Nowa kadencja zarządu PZU

Nowa kadencja zarządu PZU

author
Patryk Byczek
29 marca 2019

Rada Nadzorcza Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń poinformowała o powołaniu zarządu spółki na nową kadencję, która będzie trwała do końca 2022 roku.

Obok Pawła Surówki, prezesa zarządu, na stanowiskach pracę kontynuować będą:

– Małgorzata Sadurska,
Tomasz Kulik,
Maciej Rapkiewicz.

Serdecznie dziękuję Radzie Nadzorczej za okazane zaufanie. Powołanie przez Radę Nadzorczą Zarządu na nową kadencje przyjmuję jako potwierdzenie słuszności kierunku, który obraliśmy ogłaszając strategię #nowePZU oraz docenienie rekordowych wyników spółki. Jestem przekonany, że w gronie osób, które odpowiadały za ten sukces, tj. Małgorzaty Sadurskiej, Tomasza Kulika oraz Macieja Rapkiewicza, będziemy w stanie kontynuować naszą pracę i osiągniemy cele określone w strategii na 2020 rok” – mówił Paweł Surówka.

Nowi członkowie zarządu

Dodatkowo skład zarządu zasilą nowi członkowie:

Elżbieta Hauser-Schoneich (rozpocznie pracę w zarządzie PZU po walnym zgromadzeniu spółki),
Adam Brzozowski (rozpocznie pracę w zarządzie PZU po walnym zgromadzeniu spółki),
– Marcin Eckert (dołączył do zarządu w momencie powołania).

Elżbieta Hauser-Schoneich

Elżbieta Hauser-Schoneich wniesie na pokład zarządu PZU bogate doświadczenie menedżerskie, znajomość obcych rynków oraz wiedzę dotyczącą sprzedaży na rynkach ubezpieczeniowych oraz znajomość obszaru „direct”.

W latach 2002-2005 zajmowała stanowisko członka zarządu Link4, gdzie odpowiedzialna była za marketing firmy i rozwój biznesu. Następnie od 2008 do 2015 roku była wiceprezesem firmy ubezpieczeniowej Aviva. Przed dołączeniem do PZU pełniła funkcję członka zarządu T-Mobile.

Elżbieta Hauser-Schoneich jest liderem, który może się pochwalić ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w instytucjach międzynarodowych, działających w zakresie ubezpieczeń, telekomunikacji oraz FMCG.

Adam Brzozowski

Adam Brzozowski wniesie do zarządu bardzo bogate doświadczenie dotyczące rynku azjatyckiego. Wiąże się to z ogromną wiedzą o technologii i ubezpieczeniach, którą nabył stosując innowacyjne rozwiązania dla największych na świecie ubezpieczycieli. Jest także liderem sektora ubezpieczeniowego.

W swojej karierze Adam Brzozowski pracował między innymi w Octo Telematics – firmie zajmującej się technologią i analityką danych. Od 2016 roku zajmował pozycję lidera w segmencie InsurTech w regionie Azji i Pacyfiku w firmie EY. Dodatkowo wprowadzał cyfrowe produkty ubezpieczeniowe oraz strategie cyfrowe współpracując z takimi firmami jak: Zurich Insurance i Allianz Insurance.

Marcin Eckert

Marcin Eckert awansował ze stanowiska dyrektora na członka zarządu PZU. Jego doświadczenie pozwoli na wzmocnienie nadzoru właścicielskiego w Grupie PZU oraz na wzmocnienie standardów korporacyjnych. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają na bardzo sprawne zarządzanie Grupą PZU, pomimo nieustannie zmieniającego się środowiska regulacyjnego i prawnego.

Nowy członek zarządu jest radcą prawnym, który może pochwalić się praktyką trwającą ponad 20 lat. W swojej karierze pracował w kancelariach prawniczych Bird&Bird i TGC Corporate Laywers oraz w międzynarodowej firmie doradczej EY. Do jego zadań należało również doradztwo podmiotom gospodarczym w kwestiach podatkowych. Od roku 2017 zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego do spraw Korporacyjnych w Grupie PZU.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń

Grupa PZU, czyli Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest najpotężniejszą instytucją finansową działającą na terenie Polski i Europu Środkowo-Wschodniej. Na czele Grupy PZU stoi PZU SA, którego tradycje sięgają początków XIX wieku, kiedy to na ziemiach polskich powstało pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe.

Spółka PZU SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2010 roku. Już od swojego debiutu znajduje się ona w czołówce najbardziej płynnych i najwyżej wycenianych spółek. Grupa PZU zarządza blisko 300 000 000 000 złotych aktywów oraz świadczy swoje usługi dla ponad 22 000 000 Klientów w pięciu państwach na świecie.

Prezesem Zarządu PZU SA jest obecnie Paweł Surówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Garwolinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Garwolinie

Symboliczne spotkanie w pofuzyjnej kampanii reklamowej
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
19 listopada 2019

Symboliczne spotkanie w pofuzyjnej kampanii reklamowej

Polacy kupują używane auta
Blog
author
Aneta Jankowska
12 lipca 2017

Polacy kupują używane auta

Lendon
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
13 stycznia 2020

Lendon

PKO BP w Rakoniewicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 września 2019

PKO BP w Rakoniewicach

Pionowe karty do „Konta Tak” w Bankach Spółdzielczych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
18 listopada 2019

Pionowe karty do „Konta Tak” w Bankach Spółdzielczych

Porównaj