zadluzenia.com
zamknij

Mieszkanie Plus w Zamościu

Mieszkanie Plus to kolejny, po Mieszkaniu dla Młodych, rządowy program mieszkaniowy. Rząd chce tym razem pomóc wszystkim, którzy mają zbyt niskie dochody na uzyskanie kredytu mieszkaniowego. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Zamościu.

 

Pelplin jest trzecim (obok Białej Podlaskiej i Świdnika) z miast na lubelszczyźnie, które przystąpiły do realizacji rządowego programu mieszkaniowego. 12 grudnia 2016 roku podpisano list intencyjny potwierdzający chęć budowy mieszkań w Zamościu. 

 

"Obecnie trwają rozmowy z BGK Inwestycje odnośnie wyboru lokalizacji dla przedmiotowej inwestycji. Grunty 4 działek zgłoszonych jako potencjalne miejsca pod inwestycje są własnością Miasta Zamość, trwają rozmowy o możliwości włączenia działki należącej do innego podmiotu" – mówił o inwestycji Marek Gajewski, Rzecznik Prezydenta Miasta Zamość.

 

MIESZKANIE PLUS ZAMOŚĆ - SZCZEGÓŁY

 

 

 

liczba mieszkań: 105 mieszkań

liczba budynków:2 budynki

miejsce: Zamość, rejon ul. Parkowej

data rozpoczęcia: II kwartał 2018 roku

wysokość czynszu: 10-20 zł/m2 

wykonawca: BGK Nieruchomości

Władze miasta rozważają także realizację programu w drugiej lokalizacji (prawdopodobnie przy tej samej ulicy).

 

MIESZKANIE PLUS - ZAŁOŻENIA PROGRAMU

 

Program Mieszkanie Plus zakłada, że przyszli lokatorzy państwowych mieszkań będą mogli sami zdecydować o tym, czy mieszkanie będą tylko wynajmować, czy w przyszłości będą chcieli przejąć je na własność. Wybór drugiej opcji oznacza comiesięczne podwyższenie czynszu o 20%.

 

Średni czynsz (bez mediów i kosztów eksploatacji) ma wynosić:

 

1) Mieszkanie na wynajem: 10-20 zł za metr kwadratowy,

2) Mieszkanie na wynajem z możliwością nabycia własności: 12-24 zł za metr kwadratowy.

 

WYSOKOŚĆ CZYNSZU

 

Resort infrastruktury i budownictwa obwieścił, że 21 października do uzgodnień międzyresortowych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów dot. wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus. Projekt określa czynsz normowany, który będzie ustalony dla każdego województwa. Przewidywaną wysokość czynszu dla Zamościa przedstawia tabela:Więcej o projekcie znajdziesz w artykule: Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus ?
 

DLA KOGO MIESZKANIE PLUS W ZAMOŚCIU

 

Program Mieszkanie Plus zakłada, że mieszkania będą dostępne dla wszystkich grup społecznych i wiekowych. Czynnikami różnicującymi będą:

 

a) wysokość dochodów (w przeliczeniu na osobę w rodzinie),

b) sytuacja rodzinna (liczba dzieci, warunki mieszkaniowe).

 

Większą szansę na otrzymanie mieszkania będą miały rodziny wielodzietne, o niskich zarobkach i takie, które nie mają własnego mieszkania (ani prywatnego, ani komunalnego). Ponadto mieszkanie będzie ułatwione w przypadku osób nie mających zdolności kredytowej. 

 

MIESZKANIE PLUS ZAMOŚĆ - LOKALIZACJA

 

Budynki w ramach programu „Mieszkanie Plus” powstaną w rejonie ul. Parkowej:

 

 

ZAPISY I WNIOSEK

 

Władze miasta nie opublikowały jeszcze żadnych danych dotyczących zapisów i składania wniosków o uzyskanie mieszkania na wynajem w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Zamościu. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
0 / 5 z 0 ocen
BRAK KOMENTARZY