Opłata przygotowawcza – co to jest?

Opłata przygotowawcza – co to jest?

author
Dominika Byczek
16 marca 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Na ostateczny koszt pożyczki składa się wiele zależnych. Jedną z podstawowych opłat przy kredytach i pożyczkach jest opłata przygotowawcza. Wyjaśniamy, czym ona jest i ile wynosi.

Spis treści:

  1. Czym jest opłata przygotowawcza?
  2. Co składa się na opłatę przygotowawczą?
  3. Za co naprawdę płacimy przy opłacie przygotowawczej?
  4. Ile wynoszą opłaty przygotowawcze?
  5. Jak możemy sprawdzić wysokość opłaty przygotowawczej?
  6. Opłata przygotowawcza a inne opłaty
  7. Kiedy można domagać się zwrotu opłaty przygotowawczej?
  8. Dodatkowe opłaty – na co uważać?
  9. Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Czym jest opłata przygotowawcza?

Decydując się jakiekolwiek zobowiązanie finansowe musimy złożyć wniosek. Możemy to zrobić stacjonarnie lub online, bez wychodzenia z domu. Wszystko zależy od tego, jaki produkt finansowy wybierzemy. Sam wniosek nie gwarantuje nam jednak pieniędzy. Dodatkowo musimy spełniać odpowiednie warunki, aby otrzymać kredyt lub pożyczkę oraz uregulować wszystkie opłaty związane z zobowiązaniem. Jedną z nich jest właśnie opłata przygotowawcza.

Opłata przygotowawcza to suma wszystkich kosztów, które zainteresowany pożyczką lub kredytem musi ponieść w związku z przygotowaniem dla niego dokumentów i umowy zobowiązania, czy analizą zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Mówiąc najprościej: to cena wszystkich operacji koniecznych do udzielenia kredytu.

Co ważne, klient uiszcza opłatę przygotowawczą tylko raz. Zainteresowany pożyczką, o ile wymaga tego firma, musi uregulować taką opłatę.

Na rynku znajdziemy również darmowe pożyczki na dowód. Przy tego typu produktach klient nie ponosi kosztów z tytułu żadnych, dodatkowych opłat, w tym właśnie opłaty przygotowawczej.

Jak obliczana jest opłata przygotowawcza?

Chociaż w teorii opłata przygotowawcza powinna być stała, to wiele firm uzależnia jej wysokość od wysokości samego zobowiązania. Opłata przygotowawcza może być liczona:

  • w złotówkach, czyli kwotowo, na przykład – 300 zł
  • w procentach, czyli zależnie od kwoty pożyczki/kredytu – 4% kwoty zobowiązania

W kolejnych linijkach tekstu wyjaśnimy, ile opłata przygotowawcza wynosi w przypadku kredytu gotówkowego.

Co składa się na opłatę przygotowawczą?

Proces wnioskowania o pożyczkę jest bardzo złożony. Wybór odpowiedniej oferty, decyzja na konkretną kwotę i czas finansowania, wypełnienie wniosku, dokonanie przelewu weryfikacyjnego, dostarczenie odpowiednich dokumentów… to tylko niektóre czynności, które stoją po stronie klienta. Identycznie jest po stronie instytucji finansowej. Banki lub firmy pożyczkowe również muszą odpowiednio przygotować się do udzielenia zobowiązania.

Na opłatę przygotowawczą składa się wiele różnych kosztów, które są związane z pierwszym etapem pożyczki, czyli po prostu przygotowaniem finansowania dla klienta. W skład opłaty przygotowawczej najczęściej wchodzi:

  • przygotowanie umowy,
  • procedura aplikacyjna,
  • weryfikacja wniosku,
  • sprawdzenie potencjalnego klienta pod względem zdolności kredytowej,
  • sprawdzenie pożyczkobiorcy w bazach dłużników,
  • wydanie pożyczki.

Niektóre firmy uzależniają opłatę przygotowawczą od kwoty, którą pożyczamy.

Za co naprawdę płacimy przy opłacie przygotowawczej?

Tak jak wspominaliśmy już wyżej, proces wnioskowania o kredyt lub pożyczkę jest bardzo złożony. Zanim klient otrzyma pieniądze na wymarzony remont mieszkania, musi złożyć wniosek, który następnie trafia przez ręce pracownika instytucji pod rozpatrzenie.

Dokumenty zostaną jednak przejrzane na przykład po wcześniejszym sprawdzeniu klienta w bazach dłużników. Opłata przygotowawcza obejmuje właśnie te wszystkie koszty, które są związane z przygotowaniem rozpatrzenia wniosku klienta.

Opłata przygotowawcza przy kredycie

Opłata przygotowawcza musi zostać uiszczona, niezależnie od tego, czy staramy się o kredyt online, czy o kredyt w stacjonarnej placówce banku. Bank przygotowując kredyt musi zrealizować konkretne kroki na początku procesu wnioskowania o pieniądze. Banki, podobnie jak instytucje pozabankowe, wymagają od potencjalnych kredytobiorców uregulowania odpowiedniej opłaty.

Opłata przygotowawcza przy pożyczce

Podobnie jak w przypadku produktów finansowych, które oferują banki, tak i firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów opłaty przygotowawczej. Jak ta kwestia wygląda przy darmowych pożyczkach, czyli popularnych chwilówkach, w których pierwsze finansowanie nie przynosi żadnych, dodatkowych kosztów? Klienci w tym przypadku nie muszą przejmować się opłatą  przygotowawczą, bo jak sama nazwa wskazuje, jest ona darmowa.

Co więcej, po wprowadzeniu nowelizacji ustawy antylichwiarskiej, firmy pożyczkowe musiały ograniczyć swoje dodatkowe zapisy o różnych opłatach towarzyszących ich produktom. Wcześniej zdarzało się, że niektóre podmioty specjalnie zwiększały całkowity koszt uzyskania pożyczki, bo najzwyczajniej w świecie, chciały więcej zarobić.

W jakich produktach znajdziemy opłatę przygotowawczą?

Pożyczka i kredyt gotówkowy nie są jedynymi produktami finansowymi, w których będziemy mieć do czynienia z opłatą przygotowawczą. Klienci mogą się z nią spotkać również w przypadku:

  • pożyczek pozabankowych,
  • pożyczek przez Internet,
  • kredytów konsolidacyjnych,
  • kredytów online,
  • chwilówek,
  • pożyczek na raty,
  • kredytów hipotecznych,
  • kredytów samochodowych.

Ile wynoszą opłaty przygotowawcze?

Na pewno podstawową kwestią, która nurtuje każdego klienta jest to, ile wynosi opłata przygotowawcza? Tak jak pisaliśmy w pierwszych akapitach tekstu, opłata przygotowawcza obejmuje wszystkie początkowe koszta związane z przygotowaniem pożyczki. Przechodząc do sedna sprawy, opłata przygotowawcza może stanowić 1/4 lub nawet 1/3 pożyczki. Koszt takiej opłaty nie jest jednak stały. Zależy on od oferty konkretnego pożyczkodawcy, a w niektórych przypadkach – od wysokości zaciągniętego zobowiązania.

Niektóre banki lub instytucje pozabankowe nie przewidują w ogóle w swoich ofertach dodatkowych opłat z tytułu początkowego przygotowania pożyczki lub kredytu.

Jak możemy sprawdzić wysokość opłaty przygotowawczej?

Zawsze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy o dodatkowe finansowanie, warto dokładnie przeczytać jej treść. W ten sposób unikniemy niespodziewanych kosztów związanych z pożyczką. Podobnie jest w przypadku opłaty przygotowawczej.

Wszystkie opłaty, które klient zobowiązany jest uregulować, muszą być określone w konkretnych punktach umowy lub regulaminu pożyczki. Potwierdzają to przepisy – Ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku:

Art. 13. 1. Kredytodawca lub pośrednik kredytowy przed zawarciem umowy o kredyt konsumencki jest zobowiązany podać konsumentowi, na trwałym nośniku, w czasie umożliwiającym zapoznanie się z tymi informacjami: (…)
10) w odpowiednich przypadkach, informację o innych kosztach, które konsument jest zobowiązany ponieść w związku z umową o kredyt konsumencki, w szczególności o odsetkach, prowizjach, marżach, opłatach, w tym opłatach za prowadzenie jednego lub kilku rachunków, na których są zapisywane zarówno transakcje płatności, jak i wypłaty, łącznie z opłatami za korzystanie z
instrumentów płatniczych zarówno dla transakcji, jak i dla wypłat, oraz kosztach usług dodatkowych, w szczególności ubezpieczeń, jeżeli są znane kredytodawcy, oraz warunki, na jakich koszty te mogą ulec zmianie; (…).


Źródło: Dz.U. 2011 nr 126 poz. 715

W praktyce klient może sprawdzić wysokość opłaty przygotowawczej:

  • na stronie pożyczkodawcy, w okolicach kalkulatora pożyczkowego
  • w umowie zobowiązania
  • w regulaminie pożyczki
  • w formularzu informacyjnym
  • w tabeli opłat i prowizji
  • w przykładzie reprezentatywnym

Ważne! Pożyczkodawca może pobrać od nas opłatę przygotowawczą jedynie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, nie wcześniej.

Opłata przygotowawcza a inne opłaty

Opłata przygotowawcza nie jest jedyną opłatą, z którą mamy do czynienia przy kredytach i pożyczkach. Sprawdź, w jaki sposób opłata przygotowawcza różni się od innych opłat.

Opłata przygotowawcza a prowizja

To co należy podkreślić na samym początku, to fakt, że opłata przygotowawcza nie jest prowizją. Prowizja za udzielenie kredytu to opłata, którą musi uiścić klient za wykonanie czynności prawnej, czyli w skrócie: udzielenie pożyczki. Jest to procentowa wartość pożyczki, opłacana jednorazowo lub w kolejnych ratach zaciągniętego zobowiązania.

Wiele osób myli ze sobą te dwa pojęcia i traktuje opłatę przygotowawczą jak prowizję. Dwie wspomniane opłaty różnią się od siebie, a klient jest zobowiązany do uregulowania obu.

Podkreślmy to jeszcze raz: prowizja jest zapłatą za to, że otrzymamy pieniądze od konkretnej instytucji, a opłata przygotowawcza obejmuje wszystkie początkowe koszta związane z przygotowaniem naszego zobowiązania.

Co więcej, opłata przygotowawcza różni się od prowizji tym, że w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy, klient otrzyma zwrot prowizji, ale opłaty przygotowawczej już nie. Stanie się tak dlatego, że kosztów i czynności związanych z opłatą przygotowawczą nie da się już wrócić (na przykład przygotowania umowy i odpowiednich dokumentów, czy sprawdzenia klienta w odpowiednich bazach.

Opłata przygotowawcza a opłata weryfikacyjna

Opłata weryfikacyjna nie jest tym samym co opłata weryfikacyjna. Z tą drugą możemy się spotkać przy składaniu wniosku o pożyczkę. Ile wynosi opłata weryfikacyjna? Najczęściej, w większości dostępnych na rynku ofert, spotkamy się z opłatą z tego tytułu w wysokości 1 grosza lub 1 złotówki. Firmy pożyczkowe stosują opłatę weryfikacyjną, aby (jak sama nazwa wskazuje) zweryfikować potencjalnego klienta. Zainteresowany finansowaniem przelewa środki na konto pożyczkodawcy, a ten poznaje jego tożsamość i numer konta. Zdarza się, że niektóre podmioty zwracają symboliczny grosz lub złotówkę.

Opłata przygotowawcza w umowie leasingu

W przypadku leasingu również będziemy mieć do czynienia z opłatą wstępną leasingową. W niektórych ofertach spotkamy się z nazewnictwem: opłaty przygotowawczej leasingowej. W tej sytuacji osoba zawierająca umowę, dokonuje jednorazowej wpłaty dla leasingodawcy przy podpisywaniu umowy leasingowej. Dzieje się to jeszcze przed wydaniem leasingowanego przedmiotu. Co ważne, jest to konieczny zabieg do przeprowadzenia umowy leasingowej.

Kiedy można domagać się zwrotu opłaty przygotowawczej?

W życiu zdarzają się sytuacje, których nie potrafimy przewidzieć i chociaż na początku decyzja o zaciągnięciu zobowiązania wydaje się nam konieczna i przemyślana, to po czasie chcemy zrezygnować z pożyczki.

Wtedy opłata przygotowawcza podlega zwrotowi. Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim z 15 maja 2011 roku, klient ma prawo do odstąpienia od umowy pożyczki w trakcie dwóch tygodni od momentu jej podpisania:

PODSTAWA PRAWNA

Rozdział 5 Odstąpienie od umowy przez konsumenta

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy. (…).


Źródło: Dz.U. 2011 nr 126 poz. 715

W przypadku takiej sytuacji pożyczkodawca musi zwrócić koszta związane z udzieleniem zobowiązania klientowi. Bardzo istotny jest fakt, że niektóre opłaty nie podlegają zwrotowi, w tym właśnie opłata przygotowawcza. Nie podlega ona zwrotowi, bo jest naliczana wcześniej za działania przygotowawcze do udzielenia pożyczki.

Całkowity koszt pożyczki

Jeśli jesteśmy zainteresowani dodatkowym finansowaniem, warto dokładnie śledzić oferty dostępne na rynku. Zwracajmy uwagę na RRSO w przypadku pożyczki, którą jesteśmy zainteresowani. RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jest to wskaźnik, który określa, ile rzeczywiście będziemy musieli zapłacić za pożyczkę.

W niektórych przypadkach rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 0%. Co to oznacza? W momencie, w którym zdecydujemy się na taką pożyczkę, nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów zobowiązania – w tym także z opłatą przygotowawczą. Tego typu RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) spotkamy jedynie w chwilówkach. Klient z pierwszą, darmową chwilówką odda po 30 dniach dokładnie tyle, ile wcześniej pożyczył.

Dodatkowe opłaty – na co uważać?

Przed ostateczną decyzją w sprawie finansowania i podpisaniem umowy o pożyczkę, warto zastanowić się, czy rzeczywiście jej potrzebujemy. Korzystanie z produktów finansowych powinno być gruntownie przemyślane. Zbadajmy i przeanalizujmy swój domowy budżet. Zastanówmy się, czy będzie nas stać na spłacanie rat w każdym miesiącu. Pochopne podejmowanie decyzji i zaciąganie wielu zobowiązań może prowadzić do zadłużenia, a wtedy dostępne będą dla nas już tylko kredyty dla zadłużonych.

Jeśli już się zdecydujemy i ustalimy, że potrzebujemy dodatkowych środków, to dokładnie prześledźmy oferty pożyczek dostępne zarówno w sieci, jak i stacjonarnie. Przed wysłaniem wniosku sprawdźmy wszystkie punkty umowy/regulaminu zobowiązania. Dokładnie przeczytajmy informacje dotyczące dodatkowych opłat. Pamiętajmy, że jeśli cokolwiek budzi nasze wątpliwości, to warto to skonsultować z pracownikiem banku/firmy lub zgłosić się do doradcy kredytowego.

W przypadku opłaty przygotowawczej zwróćmy uwagę na to, kiedy instytucje pozabankowe wymagają od nas uiszczenia opłaty. O ile firma będzie wymagała od nas zapłaty z tytułu przygotowania kredytu jeszcze przed podpisaniem dokumentów, to możemy mieć wątpliwości co do jej funkcjonowania.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak. Każda osoba, która decyduje się na pożyczkę lub kredyt musi zapłacić taką opłatę. Wyjątek stanowią oferty finansowe, których podmioty nie wymagają takiej opłaty.

Opłata przygotowawcza nie równa się opłata weryfikacyjna. Przypomnijmy, opłata przygotowawcza to suma kosztów, jakie ponosi bank lub inna instytucja pozabankowa w celu przygotowania zobowiązania (dokumenty, weryfikacja w wielu bazach itp.). Opłata weryfikacyjna to po prostu jeden z etapów ubiegania się przez nas o pożyczkę. Firmy weryfikują w ten sposób zdolność kredytową i tożsamość potencjalnego klienta.

Wszystko zależy od firmy, w której chcemy wziąć pożyczkę. Zazwyczaj jest to bardzo symboliczna kwota, czyli 1 grosz lub 1 złotówka. Niekiedy jednak wpływ na wysokość opłaty przygotowawczej ma także całkowita kwota kredytu.

Opłata administracyjna jest sumą wszystkich kosztów działań pracowników w konkretnej firmie, którzy “dbają” o zobowiązanie klienta. Pod tym pojęciem kryją się między innymi: księgowanie wpłat oraz zarządzanie spłatami finansowania. W praktyce wiele firm myli opłatę administracyjna z opłatą przygotowawczą, dlatego możemy spotkać się z wymiennym stosowaniem tych pojęć.

Firmy pożyczkowe i banki mają obowiązek poinformować potencjalnego klienta o dodatkowych opłatach dotyczących zobowiązania. Identycznie jest z opłatą przygotowawczą, dlatego wszystkie informacje na ten temat znajdziemy w umowie/regulaminie pożyczki.

Tak jak już wspominaliśmy, zwrot opłaty przygotowawczej nie jest możliwy. Realne jest odstąpienie do umowy zobowiązania, ale oznacza to, że otrzymamy zwrot kosztów, które wcześniej ponieśliśmy. Warto, jeszcze przed podpisaniem umowy o konkretną pożyczkę, prześledzić dostępne oferty i wybrać tę, która generuje jak najmniej dodatkowych opłat.

Wysokość opłaty przygotowawczej zależy od konkretnej oferty produktu finansowego. Nigdy nie jest ona stała.

Opłata przygotowawcza jest pobierana zawsze po wydaniu pozytywnej decyzji w sprawie finansowania, nigdy przed.

