MŚP i korporacje w Banku Pekao z przelewem na telefon

MŚP i korporacje w Banku Pekao z przelewem na telefon

author
Patryk Byczek
01 marca 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że jako pierwszy bank w Polsce pozwolił swoim Klientom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacyjnego na wykonywanie przelewu przez telefon. Opcja dotyczy Klientów, którzy korzystają z bankowości elektronicznej PekaoBiznes24. Sprawdzamy szczegóły.

Pekao podał, że od lutego 2021 roku trwa faza testowa nowego rozwiązania, którą insytutcoa prowadzi razem z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń.

Nowa opcja dla MŚP i korporacji

Klienci biznesowi Banku Pekao mogą od 1 marca 2021 roku wykonywać przelew na numer telefonu indywidualnego odbiorcy płatności, który jest zarejestrowany w w systemie BLIK, w bazie Polskiego Standardu Płatności (PSP). Do tej pory z takiego rozwiązania mogli korzystać tylko Klienci indywidualni. Z danych wynika, że ponad 7 000 000 Polaków powiązało swój numer telefonu z numerem rachunku bankowego. Liczba takich Klientów stale rośnie. Warto wiedzieć, że limit każdej transakcji realizowanej z poziomu PekaoBiznes24 to 10 000 złotych, natomiast liczba przelewów nie jest ograniczona. Zlecanie przelewów jest możliwe każdego dnia w roku o każdej godzinie.

Niewątpliwymi zaletami przelewów na telefon jest ich realizacja w czasie rzeczywistym oraz fakt, że nadawca nie musi znać numeru konta odbiorcy, a zatem nie poświęca czasu na to, aby go uzyskać i wprowadzić do formularza przelewu. Wszystko odbywa się ekspresowo i bezgotówkowo, co jest szczególnie istotne w trakcie obostrzeń pandemicznych związanych z Covid-19. Dlatego bardzo nam zależało, aby udostępnić tę usługę naszym klientom firmowym w możliwie najkrótszym czasie, a to, że jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy ją w segmencie korporacyjnym i MŚP, stanowi dla nas dodatkowy powód do zadowolenia

mówiła cytowana w komunikacie Magdalena Zmitrowicz, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Lekcje przedstawiające wykorzystywanie przelewu na telefon jako jednej z form wypłaty odszkodowań rozpoczęło PZU w lutym bieżącego roku. Ubezpieczyciel informuje, że pierwsze odszkodowania wypłacane za pomocą BLIK zostały już zrealizowane. Co ważne, sposób wypłaty odszkodowań bardzo spodobał się Klientom.

Płatności na numer telefonu są najszybszą możliwą formą rozliczenia i chcemy to wykorzystać również w obszarze obsługi szkód i świadczeń. Wyobraźmy sobie sytuację wystąpienia zjawisk atmosferycznych o charakterze katastroficznym, które często skutkują uszkodzeniami domów, mieszkań czy samochodów naszych klientów. Bardzo szybka dostępność środków pozwoli klientom natychmiast podejmować niezbędne działania.

– mówił cytowany w komunikacie Grzegorz Goluch, dyrektor zarządzający ds. obsługi szkód i świadczeń w PZU.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/649685/przelew-na-telefon-w-banku-pekao-dostepny-takze-dla-msp-i-korporacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pierwsza Żabka samoobsługowa w Polsce
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
09 marca 2020

Pierwsza Żabka samoobsługowa w Polsce

Połączenie Getin Noble Bank z Idea Bank ?
Wpisy
author
Patryk Byczek
19 lipca 2018

Połączenie Getin Noble Bank z Idea Bank ?

Wakacyjne zwyczaje Polaków – badanie
Blog
author
Aneta Jankowska
20 sierpnia 2018

Wakacyjne zwyczaje Polaków – badanie

Jak działa Kontomatik
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
12 kwietnia 2018

Jak działa Kontomatik

Santander Bank Polska w Grójcu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
08 października 2020

Santander Bank Polska w Grójcu

Prezes Pekao S.A. o współpracy z chińskimi firmami
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
26 sierpnia 2019

Prezes Pekao S.A. o współpracy z chińskimi firmami

Porównaj