Program Gruntów Lokalnych w BGŻ BNP Paribas
VIII edycja Programu Grantów Lokalnych dobiegła końca. W tegorocznym programie dofinansowanie, które ma wesprzeć działania na rzecz lokalnych społeczności otrzymało 25 organizacji pozarządowych.
Organizatorem programu zgłoszono 90 wniosków, a organizatorem był niezmiennie od ośmiu lat BGŻ BNP Paribas. Tegoroczna pula grantów wyniosła 100 000 złotych.
Program BGŻ BNP Paribas
Instytucja kieruje swój program do pracowników banku, którzy pragną wesprzeć lokalne podmioty społeczne. Granty ósmej z edycji programu pomogą organizacjom wyrównać szanse osób z tak zwanych grup wrażliwych. Chodzi, między innymi, o osoby niepełnosprawne i starze. Dodatkowo wsparcie otrzymają również organizacje, które działają w związku z umacnianiem roli kobiet.
Część strategii
W oficjalnym komunikacie bank poinformował, że jednym z czterech filarów Strategii CSR banku jest właśnie odpowiedzialność społeczna. Menedżer do spraw Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas, Maria Krawczyńska poinformowała, że instytucja chce przeciwdziałać wykluczeniu w społecznościach. Ponadto bank pragnie budować lokalne partnerstwa, które mają podnosić jakość życia osób należących do społeczności, w których działa BGŻ. Bank bardzo docenia postawę swoich pracowników, którzy chcą nieść pomoc innym, współpracując z różnymi organizacjami społecznymi. To również dlatego BGŻ BNP Paribas od 2011 roku realizuje i rozwija Program Grantów Lokalnych.
Granty dla organizacji społecznych
Przyznane pracownikom granty trafiają do organizacji społecznych, które pracują na to, aby zaszły realne zmiany społeczne. Od początku istnienia programu wartość przekazanych darowizn przekroczyła 1 000 000 złotych. Tegoroczna edycja wsparła 25 organizacji, a każdej z nich przyznano po 4000 złotych. Szesnaście spośród dwudziestu pięciu organizacji zgłosili Lokalni Ambasadorzy Banku.
Celem Programu Grantów Lokalnych jest poprawianie jakości życia lokalnych społeczności. Ponadto bardzo ważnym aspektem jest umacnianie pozycji organizacji, którą następnie traktuje się jak wiarygodnego partnera lokalnego. Bardzo często efektem takiej relacji jest dłuższa i regularna współpraca zachodząca między podmiotem lokalnym i bankiem
BGŻ BNP Paribas
BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec ubiegłego roku 279 710 000 złotych. Drugi kwartał roku bieżącego instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. Na początku przyszłego roku, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmieni swoją nazwę na BNP Paribas Polska.
Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BGŻ BNP Paribas.
Źródło:
http://media.bgzbnpparibas.pl
Dodaj komentarz