zadluzenia.com
zamknij

Mieszkanie Plus w Nysie

Mieszkanie Plus jest nowym rządowym programem wchodzącym w skład Narodowego Programu Mieszkaniowego. Rząd wyciąga tym razem rękę do osób o niskich dochodach, do tych, których nie stać na własne mieszkanie. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Nysie.

 

Nysa jest pierwszym miastem w Opolszczyźnie, które podpisało list intencyjny i rzeczywiście skorzysta z programu Mieszkanie Plus. Od dnia 26 października 2016 roku realizacja programu jest zatem pewna - jak wygląda to w praktyce?Powstał już dokładny projekt osiadla i mieszkań - zajęła się tym pracownia architektoniczna Piotra Opałki. Zostało wybrane również miejsce, w którym powstanie nowe nyskie osiedle - bloki staną przy ulicy Franciszkańskiej, gdzie dotychczas mieścił się komis samochodowy, który na rzecz budowy zostanie rozebrany.

 

wstępny projekt osiedla, źródło: http://ilovenysa.pl/popularne/mieszkania-plus-zobacz-wizualizacje/

 

"To wielka radość i wielkie wyróżnienie dla naszego miasta. Już wkrótce BGK rozpocznie budowę osiedla na około 100 mieszkań. Będzie to osiedle z mieszkaniami pod wynajem z opcją wykupu."-mówił o inwestycji burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

 

MIESZKANIE PLUS NYSA - SZCZEGÓŁY

 

 

 

liczba mieszkań: 105 mieszkań

liczba budynków: 3

wysokość: IV kondygnacje

miejsce: Nysa, ul. Franciszkańska

data rozpoczęcia: sierpień 2017

data ukończenia: przełom 2018/2019

minimalna powierzchnia:40 m2

maksymalna powierzchnia: 80 m2

wysokość czynszu: 10-20 zł/m2 

balkony: tak, dużej powierzchni

miejsca parkingowe: miejsca parkingowe naziemne

dodatkowe udogodnienia: place zabaw

wykonawca: BGK Nieruchomości

Mieszkania powstaną dokładniej na rogu dwóch ulic: Grodkowskiej i Franciszkańskiej, z tym że adres bloków będzie przypisany do drugiej z wymienionych ulic. Koszt budowy 1 m2 na tym osiedlu ma wynosić około 3 tysiące złotych, ale przetarg na najlepszy projekt będzie roztrzygnięty dopiero pod koniec sierpnia.

 

projekt bloku, źródło: http://ilovenysa.pl/popularne/mieszkania-plus-zobacz-wizualizacje/

 

MIESZKANIE PLUS - ZAŁOŻENIA PROGRAMU

 

Program Mieszkanie Plus zakłada dwie możliwości wynajęcia lokali: standardowy wynajem albo wynajem z perspektywą przejęcia mieszkania na własność. Wybór drugiej opcji będzie skutkował wyższym o 20% czynszem miesięcznym przez cały okres spłaty (około 25-35 lat). 

 

Przewidywany czynsz (bez mediów i kosztów eksploatacji):

 

1) Mieszkanie na wynajem: 10-20 zł za metr kwadratowy

2) Mieszkanie na wynajem z możliwością nabycia własności: 12-24 zł za metr kwadratowy.
 

WYSOKOŚĆ CZYNSZU


Resort infrastruktury i budownictwa poinformował, że 21 października do konsultacji międzyresortowych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów dot. wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus. Projekt dla każdego województwa określa czynsz normowany. Przewidywaną wysokość czynszu dla Nysy przedstawia tabela:


Więcej o projekcie znajdziesz w artykule: Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus ? 
 

DLA KOGO MIESZKANIE PLUS W NYSIE

 

Program Mieszkanie Plus skierowany jest do wszystkich grup społecznych i wszystkich grup wiekowych. Jednak w przypadku zbyt dużej liczby chętnych, pod uwagę będą brane głównie: 

 

a) wysokość dochodów (w przeliczeniu na członka rodziny),

b) sytuacja rodzinna (liczba dzieci, warunki mieszkaniowe).

 

Pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie ułatwione również w przypadku osób, które pozbawione są zdolności kredytowej. Dotyczy to zazwyczaj osób o zbyt niskich dochodach. Mieszkania będą też chętniej przyznawane rodzinom z dziećmi, niż samotnym osobom. Szczegóły dotyczące przydzielania mieszkań w inwestycji w Nysie nie są jednak jeszcze ujawnione.

 

MIESZKANIE PLUS NYSA - LOKALIZACJA

 

Budynki w ramach programu „Mieszkanie Plus” powstaną w Nysie na rogu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej:

 

 

ZAPISY I WNIOSEK

 

Nie zostały udostępnione jeszcze żadne informacje na temat zapisu i składania wniosków o wynajem mieszkania w Nysie w ramach programu Mieszkanie Plus. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
5 / 5 z 1 oceny
~Irena Kowalczyk

Jest to wspaniała inwestycja w taką budowę ,sama też jestem zainteresowana mieszkaniem i byłam bym bardzo zadowolona takim wynajeciem z możliwością wykupu   Odpowiedź