Mieszkanie Plus w Nysie

Mieszkanie Plus w Nysie

author
Julia Wierciło
06 lutego 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Mieszkanie Plus jest rządowym programem wchodzącym w skład Narodowego Programu Mieszkaniowego. Rząd tym razem wyciągnął rękę do osób o niskich dochodach, do tych, których nie stać na własne mieszkanie. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Nysie.

Spis treści:

 1. Zapowiedź realizacji programu Mieszkanie Plus w Nysie
 2. Mieszkanie Plus w Nysie - szczegóły inwestycji
 3. Program Mieszkanie Plus w Nysie - zakończone inwestycje
Zwiń spis treści

Zapowiedź realizacji programu Mieszkanie Plus w Nysie

Nysa była pierwszym miastem w Opolszczyźnie, które podpisało list intencyjny i rzeczywiście skorzystało z programu Mieszkanie Plus. Dzięki inwestycji, osoby, które nie mogłyby zaciągnąć kredytu hipotecznego, mają szansę na wynajem w przystępnych cenach. Od dnia 26 października 2016 roku realizacja programu była pewna. Powstał dokładny projekt osiedla i mieszkań – zajęła się tym pracownia architektoniczna Piotra Opałki. Zostało wybrane również miejsce, w którym powstało nowe nyskie osiedle – bloki stanęły przy ulicy Franciszkańskiej, gdzie dotychczas mieścił się komis samochodowy, który na rzecz budowy został rozebrany.

wstępny projekt osiedla, źródło: http://ilovenysa.pl/popularne/mieszkania-plus-zobacz-wizualizacje/

“To wielka radość i wielkie wyróżnienie dla naszego miasta. Już wkrótce BGK rozpocznie budowę osiedla na około 100 mieszkań. Będzie to osiedle z mieszkaniami pod wynajem z opcją wykupu.” – mówił o inwestycji burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

Mieszkanie Plus w Nysie - szczegóły inwestycji

Szczegóły:

 • liczba mieszkań: 98 mieszkań,
 • liczba budynków: 3,
 • wysokość: IV kondygnacje
 • miejsce: Nysa, ul. Franciszkańska,
 • data rozpoczęcia: sierpień 2017
 • data ukończenia: pierwszy kwartał 2021 roku,
 • minimalna powierzchnia: 45,92 m2,
 • maksymalna powierzchnia: 74,36 m2,
 • wysokość czynszu: od 14 zł /m2,
 • balkony: tak,
 • miejsca parkingowe: miejsca parkingowe naziemne,
 • dodatkowe udogodnienia: place zabaw,
 • wykonawca: BGK Nieruchomości.

Mieszkania powstały dokładniej na rogu dwóch ulic: Grodkowskiej i Franciszkańskiej, z tym że adres bloków jest przypisany do drugiej z wymienionych ulic. Koszt budowy 1 m2 na tym osiedlu miał wynosić około 3 tysiące złotych. Mieszkania budowane w ramach programu Mieszkanie Plus w Nysie, w porównaniu z posiadanym kredytem hipotecznym, pozwalają zaoszczędzić nie tylko na miesięcznych ratach i opłatach, ale także na braku konieczności gromadzenia środków w ramach wkładu własnego.

projekt bloku, źródło: http://ilovenysa.pl/popularne/mieszkania-plus-zobacz-wizualizacje/

Program Mieszkanie Plus w Nysie - zakończone inwestycje

Program rządowy Mieszkanie Plus skierowany był skierowany do wszystkich grup społecznych i wiekowych. Dzięki temu, osoby, które nie chcą lub nie mają możliwości wynajmu mieszkania od osób prywatnych, mogą pozwolić sobie na alternatywną i przede wszystkim tańszą opcję. Nie każdy bowiem ma szansę na zobowiązanie hipoteczne lub nawet kredyt na wkład własny, a program jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Nysy.

W ramach programu Mieszkanie Plus w Nysie powstały trzy czteropiętrowe bydynki. Znajdują się one przy ulicy Franciszkańskiej.

Lokale, które powstały dzięki programowi Mieszkanie Plus w Nysie umożliwiają dwa sposoby wynajmu.  Pierwszy polega na standardowym wynajmie, a drugi na wynajmie z późniejszą możliwością wykupienia mieszkania na własność. Wybór drugiej opcji miał przełożenie na wyższy miesięczny koszt czynszu.

author
Julia Wierciło
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Irena Kowalczyk
Irena Kowalczyk
2018-07-15 18:18:15

Jest to wspaniała inwestycja w taką budowę ,sama też jestem zainteresowana mieszkaniem i byłam bym bardzo zadowolona takim wynajeciem z możliwością wykupu

Podobne artykuły

Karta debetowa PKO Junior – nowość

Klienci PKO BP posiadający Konto Junior, mają możliwość zamówienia karty debetowej „Junior”. Wszystko odbywa się jednak za pośrednictwem rodziców, aczkolwiek młodzi bankowcy mogą uczyć się zarządzać saldem swojego konta już od najmłodszych lat.

author
Patryk Byczek
27 sierpnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Millenium z 334 mln zł zysku

W swoim najnowszym komunikacie Bank Millenium postanowił pochwalić się swoim wspaniałym wynikiem finansowym osiągniętym w drugim kwartale bieżącego roku. Spółka odnotowała 334 mln zł zysku, w którym największy udział miało kilka rekordów sprzedażowych. Bank zaliczył do nich między innymi sprzedaż kredytów gotówkowych i hipotecznych oraz depozytów.

author
Alicja Hirsekorn
30 lipca 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Jak spłacić kartę kredytową?

Karta kredytowa umożliwia nam korzystanie z określonego limitu środków. Dzięki niej możemy realizować transakcje opłacając zakupy lub usługi z późniejszym terminem spłaty pożyczonych pieniędzy. Produkt ten jest bardzo wygodnym sposobem na odroczenie płatności. Należy jednak pamiętać o konieczności spłaty zaciągniętego zobowiązania. Jeżeli w określonym czasie uregulujemy wykorzystany wcześniej limit, nie narazimy się na niepotrzebne koszty. Sprawdźmy jak spłacić kartę kredytową, a także jak proces spłaty przebiega w poszczególnych bankach.

author
Julia Wierciło
12 października 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Kredyt hipoteczny Bogatynia

Marzysz o zakupie własnego mieszkania, ale nie masz tak dużej gotówki? W poniższym rankingu znajdziesz wykaz banków w Bogatyni, które oferują kredyty hipoteczne. Maksymalny okres spłaty kredytu na mieszkanie to aż 35 lat.

author
Dominika Byczek
08 czerwca 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Liczba nowych egzekucji komorniczych w Polsce

Ile osób ma problemy z komornikiem? Czy można w ogóle zweryfikować liczbę egzekucji komorniczych toczących się w naszym kraju? Czy można poznać liczbę komorników? Sprawdzamy.

author
Dominika Byczek
29 stycznia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Alior Bank w Międzychodzie

Alior Bank jest jednym z największych banków detalicznych w kraju. Sprawdziliśmy oddziały i placówki w Międzychodzie – zobacz godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
17 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj