Polski Kompas 2019 dla Spółdzielczej Grupy Bankowej

Polski Kompas 2019 dla Spółdzielczej Grupy Bankowej

author
Halszka Gronek
09 października 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Kategoria

Spółdzielcza Grupa Bankowa pojawiła się w gronie tegorocznych laureatów nagrody Polskiego Kompasu. SGB-Bank doceniono między innymi 19 za umiejętne łączenie nowoczesnych rozwiązań i tradycji bankowości spółdzielczej, a także wdrożenie wyjątkowej strategii Mobilnego Przyspieszenia.

Podczas okolicznościowej gali zorganizowanej w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie redakcja Gazety Bankowej wręczyła tegoroczne nagrody Polskiego Kompasu. Najstarsze czasopismo ekonomiczne w Polsce nagrodziło najbardziej zasłużone postaci polskiej przedsiębiorczości, spółek Skarbu Państwa oraz instytucji finansowych. Do grona wyróżnionych zaliczono Spółdzielczą Grupę Bankową, czyli znany większości konsumentów SGB-Bank S.A. 

Spółdzielcza Grupa Bankowa została zagrodzona Polskim Kompasem 2019 za umiejętne łączenie nowoczesnych rozwiązań i tradycji bankowości spółdzielczej. W oficjalnym komunikacie prasowym banku czytamy, iż redakcja Gazety Bankowej doceniła SGB-Bank przede wszystkim za tempo i jakość zmian strategicznych wprowadzanych w ramach programu wdrażającego nowe technologie w instytucji. 

Warto także dodać, iż Spółdzielcza Grupa Bankowa została wyróżniona w wyniku aktywnego i pełnego zaanagażowania krzewienia współpracy pomiędzy bankami Grupy a Zrzeszeniami Banków sektora spółdzielczego. Zarząd instytucji zyskał uznanie redakcji miesięcznika również za opracowanie i wdrożenie strategii Mobilnego Przyspieszenia w Bankach Spółdzielczych. 

O nagrodach Polskiego Kompasu

Nagrody Polskiego Kompasu przyznawane są przede wszystkim tym przedsiębiorstwom i ludziom, którzy wywarli największy wpływ w ostatnim roku na finansowy i wizerunkowy sukces polityki gospodarczej kraju. W tym celu redakcja Gazety Bankowej, najstarszego czasopisma ekonomicznego działającego w Polsce, ocenia instytucje i postaci, które można uznać za niekwestionowanych liderów przemian rynkowych. 

Jury plebiscytu Polskiego Kompasu docenia przede wszystkim zaangażowanie polskich podmiotów w tworzenie innowacyjnych projektów i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, Pod uwagę brane są również wyniki finansowe ocenianych podmiotów rynku, a także całościowy wpływ instytucji czy postaci na całokształt polskiej gospodarki i jej postępu. 

Podczas tegorocznej gali wręczenia nagród Polskiego Kompasu wyróżniono takie instytucje, jak między innymi Energa S.A., KGHM Polska Miedź S.A. czy Totalizator Sportowy. Nagrodę osobistą otrzymał szef resortu finansów, Jerzy Kwieciński, a nagrodę specjalną – Michał Woś, członek Rady Ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego odpowiedzialny za zagraniczną pomoc humanitarną.

Wielki sukces Spółdzielczej Grupy Bankowej

Jak zaznaczyliśmy już na wstępie niniejszego artykułu, podczas tegorocznej gali nagór Polskiego Kompasu 2019 redakcja Gazety bankowej wyróżniła Spółdzielczą Grupę Bankową za umiejętne łączenie nowoczesnych rozwiązań i tradycji bankowości spółdzielczej. SGB-Bank uznano za jedną z takich wiodących marek polskiego rynku finansowego, oceniając przede wszystkim tempo i jakość zmian strategicznych związanych z wdrożeniem nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań w banku.

Podczas uroczystego wręczenia nagrody prezes SGB-Banku, Mirosław Skiba, przyznał, iż otrzymany od Gazety Bankowej Polski Kompas 2019 jest wyczekiwanym uhonorowaniem pracy wszystkich pracowników Spółdzielczej Grupy Bankowej. Skiba tłumaczył:

"

Nie byłoby nagród, gdyby nie ciężka praca zespołowa. To wielkie wyróżnienie należy się zespołom wdrażającym Mobilne Przyspieszenie, ciężko pracującym przy wprowadzeniu kolejnych płatności mobilnych i przygotowujących nową aplikację. […] Cieszę się z tej nagrody, ponieważ dzięki niej docenia się zespołową pracowitość, konsekwencję, siłę wspólnego działania, determinację i dążenie do sukcesu. Z wielką radością przekażę tę nagrodę pracownikom Spółdzielczej Grupy Bankowej – to jest ich święto.

Jednocześnie prezes Spółdzielczej Grupy Bankowej zapewnił, iż SGB-Bank nie spocznie na laurach, a otrzymana statuetka Polskiego Kompasu 2019 będzie jedynie dodatkową motywacją do wdrażania kolejnych innowacji w bankach należących do Grupy. Choć SGB-Bank jest instytucją spółdzielczą, ma ambicję na miarę największych komercyjnych spółek. Mirosław Skiba zapewnił:

"

Jesteśmy dopiero na początku zmian, przed nami wielkie wyzwania związane z udostępnieniem nowych technologii na każdym poziomie struktur bankowości spółdzielczej i w każdej relacji z naszymi klientami.


Źródła:
https://www.sgb.pl/nagroda-polski-kompas-2019-dla-spoldzielczej-grupy-bankowej/?fbclid=IwAR0WT8tOMtWV3FS19YWNVEiSIJtrrKnTT8HeKg4DSFqwgGTWzxdrelReyVI

author
Halszka Gronek
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Idea Bank w Kielcach

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą z Kielc i nie zdołałeś jeszcze znaleźć dogodnego dla Ciebie banku, to dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz informacje na temat oferty, godzin otwarcia oraz danych placówki Idea Banku w Kielcach.

author
Patryk Byczek
02 stycznia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Mirsku

PKO BP to największy bank w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Mirsku – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
19 października 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

BNP Paribas partnerem portalu teamrodzina.pl

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym o kontynuacji współpracy z Fundacją Share the Care, której celem jest promowanie partnerskiego modelu rodziny, w którym opieka nad dziećmi i obowiązki domowe dzielone są między oboje rodziców. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
19 stycznia 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Biuro paszportowe w Otwocku

Gdzie można wyrobić paszport w Otwocku? Biuro paszportowe w Otwocku znajduje się przy ulicy Armii Krajowej 5. W naszym poradniku wskazujemy godziny urzędowania biura, dane kontaktowe oraz informacje o wniosku. Sprawdź najważniejsze informacje, jak wyrobić paszport w Otwocku.

author
Patryk Byczek
27 lipca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Papiery wartościowe – co to?

Papiery wartościowe są nieodłącznym centralnym systemem finansowym. Stanowią one kluczowy instrument inwestycyjny dla wielu osób oraz instytucji na całym świecie. Ich zrozumienie jest niezwykle istotne dla każdej osoby zainteresowanej finansami i inwestycjami. Sprawdźmy czym dokładnie są papiery wartościowe, a także jakie rodzaje papierów możemy wyróżnić.

author
Julia Wierciło
03 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Pomoc Banku Millennium dla Ośrodka dla Cudzoziemców

Wolontariusze Banku Millennium znowu w akcji. Tym razem w ramach grantu Fundacji Banku Millennium przygotowano teren do wypoczynku dla dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców znajdującego się w Warszawie.

author
Dominika Byczek
12 września 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj