Profil Zaufany coraz popularniejszy

Profil Zaufany coraz popularniejszy

author
Alicja Uzarowicz
21 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie Santander Bank Polska postanowił podsumować wyniki, jakie wśród jego klientów osiąga Profil Zaufany. Spółka ta bowiem należy do grupy banków, która umożliwia tworzenie tego narzędzia z poziomu bankowości internetowej. Ilu klientów skorzystało już z tej opcji?

Profil Zaufany to narzędzie e-administracji, które może okazać się przydatne właśnie teraz, kiedy dostęp do urzędów jest mocno ograniczony. Zamiast stać w długiej kolejce i mieć nadzieje na załatwienie sprawy wystarczy zalogować się do bankowości internetowej swojego banku. Jak bardzo popularna stała się ta usługa wśród klientów Santander Bank Polska?

Za pośrednictwem tamtejszego systemu bankowości internetowej i mobilnej swój własny Profil Zaufany utworzyło ponad 660 tysięcy klientów spółki, o czym dowiadujemy się z jej najnowszego komunikatu. Jednak poza zakładaniem profilu, kluczową kwestią jest to, czy klienci faktycznie z niego korzystają.

Także i w tej kwestii Santander Bank Polska przychodzi z dobrymi wieściami. Albowiem z autoryzacji przy użyciu profilu zaufanego klienci spółki skorzystali ponad pół miliona razy w ciągu zaledwie jednego miesiąca. A w samym tylko marcu w systemie pojawiło się 80 tys. nowych profili.

Profil Zaufany to podstawa podczas pandemii?

Największe sukcesy pod względem ilości nowych profili rozwiązanie rządowe powiązane z bankiem święciło właśnie w momencie pojawienia się pierwszych przypadków choroby COVID-19 w Polsce. Natomiast od momentu wdrożenia ograniczeń rządowych popularność rozwiązania rosła wręcz skokowo.

Albowiem średnia liczba nowych profili założonych dzięki bankowości Santander Bank Polska wynosiła 3 tysiące. Zaś w niektóre dni wyniki były nawet osiem razy lepsze, niż te odnotowane jeszcze na początku marca. Zaś w minionych 30 dniach (licząc od 16 kwietnia 2020 roku), doszło do realizacji 567 tysięcy autoryzacji z wykorzystaniem profilu.

Skąd ten nagły szał właśnie teraz? Chociaż jeszcze nie wszystkie sprawy urzędowe jesteśmy w stanie załatwić przez Internet, to składanie wniosków czy przekazywanie dokumentów elektronicznie nigdy nie było bardziej przydatne. W obliczu konieczności posiadania dalszego kontaktu z urzędem wielu rodaków podjęło decyzję o skorzystaniu z e-administracji.

Do czego klienci Santander Bank Polska wykorzystują Profil Zaufany?

"

W związku z pandemią wiele urzędów i instytucji publicznych, jak na przykład ZUS, zamknęły swoje stacjonarne oddziały, przenosząc działalność do sieci. Załatwienie wielu urzędowych formalności drogą elektroniczną jest możliwe właśnie dzięki profilowi zaufanemu

– napisano w komunikacie Santander Bank Polska.

W bankach, które umożliwiają założenie profilu zaufanego z poziomu bankowości elektronicznej, jego utworzenie nie wymaga w ogóle wyjścia z domu. Jak łatwo się domyślić, tytułowy bank należy właśnie do tej grupy. W jaki sposób dochodzi zatem do weryfikacji obywatela? Warto pamiętać, że banki jako instytucje zaufania publicznego mają informacje o często bardzo wrażliwych danych osobowych klientów.

Właśnie ten fakt sprawia, że weryfikacja może nastąpić całkowicie online. A warto spróbować korzystać w ten sposób z usług e-administracji. Dzięki profilowi zaufanemu można załatwić sprawy na wielu rządowych portalach. Wśród nich znajdują się gov.pl, biznes.gov.pl, epuap.gov.pl, cepik.gov.pl, pacjent.gov.pl, czy zus.pl.


Źródła:
https://media.santander.pl/pr/498873/rosnie-liczba-osob-korzystajacych-z-profilu-zaufanego?fbclid=IwAR30ihzjQiMwo1L4nbf-IPQhYPSM1r6GlpwEdhmTjmz9Mo41jD1wQjL4RHQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP z tytułem najcenniejszej spółki na GPW
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
04 stycznia 2019

PKO BP z tytułem najcenniejszej spółki na GPW

Allegro Smart za darmo przez miesiąc
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
20 marca 2020

Allegro Smart za darmo przez miesiąc

Darmowe słuchawki Sony od Pekao
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
21 października 2016

Darmowe słuchawki Sony od Pekao

Ile kosztuje tucznik?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
10 kwietnia 2019

Ile kosztuje tucznik?

Szybkie pożyczki Zambrów
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
09 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Zambrów

Sloan – kolejna pożyczka
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
22 listopada 2019

Sloan – kolejna pożyczka

Porównaj