MF: Kasy fiskalne online z nowym terminem

MF: Kasy fiskalne online z nowym terminem

author
22 kwietnia 2020

Z początkiem 2020 roku pojawią się nowe wymogi dla kilku przedsiębiorstw. Wobec kilku branż zostaną one odroczone do roku 2021. Ostatecznie kasy fiskalne online zajmą miejsce dotychczasowych, tradycyjnych kas. Sprawdź, kto będzie musiał się w nie zaopatrzyć.

Kasa fiskalna online – terminy

1 stycznia 2020

Początek roku to zawsze termin dla różnych nowych zmian. Jedną z nich jest nowy wymóg dotyczący kas fiskalnych online. Od teraz niektórzy przedsiębiorcy mają obowiązek ich posiadania. Od 1 stycznia obowiązek ten dotyczy właścicieli stacji paliw oraz warsztatów samochodowych.


1 lipca 2020

Jednak na tym nie koniec przedsiębiorców, na których obowiązek ten spadnie jeszcze w 2020 roku. Od 1 lipca kasy fiskalne online będą musiały pojawić się w miejscach, w których oferuje się sprzedaż między innymi węgla, koksu czy brykietu – czyli surowców przeznaczonych na opał. Do grupy tej dołączą również miejsca świadczące usługi gastronomiczne, również te sezonowe.

Aktualizacja 22.04

Ministerstwo Finansów poinformowało w najnowszym komunikacie, że termin wprowadzenia kas online dla branż między innymi gastronomicznej i hotelarskiej zostanie odroczony o pół roku. Zmieniony zostanie zatem na 1 stycznia 2021 roku. Ma być to wyjście naprzeciw postulatom przedsiębiorców. Więcej informacji na ten temat będzie podanych niebawem – musimy jednak poczekać na nowe rozporządzenie w tej sprawie.


1 stycznia 2021

W roku 2021 lista przedsiębiorców, którzy będą musieli posiadać kasy fiskalne online się powiększy. Z początkiem przyszłego roku obowiązek ten będzie dotyczył również prawników, kosmetyczek, fryzjerów, lekarzy, pracowników budowlanych, a także posiadaczy siłowni.


31 grudnia 2022

Do końca 2022 roku w kasy fiskalne online będą musieli się zaopatrzyć pozostali przedsiębiorcy.

Kasy fiskalne online – co zmienią?

Ciągłe połączenie sieciowe jest tym, co odróżnia kasy fiskalne online od tych tradycyjnych. Dzięki temu, do Centralnego Rejestru Kas, co dwie godziny wysyłane są wystawione paragony, wydruki niefiskalne oraz raporty dzienne.

Kasa działa prawidłowo tylko w połączeniu z siecią. Procesu fiskalizacji dokonują przedstawiciele uprawnionych serwisów, a nie posiadający kasę przedsiębiorcy. Dalej dane zostają przekazane do Urzędu Skarbowego.

Do innych zmian, należy zaliczyć także nową metodę wystawiania faktur VAT. Od teraz wystawienie takiej faktury będzie możliwe tylko w przypadku, gdy na paragonie znajdować się będzie numer NIP osoby korzystającej z usług.

Co istotne, każda kasa fiskalna online musi kooperować z urządzeniem, które nadaje e-paragony. W kasach fiskalnych online zapisywane będą duplikaty wystawionych paragonów.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Wymiana kas – zwroty za zakup

Zastąpienie tradycyjnych kas wiąże się z pewnymi kosztami. Ministerstwo Finansów zapowiedziało jednak, że dla nabywców kas fiskalnych online przewidziany został możliwy zwrot części poniesionych kosztów.

O zwrot mogą ubiegać się wszyscy, których z rozpoczęciem 2020 roku dotknął obowiązek zaopatrzenia się w kasy fiskalne online, a także Ci, którzy z własnej woli postanowili zacząć z nich korzystać.

Pieniądze, jakie mogą z powrotem trafić do przedsiębiorców, to 90% wydanej kwoty, lecz bez wliczonego podatku. Ważne jest, że kwota ta nie może przekroczyć 700 zł.


Źródło:

https://www.gov.pl/web/finanse/kasy-online-z-nowym-terminem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki z gwarantem – najlepsze oferty
Pożyczki
author
06 września 2022

Pożyczki z gwarantem – najlepsze oferty

PKO BP w Raciborzu
Oddziały
author
15 sierpnia 2019

PKO BP w Raciborzu

Szybkie pożyczki Mogilno
Pożyczki miasta
author
21 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Mogilno

Podwyżki w T-Mobile Usługi Bankowe
Wpisy
author
30 maja 2016

Podwyżki w T-Mobile Usługi Bankowe

Pożyczki bez BIK Łowicz
Pożyczki miasta
author
04 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Łowicz

Rachunek maklerski Alior Banku na podium rankingu “Bankier.pl”
Bez kategorii
author
23 sierpnia 2020

Rachunek maklerski Alior Banku na podium rankingu “Bankier.pl”