Rachunki BNP Paribas w bankowości mobilnej ING

Rachunki BNP Paribas w bankowości mobilnej ING

author
Patryk Byczek
13 stycznia 2020

Klienci ING Banku Śląskiego korzystający z aplikacji instytucji mogą od teraz dodawać do swojego narzędzia konto i kartę banku BNP Paribas. Do tego momentu możliwość dodawania obcych kont była ograniczona do Banku Millennium, mBanku, Pekao i PKO BP. ING podkreśla, że lista dostępnych w aplikacji banków na bieżąco będzie się powiększała.

ING Bank Śląski jest na chwilę obecną jedynym działającym bankiem na terenie naszego kraju, który umożliwia swoim Klientom dodawanie i bieżący podgląd kont i kart pochodzących z różnych banków z poziomu jednej aplikacji.

Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego, Marcin Giżycki mówił, że: “Usługa Dodaj konto z innego banku to dopiero pierwszy krok w świecie open banking. W przyszłości planujemy połączyć ją z usługą zarządzania finansami oraz możliwością inicjowania płatności w Moim ING”.

Bezpieczna usługa

Bank wprowadził możliwość dodawania kont i kart na podstawie usługi zezwalającej na dostęp do informacji o rachunku płatniczym, którą wprowadziła dyrektywa o usługach płatniczych PSD2.

Co najważniejsze, usługa jest naprawdę bardzo bardzo bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2. Drugą najważniejszą sprawą jest to, że usługa jest całkowicie bezpłatna. Korzystający z aplikacji Moje ING Klient sam może decydować o tym, jakie i komu konta udostępnia. Możliwe jest także ustawienie konkretnego zakresu udostępniania informacji. Usługa chroni wykorzystywane w niej dane wykorzystując najnowocześniejsze technologie, które jednocześnie zapewniają najwyższe możliwe standardy bezpieczeństwa, które obowiązują obecnie w sektorze finansowym.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2018 roku 360 380 000 złotych. W trzecim kwartale 2019 roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 114 800 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


ING Bank Śląski

Pod koniec ubiegłego roku ING Bank Śląskiego dysponował 7 134 000 kont Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy ponad 4 760 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 60 000 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec czwartego kwartału wynosił 366 800 000 złotych. Zysk osiągnięty w trzecim kwartale bieżącego roku wyniósł ponad 378 000 000 złotych. Pod koniec września aktywa banku wynosiły ponad 134 000 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/479336/dostep-do-rachunkow-bnp-paribas-w-moim-ing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Velo Bank sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
Patryk Byczek
30 grudnia 2022

Velo Bank sesje przychodzące i wychodzące

30% firm w Polsce prowadzonych jest przez kobiety
Wpisy
author
Patryk Byczek
08 marca 2018

30% firm w Polsce prowadzonych jest przez kobiety

NOTUS Finanse – oddział w Murzasichle
Wpisy
author
Patryk Byczek
18 sierpnia 2018

NOTUS Finanse – oddział w Murzasichle

Szybkie pożyczki Nowy Targ
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Nowy Targ

Polacy płacą coraz więcej na utrzymanie domu
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
19 kwietnia 2019

Polacy płacą coraz więcej na utrzymanie domu

Komornik u rolnika to rzadkość
Wpisy
autor wpisu
Wozniak
30 marca 2017

Komornik u rolnika to rzadkość

Porównaj