Konto za Zero dla Rodziny 500+ to wyjątkowe konto skierowane do beneficjentów tego rządowego programu. Wpływ świadczenia na konto obniża koszty prowadzenia rachunku do 0 zł miesięcznie. Sprawdź ofertę i opinie Koncie za Zero dla Rodziny 500+ w Banku PKO BP.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 02.09.2018
Udostępnij:

 
Spis treści:
1. Konto za Zero dla Rodziny 500+ w PKO BP.
2. Kto może założyć Konto za Zero dla Rodziny 500+ w PKO BP?
3. Jak założyć Konto za Zero dla Rodziny 500+ w PKO BP?
4. Ile kosztuje korzystanie z konta? 
5. Podsumowanie i opinie.

PKO Bank Polski świadczy swoje usługi finansowe już od 1919 roku. Przez wiek dorobił się statusu największego polskiego banku uniwersalnego. Bank ma w ofercie produkty zarówno dla osób fizycznych, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i korporacji. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące Konta za Zero oferowanego przez ten bank beneficjentom rządowego programu 500+. 

PKO BP Konto za Zero dla Rodziny 500+

  • 0 zł za prowadzenie rachunku
  • 0 zł za usługi bankowości elektronicznej
  • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO BP
  • 0 zł za obsługę karty debetowej 
  • 0 zł za polecenia przelewów https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/pko-konto-za-zero-dla-rodziny-500/
 

KTO MOŻE ZAŁOŻYĆ KONTO ZA ZERO DLA RODZINY 500+?

Konto za Zero dla Rodziny 500+ mogą założyć wszystkie osoby, które otrzymują od państwa comiesięczną wypłatę świadczenia 500+. Jedyny dodatkowy warunek to ukończenie 18 roku życia. 


 

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO ZA ZERO DLA RODZINY 500+?

Konto możemy założyć w całości bez wychodzenia z domu. Aby móć korzystać z Konta za Zero dla Rodziny 500+, należy:1. Złożyć wniosek o otwarcie tego konta. Można to zrobić na jeden z trzech sposobów:

– wejść na stronę Konta za Zero dla Rodziny 500+: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/pko-konto-za-zero-dla-rodziny-500/ i złożyć wniosek online,

– zawnioskować przez aplikację mobilną IKO,

– złożyć wniosek osobiście w jakimkolwiek oddziale PKO Banku Polskiego.

2. Podpisać umowę.

W przypadku wniosku podpisywanego stacjonarnie, umowę otrzymamy od razu w oddziale. W pozostałych przypadkach drogą telefoniczną skontaktuje się z nami kurier w celu umówienia się na dogodny termin dostarczenia umowy.

3. Aktywować dostęp do konta przez bankowość elektroniczną:

– w serwisie Internetowym,

– w aplikacji mobilnej IKO. 

ILE KOSZTUJE KORZYSTANIE Z KONTA?

Samo prowadzenie rachunku płatniczego jest darmowe dla wszystkich osób, które otrzymują wypłatę świadczenia 500+. Ważne jest jednak, by środki te spływały właśnie na Konto za Zero dla Rodziny 500+, a nie na inne konto Klienta. Konto gwarantuje bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów PKO BP, które znajdują się w większości polskich miast (jest ich w sumie ponad 3000). Jest to zatem dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy potrzebują szybkiego dostępu do gotówki. Konto można prowadzić jako konto wspólne wraz z partnerem.

Najważniejsze koszty miesięczne:
– polecenie przelewu – 0 zł,
– prowadzenie rachunku płatniczego – 0 zł,
– wypłaty z bankomatów PKO BP – 0 zł,
– uruchomienie debetu 1000 zł na 30 dni – 5 zł,
– obsługa karty debetowej – 0 zł (lub 1,90 zł, jeżeli nie wykonamy transakcji bezgotówkowych lub płatności BLIK na kwotę min. 200 zł).


 

PODSUMOWANIE I OPINIE

Konto za Zero dla Rodzin 500+ to jedna z najlepszych na rynku ofert bankowych dla beneficjentów tego programu, ponieważ prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne przy dokonaniu transakcji bezgotówkowych lub kodem BLIK na kwotę minimum 200 zł w miesiącu. Młode małżeństwa za korzyść mogą postrzegać także możliwość uruchomienia debetu na kwotę maksymalnie 1000 zł na 30 dni za jedyne 5 zł opłaty miesięcznej. 
 
Plusy:
– darmowe przelewy,
– bezpłatne prowadzenie konta,
– darmowe wypłaty w bankomatach PKO,
– bezpłatna obsługa karty debetowej,
– możliwość uruchomienia debetu,
– możliwość prowadzenia rachunku jako konto wspólne.
 
Minusy:
– konieczność wykonania transakcji bezgotówkówych lub kodem BLIK na kwotę minimum 200 zł w miesiącu.

Źródło – strona Banku PKO BP:
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/pko-konto-za-zero-dla-rodziny-500/

Komentarze