Rozwiązania chmurowe w Idea Banku

Rozwiązania chmurowe w Idea Banku

author
Patryk Byczek
01 stycznia 2019

Idea Bank jako pierwszy wprowadza zaawansowane rozwiązania chmurowe. Instytucja chcąc zapewnić lepszą współpracę i komunikację swoich pracowników zdecydowała się wykorzystać możliwości jakie daje Office 365.

Idea Bank jest firmą, która bardzo szybko rozwija dostarczanie usług finansowych na polskim rynku finansowym. Obszar oraz strategia IT instytucji zawsze miała wpływ na wyniki, dlatego też bank mógł być liderem w oferowaniu usług w chmurze, czy rozwijaniu bankowości mobilnej i internetowej. Idea Bank wprowadzał zjawiskowe opcje wcześniej, niż robiła to konkurencja na świecie lub w kraju.

Nowe i bezpieczne możliwości

Do rozwoju cyfrowego Idea Bank podchodzi bardzo poważnie i szczegółowo, wprowadzając zmiany dotyczące obsługi Klientów oraz sposobu pracy wewnątrz struktury instytucji. Wszelkie zmiany i udoskonalenia zaczęto od elektronicznej skrzynki pocztowej oraz współdzielonego kalendarza. Następnie wprowadzono Skype for Business, który pomagał w komunikacji codziennej, a obecnie służy jako narzędzie do wideokonferencji. Wiadomości elektroniczne są dodatkowo chronione przez Office 365 Message Encryption, który dzięki implementacji ATP zapobiega, między innymi, phishingowi.

Kolejne zmiany będą wiązały się z budową „Modern Workplace”. To miejsce pracy, które dzięki Office 365 będzie odmienione procesowo i kulturowo. Cały pakiet Microsoft cały czas wspiera pracowników Idea Banku.

Idea Bank w chmurze

Wraz z rozwojem instytucji wspierano i rozwijano również obszar IT, który oparto na chmurze Microsoft. Wszystko wynikało z dużej liczby pracowników, która dobija już do 5000 osób. Do tej pory Idea Bank działał na podstawowym systemie poczty elektronicznej Open Source. Nie miała ona współdzielonego kalendarza, archiwizacji globalnej oraz narzędzia pozwalającego na pracę zespołową. Ponadto stosowane rozwiązania były niespójne, niepowiązane ze sobą, dlatego też zaczynały mieć negatywny wpływ na pracowników. Dodatkowo kłopotem okazało się być brak wsparcia odnośnie bezpieczeństwa podczas korzystania z bankowości z poziomu urządzeń mobilnych.

Cały proces przejścia do środowiska Office 365 przeprowadzono w sposób niezauważalny odnosząc się pracy codziennej. Projekt od samego początku miał bardzo pozytywny wpływ na pracę pracowników, a jego koszty były bardzo niskie.

Idea Bank

Idea Bank to instytucja powstała po przejęciu GMAC Banku przez Geting Holding. Początkowo bank oferował swoje usługi jedynie online, natomiast w 2011 roku, szczególnie w większych miastach w naszym kraju, zostały otwarte fizyczne oddziały instytucji. Bank kieruje swoją ofertę do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole w Jarocinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Credit Agricole w Jarocinie

Konkurs Piórko 2018 w Biedronce
Aktualności
author
Patryk Byczek
15 lutego 2018

Konkurs Piórko 2018 w Biedronce

BZ WBK rozdaje dobrym uczniom 50 zł
Wpisy
author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2018

BZ WBK rozdaje dobrym uczniom 50 zł

„Kobiety na mury” – BGŻ BNP Paribas partnerem akcji
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
29 listopada 2018

„Kobiety na mury” – BGŻ BNP Paribas partnerem akcji

Kredyt bez zaświadczeń w Getin Banku
Pod Lupą
autor wpisu
m_szydlowski
05 stycznia 2017

Kredyt bez zaświadczeń w Getin Banku

Pożyczki bez BIK Września
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Września

Porównaj