Jak działają płatności PAY-BY-LINK?

Jak działają płatności PAY-BY-LINK?

author
Halszka Gronek
30 marca 2019

Metoda szybkich płatności Pay-By-Link zdobyła w ostatnim czasie rzeszę fanów. Wszystko dlatego, że dzięki niej płacenie za zakupy internetowe stało się maksymalnie wygodne, szybkie i przede wszystkim bezpieczne. Sprawdziliśmy, na czym polegają transakcje Pay-By-Link i jakie platformy umożliwiają ich dokonywanie. 

Jeszcze do niedawna wszystkie nasze zakupy robiliśmy w sklepach stacjonarnych. Podobnie z rachunkami – aby je opłacić, należało udać się do banku lub na pocztę i tam dokonać przelewu. Dziś jednak, gdy niemal każda część naszego życia została już zelektronizowana i scyfryzowana, mało kto korzysta z tradycyjnych metod płatności.

Nowoczesne sposoby dokonywania transakcji pieniężnych przywędrowały do naszego kraju prosto z Chin. To właśnie tam, wśród tłumów zwanych „społeczeństwem bez gotówki”, stworzono pierwsze światowe fintechy. Portfele zamieniono na elektroniczne „wallety”, tradycyjne przelewy – na szybkie transakcje na telefon, a czeki – na pieniężne podarunki od WeChat.

Dziś niemal za wszystko możemy zapłacić zdalnie, bez wychodzenia z domu, a nawet – bez korzystania z komputera. Bo przecież wystarczy nam smartphone! Nowością, jaką ceni sobie najwięcej konsumentów, jest metoda płatności Pay-By-Link. Umożliwia ona między innymi błyskawiczne opłacanie rachunków. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na jej temat. 

Czym są płatności Pay-By-Link?

Metoda płatności Pay-By-Link, jak sama jej nazwa wskazuje, jest sposobem na płacenie za pomocą linku [ang. pay by link – „zapłać poprzez link”]. Metoda ta jest wykorzystywana przede wszystkim przez sklepy internetowe czy dostawców usług. Dzięki niej możliwe jest szybkie, komfortowe i bezpieczne dokonanie transakcji płatniczej – bez uzupełniania danych adresata czy tytułu przelewu.

Płatności Pay-By-Link polegają na tym, iż klient danego sklepu lub dostawcy otrzymuje na swoją skrzynkę mailową specjalnie wygenerowany link. Po kliknięciu w niego automatycznie otworzy się strona transakcyjna, poprzez którą możliwe będzie uregulowanie należności w odpowiedniej kwocie. Wystarczy, że zalogujemy się do naszego banku, by potwierdzić tożsamość, a płatność zostanie zrealizowana. 

Dzięki transakcjom typu Pay-By-Link konsument nie musi samodzielnie dokonywać płatności w związku z dokonanymi zakupami lub skorzystaniem z usługi. Nie ma konieczności udawania się do banku lub na pocztę. Nie trzeba też samodzielnie wypełniać pól przelewu internetowego. Wystarczy kilka kliknięć i szybkie zalogowanie do bankowego serwisu transakcyjnego. 

Jak działają płatności Pay-By-Link?

Sposób działania nowoczesnych transakcji Pay-By-Link jest bardzo prosty. Sprzedawca, zamiast wystawiać nam rachunek czy fakturę, przesyła nam specjalny link, dzięki któremu możemy ekspresowo uregulować wszystkie należności – i to bez ryzyka pomyłki w podanej kwocie czy numerze konta odbiorcy. Wystarczy kilka kliknięć i szybkie potwierdzenie tożsamości dzięki logowaniu do autoryzowanego serwisu transakcji bankowych. 

 

Nie masz wystarczających środków, by zapłacić sprzedawcy? Sprawdź usługę płatności odroczonej, jaką oferują PayU, Przelewy24 i Dotpay.

 

Kto obsługuje płatności Pay-By-Link?

Od tego, kto obsługuje transakcje Pay-By-Link, zależy to, czy my sami będziemy mogli skorzystać z tej nowoczesnej metody płatności. 

Transakcji typu Pay-By-Link bez problemu dokonać możemy za pośrednictwem takich operatorów transakcji, jak: Przelewy24, PayU, Dotpay, Paybynet czy ePrzelewy. 

Wszystkie banki komercyjne umożliwiają korzystanie z płatności Pay-By-Link za pośrednictwem operatora DotPay. Z usług operatora Przelewy24 nie korzysta jedynie bank EnveloBank, a z usług PayU: Toyota Bank, Volkswagen Bank i EnveloBank. 

Sprawdź nasz ranking największych banków Polsce: https://www.zadluzenia.com/banki-w-polsce/

Korzyści płatności Pay-By-Link

Największą zaletą płatności Pay-By-Link jest oczywiście ich nieporównywalna szybkość – zwłaszcza w zestawieniu z przelewami tradycyjnymi. Płacąc za pomocą Pay-By-Link, transakcja ulega odnotowaniu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu sprzedawca ma możliwość natychmiastowego wydania nam zakupionego towaru czy usługi. 

Korzystając z płatności Pay-By-Link, możemy także cieszyć się ogromną wygodą. Nie musimy bowiem udawać się na pocztę lub do banku celem dokonania płatności. Nie ma także konieczności, abyśmy samodzielnie uzupełniali dane przelewu i jego adresata. Dzięki wygenerowanemu linkowi i szybkiemu przejściu do serwisu transakcyjnego dane transakcji zostają automatycznie uzupełnione. A to zmniejsza ryzyko wystąpienia pomyłki. 

Eksperci dodają, iż ryzyko cyberataku w przypadku płatności Pay-By-Link, jest takie samo, a nawet mniejsze niż w przypadku innych sposobów dokonywania transakcji. Warto jednak pamiętać o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa – korzystaniu z bezpiecznych połączeń logowania (zielona ikona kłódki) i zweryfikowanych stron internetowych. 

Podsumowanie


Źródła:
https://www.przelewy24.pl/blog/na-czym-polegaja-platnosci-pay-link
https://inpost.pl/aktualnosci-szybki-i-bezpieczny-przelew-paybylink
http://www.dotpay.pl/szybkie-przelewy-online/
https://www.payu.pl/pay-link-%25E2%2580%2593-p%25C5%2582a%25C4%2587-bezpo%25C5%259Brednio-z-konta
https://www.paybynet.pl/dla-banku/platnosci-internetowe-dla-banku/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

czytelnik
czytelnik
2019-04-08 22:51:23

taka skomplikoana nazwa wymyslona a to chodzi poprostu o takie przyciski "zaplac " z przekierowaniem ha ha ha

Podobne artykuły

Rośnie wartość polskiego rynku ślubnego
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
31 lipca 2019

Rośnie wartość polskiego rynku ślubnego

Ranking kredytów gotówkowych – kwiecień 2016
Wpisy
autor wpisu
Sienkiewicz
01 kwietnia 2016

Ranking kredytów gotówkowych – kwiecień 2016

Bank Spółdzielczy w Przasnyszu sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 września 2019

Bank Spółdzielczy w Przasnyszu sesje przychodzące i wychodzące

Provident w Gorzowie Wielkopolskim
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
10 sierpnia 2016

Provident w Gorzowie Wielkopolskim

Rynek mieszkaniowy w Polsce jest rekordowej w formie
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
30 listopada 2019

Rynek mieszkaniowy w Polsce jest rekordowej w formie

Porównaj