Możliwość założenia konta na selfie w PKO BP

Możliwość założenia konta na selfie w PKO BP

author
Patryk Byczek
24 lipca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym o możliwości zakładania kont na selfie. Do założenia rachunku w ten sposób wystarczy posiadać na swoim urządzeniu aplikację mobilną IKO i kilkanaście wolnych minut, aby przejść przez cały proces.

Metodą na selfie można założyć:

 – PKO Konto dla Młodych,
– PKO Konto za Zero,
– PKO Konto bez Granic.

Jest to kolejne ułatwienie zdalnego bankowanie wprowadzone przez PKO BP.

Założenie konta na selfie to kolejna funkcja, która czyni IKO aplikacją jeszcze bardziej atrakcyjną dla klienta. Nowe funkcje w zdalnych kanałach dostępu to wynik konsekwentnej cyfryzacji PKO Banku Polskiego, której celem jest umożliwienie klientom korzystania z banku o dowolnej porze z dowolnego miejsca. Sukcesywnie dostarczamy klientom nowe narzędzia zdalnego bankowania stojące na najwyższym światowym poziomie technologicznym i użytkowym. Coraz więcej osób przekonuje się do nich i dzięki temu obserwujemy stale rosnącą liczbę klientów banku korzystających z tych innowacji.

– mówił cytowany w komunikacie Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego

Zakładanie konta na selfie

W PKO Banku Polskim konto na selfie można bez problemu założyć całkowicie zdalnie oraz bez czekania na kuriera. Wystarczy, że osoba chcąca założyć konta zainstaluje aplikację mobilną IKO, a po jej uruchomieniu wypełni formularz swoimi danymi oraz dokona weryfikacji w trzech krokach:

1) Wyrazi zgodę na wykorzystanie wizerunku.
2) Zrobi zdjęcie awersu i rewersu własnego dowodu osobistego.
3) Zrobi zdjęcie swojej twarzy.

Proces, przez który trzeba przejść w PKO BP jest całkowicie bezpieczny. Dane widniejące w dowodzie osobistym są sprawdzane automatycznie, natomiast rysy twarzy porównywane są na podstawie przesłanego zdjęcia twarzy i dowodu osobistego. Cały proces wnioskowania i weryfikacji trwa kilkanaście minut. Umowa jest wysyłana na adres e-mail Klienta, kiedy ten składa wniosek i wyświetlana po zweryfikowaniu wszelkich danych oraz tożsamości. Już pozatarciu umowy w wiadomości SMS i e-mail od banku Klient znajdzie dane do pierwszego logowania do konta. Od tego momentu Klient PKO BP może korzystać z wszelkich dostępnych funkcji konta:

– płatności i wypłaty BLIK,
– płatności zbliżeniowe telefonem,
– przelewy krajowe i zagraniczne.

Należy jednak wiedzieć, że takie funkcje, jak na przykład e-Urząd, będą wymagały dodatkowego potwierdzenia tożsamości w oddziale Banku.

Nowe możliwości podczas zdalnego bankowania

PKO BP stale wprowadza do swojej oferty nowe funkcjonalności dotyczące zdalnej obsługi rachunków, kart i kredytów. Klienci mają możliwość korzystania z tychże produktów bez konieczności wychodzenia z domu. Ze wszystkiego można korzystać z poziomu kanałów elektronicznych:

– aplikacji mobilnej IKO,
– serwisu internetowego iPKO,
– serwisu telefonicznego.

W ciagu ostatnich dni instytucja uruchomiła zdalnego doradcę w zakresie produktów kredytowych. Klienci PKO Banku Polskiego przez telefon uzyskają:

– limit odnawialny w koncie,
– kartę kredytową,
– pożyczkę gotówkową.

Wystarczy od razu zaakceptować ustalone warunki umowy w aplikacji IKO lub serwisie iPKO. Dodatkowo w najbliższym czasie Bank wprowadzi kolejną nowość, czyli wideodoradcę online (dla Klientów indywidualnych), który na chwilę obecną znajduje się w ofercie firmowej. W pilotażu tej usługi weźmie udział kilkuset doradców PKO. Testy mają ruszyć jeszcze w lipcu bieżącego roku. Podczas rozmowy z wideodoradcą Klienci będą mogli:

– kupić kartę kredytową,
– uzyskać informacje o produktach bankowych,
– zaciągnąć pożyczkę.

Kolejne produkty w ramach programu będą udostępniane w przeszłości, stopniowo.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/103536-konto-na-selfie-w-pko-banku-polskim

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Dewaluacja kredytu – na czym polega?

Co dzieje się z kredytem, ​​gdy rośnie inflacja? Jak działa dewaluacja? Podpowiadamy.

author
Dorota Grycko
19 marca 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Lombardy w Kielcach

W Kielcach działa znajdziemy kilka placówek lombardów. Sprawdź adresy i aktualne dane kontaktowe. Wskazujemy godziny otwarcia oraz lombardy w Kielcach, które są otwarte przez całą dobę.

author
Patryk Byczek
08 grudnia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Od ilu lat można korzystać z solarium?

Ustawa z dnia 16 lutego 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium mówi jasno - z solarium skorzystają tylko pełnoletni i to w dodatku tacy, którzy są świadomi ryzyka, na jakie są wystawieni. Od teraz w solariach zobaczymy ostrzeżenia podobne, jak na papierosach - osoby poddające się promieniowaniu mają jednoznacznie wiedzieć, że to, co robią, zwiększa ryzyko zachorowania na złośliwy nowotwór skóry. 

author
Dominika Byczek
24 lutego 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?

Jeśli chcemy odnowić nasz parkiet, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się cyklinowaniem parkietu. Sprawdziliśmy, ile kosztuje taka usługa.

author
Sandra Tessmer
01 czerwca 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Szybkie pożyczki Kłobuck

Chcesz otrzymać najtańszą pożyczkę w Kłobucku? Sprawdź ranking z najlepszymi ofertami przez Internet. Maksymalnie możemy otrzymać nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Pieniądze dostępne są od ręki.

author
Aleksandra Gościnna
19 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Santander Bank Polska w Wejherowie

Santander Bank Polska to drugi w Polsce największy bank detaliczny pod względem wielkości aktywów. Sprawdzamy oddziały w Wejherowie – zobacz godzinę otwarcia, dane kontaktowe i ofertę.

author
Patryk Byczek
15 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj