdź swój numer telefonu poprzez kod SMS

Na podany przez Ciebie numer telefonu przesłany zostanie kod SMS, dzięki któremu zdołasz potwierdzić swoją tożsamość. Wpisz go w odpowiednie pole rubryki i wciśnij „Dalej”. Jeśli z jakiegoś powodu SMS z kodem do Ciebie nie dotarł, możesz ponowić jego wysłanie lub cofnąć się do wcześniejszego etapu rejestracji celem poprawienia danych kontaktowych.

5) Dodaj swoją kartę płatniczą

W tym miejscu należy wypełnić dane dotyczące posiadanej karty płatniczej (numer, data ważności, kod CVC/CVV i kraj wydania). Możesz użyć dowolnej karty kredytowej, debetowej lub przedpłaconej od Mastercard, American Express, Diners Club, Discover, JCB lub VISA. Co istotne, w zależności od wybranego rodzaju portfela nie wszystkie rodzaje kart mogą być akceptowane.

6) Potwierdź kartę i ciesz się korzyściami płynącymi z usługi Masterpass

Po przejściu przez wszystkie etapy rejestracji karta zostanie autoryzowana i na stałe przypisana do Twojego konta Masterpass. Dzięki temu będziesz mógł dokonywać ekspresowych transakcji płatniczych w tysiącach sklepów internetowych. A to wszystko bez wymogu każdorazowego podawania danych karty płatniczej!

Korzyści Masterpass

Masterpass to nowoczesna usługa, nazywana także elektronicznym portfelem od Marstercard. Jej wprowadzenie raz na zawsze odmieniło sposób dokonywania internetowych płatności kartą, czyniąc je jeszcze szybszymi i jeszcze bardziej wygodnymi. Dzięki owej usłudze nie trzeba bowiem każdorazowo wypełniać długiego formularza danych dotyczących karty płatniczej. Wystarczy, że zalogujemy się do usługi Masterpass, a system wypełni za nas dane. 

Usługa Masterpass to nie tylko szybkość, ale i bezpieczeństwo. Wcześniej, wyciągając kartę płatniczą z portfela za każdym razem, gdy chcieliśmy zapłacić nią przez Internet, narażaliśmy się na utratę danych karty, a nawet i jej samej. Wystarczyłby jeden atak hakerski, a nasze konto zostałoby zupełnie oczyszczone ze środków. Nie mówiąc już o ewentualnym wykorzystaniu debetu czy kredytu przyznanego na koncie. 

Warto w tym miejscu dodać, iż klienci korzystający z usługi dostarczanej przez Mastercard objęci są wieloma programami rabatowymi, dzięki którym mogą zaoszczędzić na każdym z zakupów. Tak wiele korzyści praktycznie za darmo! W końcu korzystanie z usługi Masterpass jest zupełnie bezpłatne, a aktywacja elektronicznego portfela może odbyć się niemal w każdym miejscu na Ziemi. Wystarczy, że mamy dostęp do Internetu i zasięg sieci komórkowej.

Masterpass – jak działa? Najważniejsze informacje

 1. Masterpass to specjalna usługa płatnicza, której operatorem jest jeden z największych dostawców kart płatniczych na świecie – Mastercard.
 2. Usługa Masterpass służy przede wszystkim dokonywaniu błyskawicznych i komfortowych płatności internetowych przy użyciu kart debetowych, kredytowych lub przedpłaconych (prepaid).
 3. Masterpass umożliwia pominięcie żmudnego procesu wypełniania formularza danych dotyczących karty płatniczej. Dzięki temu transakcje internetowe trwają góra kilkanaście sekund.
 4. System błyskawicznych płatności Masterpass jest na naszym rynku stosunkowo świeżą usługą. Po raz pierwszy Masterpass pojawił się bowiem w Polsce w 2014 roku. Obecnie korzystają z niego dziesiątki milionów zadowolonych klientów.
 5. Zanim administrator Mastercard aktywował usługę Masterpass, większość konsumentów wolała korzystać z przelewu ekspresowego lub szybkiej transakcji BLIK. Nie wymagały one bowiem przejścia żmudnej weryfikacji danych karty.
 6. Po wdrożeniu usługi Masterpass płacenie za pomocą karty stało się równie atrakcyjne i szybkie, co inne metody błyskawicznych transakcji online. Fakt ten docenili przede wszystkim ci konsumenci, których banki nie obsługują BLIK-a.
 7. Aby skorzystać z płatności za pomocą atrakcyjnej usługi Masterpass, trzeba przede wszystkim: posiadać kartę debetową, kredytową lub przedpłaconą, a co więcej – założyć konto na stronie VISA Checkout.
 8. Usługa Masterpass dostępna jest dla użytkowników nie tylko każdy Mastercard, lecz także VISA, American Express czy Diners Club.
 9. Klienci korzystający z usługi dostarczanej przez Mastercard objęci są wieloma programami rabatowymi, dzięki którym mogą zaoszczędzić na każdym z zakupów.
 10. Rejestracja i korzystanie z usługi Masterpass są całkowicie darmowe i bezpieczne.
author
Halszka Gronek
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Gostyninie

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Gostyninie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
08 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Polacy chcą pracować na emeryturze

Work Service zleciło badanie, w którym zapytano Polaków o to czy nadal chcą pracować będąc na emeryturze? Z analiz wynika, że ponad połowa ankietowanych chciałaby pozostać aktywna zawodowo.

author
Aneta Jankowska
04 października 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Konto Jakże Osobiste to nowy rachunek osobisty w Alior Bank. Konto i karta są bezpłatne, pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów w kwocie 1500 zł oraz dokonania transakcji minimum 300 zł miesięcznie. Każdy Klient będzie mógł swobodnie wybrać dodatkowe usługi.

author
Patryk Byczek
04 września 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Consumer Bank Solec Kujawski

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Zapoznaj się z informacjami o oddziałach Santander Consumer Banku w Solcu Kujawskim – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
22 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Promocja: „Zyskaj do 120 zł za pensje” w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski wystartował z promocją skierowaną wyłącznie do obecnych Klientów, w której sam wskazuje uczestników, wysyłając im specjalne powiadomienie w systemie Moje ING. Za przeniesienie wynagrodzenia Klienci mogą zgarnąć do 120 złotych. Promocja trwa do 30 listopada 2018 roku.

author
Patryk Byczek
06 października 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Szybkie pożyczki Nakło nad Notecią

Szukasz najtańszej pożyczki w Nakle nad Notecią? W naszym rankingu znajdziesz najlepsze oferty dostępne przez Internet. Maksymalnie możemy otrzymać nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Pieniądze dostępne są od ręki.

author
Aleksandra Gościnna
19 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj