PKO BP z czterema nagrodami w rankingu „Instytucja Roku”

PKO BP z czterema nagrodami w rankingu „Instytucja Roku”

author
Patryk Byczek
25 marca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

PKO Bank poinformował, że w szóstej edycji konkursu „Instytucja Roku” zdobył aż cztery statuetki. Bank został nagrodzono za bankowość internetową, zdalne otwieranie konta, a także jakość obsługi w placówce. Dodatkowo kapituła rankingu doceniła również działanie podejmowane przez największy bank w Polsce na rzecz walki ze społeczno-gospodarczymi skutkami pandemii. Sprawdzamy szczegóły.

 

PKO Bank Polski podał również, że 14 oddziałów instytucji otrzymało certyfikat Najlepsza Placówka Bankowa w Polsce.

PKO Bank Polski jest największą i bardzo nowoczesną instytucją finansową w naszej części Europy. Ludzie, pomysły, innowacje i skala działania to nasze przewagi konkurencyjne. Wszystko, co robimy dedykujemy naszym klientom kierując się ich wygodą i oczekiwaną jakością obsługi. Sądzę, że właśnie z tych powodów zostaliśmy wyróżnieni w aż 4 kategoriach w tegorocznej edycji rankingu „Instytucja Roku”, a 14 naszych oddziałów wyróżniono certyfikatem Najlepsza Placówka Bankowa w Polsce. Przyznane nagrody potwierdzają, że klienci doceniają technologiczne zaawansowanie, atrakcyjność naszej oferty oraz profesjonalizm doradców. Naszym doradcom dziękuję za codzienną, pełną zaangażowania i poświęcenia pracę, która w obliczu pandemii nabiera szczególnego znaczenia.

– mówił cytowany w komunikacie Grzegorz Oszast, dyrektor Pionu Sprzedaży Detalicznej w PKO Banku Polskim

Klienci preferują rozwiązania cyfrowe

Statystyki pokazują, że w trakcie trwania pandemii Klienci coraz częściej wybierają cyfrowe możliwości banku. Już 75% Klientów korzysta z usług PKO Banku Polskiego za pośrednictwem kanałów zdalnych. Instytucja wspierając swoich Klientów, wdrożyła już wiele procesów zdalnych. Mowa o na przykład Asystencie głosowym, który został wzbogacony o możliwość złożenia wniosku o konto firmowe oraz doglądanie kont z innych banków. W ubiegłym roku liczba interakcji Klientów w IKO wyniosła 3 800 000 000, co oznacza wzrost o 46% względem roku 2019.

Klienci banku aktywnie korzystają również z serwisu internetowego iPKO. Dane mówią, że około 160 000 Klientów więcej skorzystało z tego systemu w 2020 roku niż w 2019 roku. Do bankowości internetowej również wprowadzono wiele zdalnych procesów i usług. Mowa o na przykład:

– otwieraniu konta „na selfie”,
– składaniu dokumentów z kwalifikowanym podpisem elektronicznym mSzafir,
– wideo doradcy online,
– zakładaniu rachunku inwestycyjnego w iPKO.

Niezmiennie jednak najważniejszą wartością PKO BP w budowaniu relacji z Klientami są doświadczeni i wyspecjalizowani doradcy, którzy świadczą usługi na najwyższym poziomie. Pracownicy oddziałów PKO BP są bardzo blisko Klientów podczas trwającej pandemii. Bank zapewnia ciągłość funkcjonowania poprzez stosowanie wymaganych środków ostrożności, dbają o bezpieczeństwo własne i bezpieczeństwo Klientów.

Nagrodzone oddziały

Warto również wspomnieć, które oddziały PKO Banku Polskiego otrzymały certyfikat Najlepsza Placówka Bankowa w Polsce. Wszystkie poniższe placówki spełniają potrzeby klientów w jednym miejscu: doradztwo, sprzedaż, edukację i wsparcie w korzystaniu z kanałów zdalnych. Nagrodzony został:

– Oddział 25 PKO Banku Polskiego w Gdańsku, al. Rzeczypospolitej 33,
– Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Limanowej, ul. Kopernika 18,
– Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Poniatowej, ul. Brzozowa 3,
– Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Radzionkowie, ul. Szymały 5a,
– Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Rucianem-Nidzie, ul. Gałczyńskiego 14,
– Oddział 4 PKO Banku Polskiego w Rzeszowie, ul. Obr. Poczty Gdańskiej 12,
– Oddział 8 PKO Banku Polskiego w Rzeszowie, al. Rejtana 20,
– Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 74,
– Oddział 8 PKO Banku Polskiego w Toruniu ul. Dziewulskiego 12,
– Oddział 45 PKO Banku Polskiego w Warszawie, ul. Krasińskiego 10,
– Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Wejherowie, ul. Sobieskiego 227,
– Oddział 1 PKO Banku Polskiego we Włocławku, ul. S. Okrzei 64,
– Oddział 22 PKO Banku Polskiego we Wrocławiu, ul. Zwycięska 9-23,
– Oddział 1 PKO Banku Polskiego we Wrześni, ul. Szkolna 3.


PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/133609-instytucja-roku-cztery-statuetki-dla-pko-banku-polskiego

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polacy pokochali wyjazdy weekendowe

Kochamy podróżować i coraz częściej na wakacje decydujemy się w trakcie krótszych urlopów. Majówka 2018 była idealną okazją na na krótki wyjazd i odpoczynek. Najnowsze dane biur podróży i GUS pokazują, że wśród Polaków coraz popularniejsza staje się turystyka weekendowa.

author
Aneta Jankowska
10 maja 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Na czym polega preautoryzacja karty płatniczej?

Często, kiedy rezerwujemy nocleg w hotelu lub wynajem samochodu, jesteśmy proszeni o preautoryzację karty płatniczej w celu ukończenia procesu rezerwacji. Co kryje się pod tą nazwą i czy powinnyśmy uważać na oferty stawiające za warunek skorzystania preautoryzację karty?

author
Dominika Byczek
07 marca 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

PKO BP w Bieruniu

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Bieruniu – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
16 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Zasiłek opiekuńczy 2023

Nieraz życie stawia nas w sytuacji, gdy musimy zrezygnować z pracy zarobkowej, by podjąć się opieki nad członkiem rodziny. W takich chwilach państwo polskie nie pozostawi nas samych i będziemy mogli liczyć na przyznanie zasiłku opiekuńczego. W dzisiejszym artykule sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego zasiłku i warunków jego wypłaty.

author
Halszka Gronek
25 listopada 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Alior Bank w Chrzanowie

Alior Bank jest jednym z największych banków detalicznych w kraju. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Chrzanowie – zapoznaj się z godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi i opiniami.

author
Aleksandra Gościnna
26 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Mieszkanie Plus w Starogardzie Gdańskim

Mieszkanie Plus jest rządowym programem skierowanym do średniozamożnych Polaków. Program ten wchodzi w skład Narodowego Programu Mieszkaniowego. Rząd chce wyciągnąć rękę do osób o niskich dochodach. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Starogardzie Gdańskim.

author
Julia Wierciło
14 lutego 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.
Porównaj