Moduł Moje Finanse – nowość w Nest Banku

Moduł Moje Finanse – nowość w Nest Banku

author
Dominika Sobieraj
06 sierpnia 2019

Nest Bank właśnie wprowadził nowe rozwiązanie, które pozwoli Klientom korzystać ze wszystkich swoich kont poprzez jedno logowanie z poziomu aplikacji. W tym celu stworzono nowe narzędzie – moduł Moje Finanse. Sprawdzamy, jak to działa.

Nest Bank w ostatnim czasie wprowadza wiele innowacji w bankowości elektronicznej. Przed kilkoma dniami pojawiła się między innymi nowa zakładka Moja Rodzina oraz nowości w module dedykowanym firmom.

Teraz bank zdecydował się na przedstawienie kolejnej innowacji. Dzięki modułowi Moje Finanse, jak wskazuje bank, “klienci Nest Banku mogą mieć podgląd do salda, odbiorców oraz operacji wykonywanych na wszystkich posiadanych kontach – także tych w innych bankach“.

Moduł Moje Finanse na ten moment pozwala na umieszczenie w nim informacji o posiadanych przez nas rachunkach płatniczych, które prowadzone są w polskich złotych.

Możemy to zrobić za pomocą zaledwie kilku kliknięć – wystarczy, że zaimportujemy poprzez bankowość internetową Nest Banku pliki PDF z wyciągami z rachunku prowadzonego w innym banku.

Moje Finanse w jednym miejscu

Zakładka Moje Finanse automatycznie pokaże nam wszystkie nasze rachunki prowadzone w polskich złotych w Nest Banku. Będą to zatem:

  1. konta indywidualne,
  2. konta prowadzone w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej,
  3. konta oszczędnościowe.

Samodzielnie musimy dodać tylko te rachunki, które prowadzone są w innych bankach. Jak wskazuje Nest Bank w oficjalnym komunikacie:

"

Wymaga to wcześniejszego wygenerowania pliku PDF z historią lub wyciągiem rachunku z bankowości internetowej banku, w którym prowadzone jest konto i wczytania go w module Moje Finanse po wybraniu akcji Dodaj konto.

Po skutecznym zaimportowaniu pliku, użytkownikowi zostaną wyświetlone dodatkowe zakładki z informacją o rachunkach z banków, z których klient wczytał pobrany plik PDF.

Moje Finanse – nowe funkcjonalności


1. Analiza finansów

Moduł Moje Finanse od Nest Banku pozwala na przeprowadzenie kompleksowej analizy własnych finansów. Wystarczy jedynie wybrać konkretny przedział czasowy oraz konta, które mają zostać przeanalizowane, w bank przygotuje dla nas zestawienie wpływów i wydatków dla wskazanych rachunków. Tabela jest generowana natychmiastowo.

2. Przeniesienie odbiorców zdefiniowanych

Nest Bank oferuje swoim Klientom pomoc w przeniesieniu odbiorców zdefiniowanych, czyli tych, do których przelewy wysyłamy najczęściej. Propozycje automatycznie pojawią się w module Moje Finanse po dodaniu do niego historii z kont z innych banków.

Jak wskazuje Nest Bank, “klient samodzielnie decyduje, których odbiorców chciałby przenieść, ma również możliwość dokonania edycji ich danych.Operacja przeniesienia odbiorców wymaga autoryzacji kodem jednorazowym, zgodnie ze sposobem autoryzacji ustawionym przez użytkownika (kod SMS lub autoryzacja mobilna).

Po autoryzacji, odbiorcy zostaną zapisani w bazie odbiorców klienta jako odbiorcy niezaufani i będzie można wykorzystać ich dane podczas zlecania kolejnych operacji w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Nest Banku”.

3. Przenoszenie środków

Moduł pozwala również na uproszczone przeniesienie środków z innych rachunków na rachunek w Nest Banku. W odniesieniu do każdego banku można jednokrotnie skorzystać z opcji szybkiego przelewu (dotyczy to oczywiście banków, które współpracują z pośrednikiem szybkich płatności).

Dzięki tej opcji środki mogą być na naszym koncie w Nest Banku nawet w ciągu 15 minut. Co więcej, “jeżeli klient w przyszłości chciałby dodatkowo przenieść środki z rachunku prowadzonego w innym banku, a już raz z funkcjonalności szybkich płatności skorzystał lub jeżeli bank zewnętrzny nie współpracuje z pośrednikiem płatności, wówczas może wykonać taki przelew samodzielnie“.

4. Odświeżanie danych konta

Nowy moduł bankowości elektronicznej pozwala także na odświeżanie danych z rachunków w innych bankach w każdym momencie. Nie spowoduje to utraty danych, które zostały wcześniej zaimportowane.

“W szczegółach konta użytkownik znajdzie informacje, kiedy miało miejsce ostatnie odświeżenie danych i jeżeli uzna, że dane konta zewnętrznego należy już zaktualizować, będzie mógł to zrobić poprzez wgranie pliku PDF z nowym wyciągiem lub historią pobranego z bankowości internetowej innego banku” – informuje Nest Bank.

Jeżeli proces importowania się powiedzie, konto zostanie automatycznie odświeżone i wzbogacone o nowe informacje o koncie prowadzonym w innym banku.


Źródło:

https://nestbank.prowly.com/67141-kolejne-nowosci-w-bankowosci-elektronicznej-nest-banku-agregator-finansow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Konkurs Wandoo.pl
Wpisy
author
Aneta Jankowska
29 kwietnia 2017

Konkurs Wandoo.pl

2% na rachunku VAT w mBanku
Wpisy
author
Patryk Byczek
04 sierpnia 2018

2% na rachunku VAT w mBanku

Dni wolne od pracy 2021
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 grudnia 2020

Dni wolne od pracy 2021

Sknerus.pl – podejrzenie oszustwa i oczekiwanie na wyrok
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 lutego 2020

Sknerus.pl – podejrzenie oszustwa i oczekiwanie na wyrok

Poczta Polska: wąż boa w kieleckiej sortowni
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
15 czerwca 2020

Poczta Polska: wąż boa w kieleckiej sortowni

Porównaj