Tak. Opłata przygotowawcza jest pobierana w większości ofert finansowych, w tym także przy pożyczkach.

To zależy, niektóre firmy mogą rezygnować z pobierania tego typu opłaty.

Tak. W większości ofert pożyczkowych lub kredytowych nie jesteśmy w stanie jej ominąć. Opłata przygotowawcza to jeden z elementów zaciągania nowego zobowiązania.

Podsumowanie

  1. Zobowiązania finansowe generują wiele dodatkowych opłat, jedną z nich jest opłata przygotowawcza.
  2. Opłata przygotowawcza to suma wszystkich kosztów związanych ze wstępnym przygotowaniem pożyczki dla klienta To cena wszystkich operacji koniecznych do udzielenia kredytu.
  3. W skład opłaty przygotowawczej wchodzi m. in.: przygotowanie dokumentów, procedura aplikacyjna, weryfikacja wniosku klienta, sprawdzenie pożyczkobiorcy pod względem zdolności kredytowej oraz jego pozycji w rejestrach dłużników, czy wydanie pożyczki.
  4. Opłata przygotowawcza jest jednorazowa.
  5. Koszt takiej opłaty nie jest stały. Część firm uzależnia jej wysokość od kwoty zaciągniętego zobowiązania. Wszystko zależy od firmy, w której decydujemy się zaciągnąć zobowiązanie. Warunkiem udzielenia pożyczki jest posiadanie zdolności kredytowej.
  6. Pożyczkodawca musi poinformować klienta o wysokości opłaty przygotowawczej. Najczęściej informacje na ten temat znajdziemy w umowie lub regulaminie pożyczki, czy przykładzie reprezentatywnym. Jest to obowiązek pożyczkodawcy.
  7. Opłata przygotowawcza nie może być pobierana przed wydaniem decyzji w sprawie finansowania.
  8. Klient, chociaż może anulować pożyczkę, to niestety nie może w takiej sytuacji domagać się zwrotu opłaty przygotowawczej. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawca już dokonał wszystkich czynności związanych z przygotowaniem dla nas finansowania.
  9. W przypadku ofert z darmowymi pożyczkami, klient nie ponosi opłaty przygotowawczej (chwilówki).
  10. Zarówno klient, który jest zainteresowany pożyczką w firmie pozabankowej, jak i klient, który liczy na kredyt w banku, musi uregulować opłatę przygotowawczą.
author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Ela Z.
Ela Z.
2021-02-23 17:19:16

Nie polecam tego banku, za wszystko biorą prowizję, natomiast, nie oferują żadnych korzystnych lokat. Do tego ciągle zmieniają przepisy, odnośnie prowizji, oczywiście na niekorzyść klienta. Najgorszy bank z jakim miałam do tej pory przyjemność współpracować.

Podobne artykuły

Ile zarabia opiekun medyczny?

Zawodem opiekuna medycznego warto zainteresować się choćby z tego względu, że daje szerokie możliwości zatrudnienia. Może on pracować w różnego rodzaju placówkach medycznych, tj. szpitalach, hospicjach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacyjnych, a także domach pomocy społecznej, fundacjach wspierających chorych i potrzebujących i prywatnych klinikach. Sprawdzamy, ile zarabiają opiekunowie medyczni.

author
Sandra Tessmer
08 grudnia 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Bank Pekao w Koszalinie

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Placówki banku mieszczą się również w Koszalinie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziałów.

author
Patryk Byczek
11 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Rogate Ranczo z wolontariuszami Banku Millennium

Rogate Ranczo w Bojanie zamieszkiwane jest przez ponad 100 zwierząt. Do akcji w ramach pomocy zwierzętom zgłosiło się prawie 50 wolontariuszy z oddziałów Banku Millennium.

author
Dominika Byczek
19 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kredyt hipoteczny Gdańsk

Jeżeli chcesz kupić własne mieszkanie, a nie posiadasz pełnej kwoty na ten cel, pomocny okazać się może kredyt hipoteczny. Poniższy ranking przedstawia najlepsze oferty banków z Gdańska. Maksymalny czas spłaty kredytu to aż 35 lat.

author
Patryk Byczek
28 października 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Bank Polska w Łowiczu

Santander Bank Polska to drugi pod względem wielkości aktywów bank w Polsce. Jeden z oddziałów banku jest zlokalizowany w Łowiczu. Sprawdzamy ofertę placówki, jej adres oraz dane kontaktowe.

author
Dominika Byczek
22 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bank Pekao w Łosicy

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Łosicy – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
27 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj