zadluzenia.com
zamknij

Droższe bankomaty w Alior Banku

Alior Bank wprowadza nowy cennik. Klienci za wypłatę kwoty niższej niż 100 zł z bankomatów Euronetu, zostaną obciążeni dodatkowym kosztem w wysokości 5 zł. Opłaty za przelewy natychmiastowe jak i dyspozycje w placówkach również zostaną podniesione. 

 

 

Wypłata z bankomatu za 5 zł

 

Zmiany mają wejść w życie za niecałe 3 miesiące. Od lipca tego roku najbardziej uciążliwą modyfikacją dla klientów może być nowa opłata za korzystanie z bankomatów Euronet. W przypadku konta Internetowego, Rozsądnego czy Rachunków w Pakiecie, wypłata kwoty poniżej 100 zł będzie kosztowała 5 zł. Jednak klienci, którzy posiadają Konto Rozsądne i zasilają je stałymi wpływami z racji pensji, nie muszą obawiać się nowych warunków.
  
Dla klientów jest to już kolejna niekorzystna zmiana w opłatach za korzystanie z bankomatów. Bank podniósł prowizję za korzystanie z bankomatów obcych z 3 do 5 zł pod koniec marca tego roku. Natomiast użytkownikom Konta Internetowego zabrał bezpłatne bankomaty Planet Cash.
 

Opłaty za przelewy


Od początku lipca zmienią się też warunki zwalniające z opłaty za kartę debetową wydaną do Konta Internetowego. Od wakacji, chcąc nie płacić 6 zł za obsługę, należy wydać 300 zł za pomocą karty (aktualna granica to 100 zł). Obecnie pułap ten wynosi 100 zł. Opłaty za przelewy natychmiastowe również się zmienią – przelew do 1 tys. zł będzie kosztował 3 zł, zaś powyżej tej kwoty - 5 zł (obecna cena tej operacji to od 1 do 5 zł, zależnie od wysokości kwoty).
 
Kolejną zmianą będzie podniesienie opłaty za przelewy zlecane w placówkach banku na rachunki obce. To zmiana w wysokości 1 zł. 8 zł będą musieli zapłacić posiadacze Konta Internetowego za wpłacenie pieniędzy na swój rachunek w placówce. Do tej pory była to bezpłatna operacja.  

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY