Kredyt na remont mieszkania

Kredyt na remont mieszkania

author
19 stycznia 2022

Zmiana wystroju całego mieszkania lub nawet jednego pomieszczenia może pochłonąć bardzo dużo pieniędzy (z reguły więcej niż na początku zakładamy). Polacy bardzo często korzystają z kredytów lub pożyczek na remont mieszkania. Takie przeznaczenie finansowania wskazuje niemal 40% ankietowanych. Sprawdziliśmy, gdzie można otrzymać pieniądze na remont własnego M.

Kredyty na remont - ranking

1
image

Kasa Stefczyka

13056 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

500 - 150 000

OKRES SPŁATY

4 - 120 miesięcy

RRSO

8,35%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

13056 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(2,53)

2
bancovo_logo

Bancovo

10142 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 200 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

9,59%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

10142 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(2,94)

3
smartney

Smartney

9821 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

3000 - 60 000

OKRES SPŁATY

6 - 96 miesięcy

RRSO

24,24%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

9821 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(3,27)

supergrosz

SuperGrosz

6489 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 15 000

OKRES SPŁATY

4 - 48 miesięcy

RRSO

60,82%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6489 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
logo-santander-consumer-bank

Santander Consumer Bank

7811 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

10 000 - 100 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

27,06%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

7811 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(4,33)

getin-bank-sesje-przychodzace-i-wychodzace-elixir

Getin Bank

1384 osób wybrało tę ofertę

Kwota

2000 - 200 000 zł

Okres spłaty

3 - 120 miesięcy

RRSO

24,9%

Wniosek przez Internet

TAK

1384 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
sponto logo

Sponto

5628 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 15 000

OKRES SPŁATY

30 miesięcy

RRSO

101,75%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

5628 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
gotowkowo zrzut

Gotówkovo.pl

8142 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 200 000

OKRES SPŁATY

3 miesiące - 10 lat

RRSO

9,59%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

8142 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(4,27)

alior

Alior Bank - nowość

6235 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

500 - 10 000

OKRES SPŁATY

12 - 36 miesięcy

RRSO

6,06%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6235 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

Kredyt na remont – szczegóły oferty:

Rodzaj produktu: kredyt na remont
Przeznaczenie: remont mieszkania lub domu
Kwota kredytu: od 100 do 200 000 zł
Spłata: 1 -120 miesięcy
Waluta: PLN
Wnioskowanie:przez Internet
Wypłata: na konto
RRSO: od 6,23%

Spis treści:

 1. Kredyty na remont - ranking
 2. Kredyt na remont mieszkania lub domu – co to jest?
 3. Kto może otrzymać kredyt na remont mieszkania?
 4. Czy warto brać kredyt na remont?
 5. Jak otrzymać kredyt na remont?
 6. Jak otrzymać pożyczkę na remont?
 7. Wymagane dokumenty
 8. Plusy i minusy kredytów i pożyczek na remont
 9. Kredyt na remont – jaki wybrać?
Zwiń spis treści

Kredyt na remont mieszkania lub domu – co to jest?

Kredyt na remont jest finansowaniem, którego przeznaczeniem będzie remont mieszkania lub domu. Produktu tego nie znajdziemy jednak bezpośrednio pod taką nazwą. Pieniądze na remonty uzyskać można bowiem poprzez kredyt hipoteczny, inwestycyjny, a nawet gotówkowy. Wiele w tej kwestii zależeć będzie od skali planowanego remontu.

Kto może otrzymać kredyt na remont mieszkania?

Kredyt na remont mieszkania mogą otrzymać wszystkie pełnoletnie osoby, które:

– mają pełnię czynności prawnych,

– posiadają własny dowód osobisty,

– mają regularne i legalne dochody,

– posiadają własne konto bankowe,

– nie są odnotowane w bazach dłużników.

Posiadanie legalnych (czyli potwierdzonych zarówno umową, jak i wypłatą na konto) zarobków jest o tyle ważne, że pozwala zweryfikować naszą rzeczywistą zdolność kredytową. Jeżeli nie będziemy mieli potwierdzenia, że stać nas będzie na spłatę zaciąganego kredytu, nikt nie będzie chciał nam go udzielić.

Bardzo ważne jest także to, byśmy nie byli nadmiernie zadłużeni. Oczywiście nie chodzi o to, byśmy nie mieli na koncie żadnych kredytów, lecz o to, by żadne z nich nie miały zaległości w spłacie (chodzi o zaległości uwidocznione w bazach dłużników). Osoby z negatywnymi wpisami w bazach nie mają szans na uzyskanie kredytu na remont, mogą one wnioskować jedynie o pożyczki dla zadłużonych.

Czy warto brać kredyt na remont?

Odpowiedź na pytanie, czy warto brać kredyt nie tylko na remont, ale na cokolwiek, jest bardzo trudna. Wiadomo przecież, że lepiej i opłacalniej dla naszego portfela będzie, jeżeli zamiast wchodzić w kredyt, najpierw zaoszczędzimy potrzebną kwotę i dopiero potem wydamy ją na to, czego potrzebujemy. Spłacanie kredytu to bowiem odwrócone oszczędzanie – gdybyśmy chcieli wydać na remont 5000 zł i w miesiącu moglibyśmy na ten cel przeznaczyć 500 zł, to dopiero po 10 miesiącach moglibyśmy przystąpić do remontu.

W życiu są jednak różne sytuacje – może zaskoczyć nas konieczność nagłej przeprowadzki albo narodziny dziecka, dla którego trzeba pilnie urządzić pokój zanim przyjdzie na świat. Wtedy lepszą opcją wydaje się nam zrobienie remontu za pożyczone pieniądze i spłacanie rat. Nawet jednak, gdybyśmy na spłatę rat kredytowych przeznaczali te 500 zł miesięcznie, po 10 miesiącach nie spłacimy całego kredytu.

Kredyt wiąże się bowiem z odsetkami i opłatami dodatkowymi, które często są praktycznie tak samo wysokie jak pożyczona przez nas kwota. Dodatkowe pieniądze, które “nadpłacamy” przy kredycie, są więc kosztem tego, że chcemy mieć pieniądze natychmiast, a nie czekać na ich zaoszczędzenie.

Jeżeli jednak jesteśmy przekonani, że chcemy lub musimy mieć pieniądze “na już” i nie możemy pozwolić sobie na kilkumiesięczne (a przy droższych remontach nawet na kilkuletnie) oszczędzanie, na pewno bardziej będzie opłacało nam się skorzystać z ofert kredytowych, a nie pożyczkowych.

Przy kredytach zawsze nadpłacamy mniej niż przy pożyczkach z firm pozabankowych, ale związane jest to z większą liczbą formalności oraz z tym, że banki nie akceptują negatywnej historii kredytowej oraz posiadanych i niespłacanych długów. Jeżeli mamy jakiekolwiek zaległości w spłacie zobowiązań, jedynym, z czego możemy skorzystać, są pożyczki bez BIK. We wszystkich innych miejscach zostaniemy odprawieni z kwitkiem.

Na co najczęściej pożyczamy przy remoncie domu lub mieszkania?

– nową podłogę,

– kafelki do kuchni, łazienki lub przedpokoju,

– farbę do ścian,

– komplet wypoczynkowy do salonu,

– meble kuchenne,

– pralkę i pozostałe elementy wyposażenia łazienki,

– lodówkę i AGD kuchenne,

– telewizor,

– system szaf lub wyposażenie garderoby.

Często z pożyczonych pieniędzy chcemy także opłacić koszty robocizny (np.: położenia podłogi, malowania ścian czy wyłożenia podłogi/ścian kafelkami) albo opłacić koszty dowozu lub montażu poszczególnych mebli. Wiele firm bowiem produkuje zestawy, które nadają się do samodzielnego złożenia i dodatkowo liczy sobie za złożenie mebli na miejscu (w domu/mieszkaniu Klienta).

Jak otrzymać kredyt na remont?

Otrzymanie kredytu na remont wiąże się z koniecznością przejścia standardowych procedur bankowych związanych z udzielaniem kredytu. Instrukcja, którą podamy, jest dość uniwersalna, ponieważ wszystkie podmioty przeprowadzają proces kredytowy w podobny sposób. Co ważne – wszystkie oferty z naszego rankingu to kredyty gotówkowe, dlatego też opiszemy sposób otrzymywania właśnie takiego typu finansowania.

Przede wszystkim najpierw musimy przejrzeć i porównać różne oferty. Można do tego wykorzystać ranking taki, jak nasz. Interesować nas powinna przede wszystkim maksymalna kwota, którą można otrzymać w danym banku oraz wysokość RRSO, czyli oprocentowanie kredytu.

Po wybraniu najbardziej dogodnej oferty przechodzimy do złożenia wniosku. Jeżeli wybierzemy ofertę z naszego rankingu, będzie to bardzo prosty proces – nie musimy szukać ofert na stronie konkretnych banków, tylko klikamy przycisk “złóż wniosek” i jesteśmy automatycznie przenoszeni do odpowiedniej strony.


Wypełnianie wniosku wygląda standardowo tak samo. Podajemy w nim:

– dane osobowe,

– adres zamieszkania/zameldowania,

– liczba osób będących na naszym utrzymaniu,

– miesięczny koszt życia uwzględniający regularne opłaty za czynsz, prąd, wodę i gaz,

– kwotę pożyczki,

– preferowany okres spłaty,

– wysokość naszego dochodu,

– rodzaj zatrudnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie/o dzieło, działalność gospodarcza) lub źródło pobierania pieniędzy (np.: emerytura, świadczenie 500 plus, renta, zasiłek),

– informacje o zobowiązaniach finansowych (ratach kredytów, alimentach).

Wniosek musimy wypełnić bardzo starannie i zważać na ewentualne błędy i literówki. Tylko na podstawie podanych przez nas prawidłowych danych system bankowy będzie w stanie zbadać naszą zdolność kredytową i historię kredytową.

Od złożenia wniosku do wypłaty dzieli nas już jedynie jeden krok – musimy poczekać na decyzję kredytową i następnie złożyć podpis pod umową. Pieniądze wpłyną na konto jeszcze tego samego dnia lub maksymalnie w następnym dniu roboczym (opóźnienie o dzień nastąpi tylko wtedy, kiedy mamy konto w innym banku niż nasz kredytodawca). Jeżeli natomiast jesteśmy Klientami tego samego banku, w którym bierzemy kredyt, pieniądze dotrą na nasze konto w kilka sekund.

Warto wskazać, że wszystkie oferty z naszego rankingu dostępne są w pełni przez Internet, możemy z nich skorzystać nawet na chwilę nie ruszając się z domu. Produkty te znane są pod nazwą kredyty online. Takie oferty są najbardziej pożądane przez osoby, którym szczególnie zależy na czasie i niewielu formalnościach. Dzięki temu, że kredyty te są dostępne przez internet, możemy skorzystać z nich o dowolnej porze, nawet w środku nocy.

Jak otrzymać pożyczkę na remont?

Otrzymanie pożyczki na remont jest dużo szybsze niż uzyskanie kredytu. We wniosku wymaga się od nas podania mniejszej ilości danych i informacji o naszych zobowiązaniach finansowych. Większość firm pożyczkowych nie wymaga także okazywania potwierdzenia uzyskiwanych dochodów. Co ważne – nie musimy mówić pożyczkodawcy (ani wypisywać tego we wniosku pożyczkowym) na co dokładnie chcemy pożyczyć pieniądze.

Pożyczka na remont to tak naprawdę trzy proste kroki:

1. Wybór liczby rat i okresu spłaty.

2. Wypełnienie wniosku pożyczkowego.

3. Oczekiwanie na decyzję i wypłatę pieniędzy.

Przy pożyczkach nasza tożsamość jest z reguły weryfikowana poprzez przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę 1 gr lub 1 zł. Bardzo ważne jest to, by przelew był dokonany z naszego indywidualnego i prywatnego konta – nie może być to konto wspólne z małżonkiem, konto partnera, rodzica albo osoby postronnej. Wysłanie tego przelewu nie ma służyć temu, byśmy coś zapłacili firmie pożyczkowej, ale by była ona w stanie stwierdzić, czy jesteśmy tą osobą, za którą się podajemy (za dowód uznawany jest fakt możliwości zalogowania się na własne konto bankowe i wysłania z niego przelewu).

Wymagane dokumenty

Do skorzystania z kredytów i pożyczek na remont bezwzględnie potrzebny będzie nam ważny dowód osobisty. Bez niego nie mamy szans nawet na złożenie wniosku kredytowego/pożyczkowego. Poza tym przyda nam się:

– własny numer telefonu,

– adres e-mail.

W przypadku pożyczek pozabankowych na tym lista wymaganych dokumentów zazwyczaj się kończy. Z samym dowodem możemy z resztą skorzystać również z bogatego wachlarza pożyczek na dowód. Dużo więcej dokumentów wymagają banki. W szczególności w banku musimy okazać dokumenty, które potwierdzają nasze przychody, a zatem na przykład:

– umowę o pracę albo wyciąg z banku potwierdzający nasze zarobki,

– zaświadczenie z US o osiąganych dochodach (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej),

– zaświadczenie z ZUS lub KRUS o otrzymywanym świadczeniu emerytalno-rentowym.

Z tego obowiązku możemy być zwolnieni jedynie wtedy, kiedy bierzemy kredyt w tym samym banku, w którym mamy konto (wtedy bank “widzi” wpływy na nasze konto i zbada je we własnym zakresie).

Plusy i minusy kredytów i pożyczek na remont

Zalety kredytów i pożyczek na remont:

 • możliwość wykonania remontu “już”
 • brak konieczności oszczędzania pieniędzy
 • rozłożenie długu na raty
 • w przypadku kredytów niskie oprocentowanie
 • z reguły mało formalności
 • szybka wypłata
 • bez pytań o cel pożyczki/kredytu

Wady kredytów i pożyczek na remont:

 • zobowiązanie na kilka miesięcy/lat
 • w przypadku firm pożyczkowych z reguły wysokie oprocentowanie
 • ograniczona kwota maksymalna

Kredyt na remont – jaki wybrać?

Istnieje kilka kredytów, które wykorzystać można do remontów domów czy mieszkań. Wybór konkretnego zależeć będzie przede wszystkim od tego, jak duży remont planujemy, a także jak wysokie koszty całkowite przewidujemy. Zanim zdecydujemy się więc na wybór oferty, warto oszacować wysokość wydatków. W rachunkach warto uwzględnić takie wydatki jak:

– wynagrodzenie dla fachowców,

– usługi transportowe,

– materiały budowlane,

– wyposażenie,

– niezbędne sprzęty i narzędzia.

Pamiętajmy jednak, że bardzo trudno jest oszacować dokładną kwotę, jaką należy przeznaczyć na remont. Często pojawiają się bowiem koszty nieprzewidziane. Z tego powodu warto zawyżyć nieco obliczoną kwotę. Poniżej przedstawiamy proponowane rozwiązania w przypadku różnej skali remontów i wydatków:


Niewielkie wydatki

Przewidujesz mały remont, który nie będzie wymagał wielkiego nakładu finansowego? W takim wypadku ciekawym rozwiązaniem może być skorzystanie z możliwości zaciągnięcia debetu na karcie. Jeśli nasz planowany remont wyniesie prawdopodobnie około kilku tysięcy, to będzie to całkiem wygodne rozwiązanie. Nie trzeba niepotrzebnie załatwiać wielu formalności, jak w przypadku kredytów, a dodatkowo poprawimy w ten sposób naszą historię kredytową.

Warto pamiętać o tym, że zadłużenia w niskiej kwocie, które spłacimy w terminie, mogą w przyszłości pomóc nam uzyskać wyższe finansowanie. Kredytodawca, który zobaczy, że nie mamy problemu z regularną spłatą zobowiązań finansowych, chętniej udzieli nam kolejnego finansowania.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie remontu przy pomocy zaoszczędzonych środków. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie zawsze są takie możliwości. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem są zadłużenia w postaci debetów czy długów na karcie kredytowej.


Większe wydatki

Na wydatki rzędu 5000 zł – 10 000 zł ciekawą opcją będzie kredyt gotówkowy czy pożyczka na raty. Taka forma finansowania jest alternatywą w przypadku, gdy nie jest możliwe odłożenie takiej kwoty, a limit na karcie nie jest wystarczający.

Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy jest finansowaniem, które oferuje większość banków komercyjny w Polsce. Co ciekawe, środki z kredytu gotówkowego wykorzystać można na dowolny cel. Do najczęstszych zalicza się także remont domu czy zakupy nowych sprzętów RTV/AGD.


Remont generalny

Jeśli planujemy gruntowne zmiany, to musimy mieć świadomość, że będzie potrzebna nam większa kwota. Remonty wiążą się niestety z dużymi wydatkami. W takim przypadku rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny, przy którym ustanawiamy hipotekę na remont domu. Dzięki temu możemy uzyskać sporą sumę pieniędzy, a bank uzyska zabezpieczenie na wypadek problemów ze spłatą zadłużenia.

Najlepszy będzie taki kredyt hipoteczny, którego czas spłaty dopasowany będzie do naszych potrzeb i możliwości, a wysokość oprocentowania będzie rozsądna. Pamiętajmy, że na wysokość rat wpływa głównie okres kredytowania, a więc im dłuższy czas spłaty, tym niższe raty.

Kredyt na remont bez zdolności kredytowej

Na rynku finansowym dostępnych jest kilka różnych typów finansowań, dzięki którym można opłacić remont domu czy mieszkania. Jednak w każdym przypadku przed Klientem stoją wymagania, które musi spełniać, aby z takiego kredytu skorzystać. Jednym z ważnych wymogów jest posiadanie przez Klienta odpowiedniej zdolności kredytowej. Najprościej mówiąc chodzi o to, aby wysokość naszych dochodów była na tyle wysoka, abyśmy mogli regularnie spłacać finansowanie z odsetkami.

Banki dokładnie oceniają zdolność kredytową potencjalnego Klienta, gdyż powierzenie finansowania osobie niewypłacalnej jest po prostu zbyt dużym ryzykiem. Co istotne, nasza zdolność kredytowa inaczej będzie oceniana w zależności od parametrów danego kredytu. Wiadomo, że im wyższa jego kwota, tym lepsza powinna być nasza zdolność. Ważne jest, aby pamiętać także o tym, że poza wysokością naszych dochodów, w ocenie zdolności kredytowej biorą udział informacje o innych naszych zobowiązaniach finansowych czy liczbie osób na naszym utrzymaniu.

Podsumowanie

1. Pieniądze na remont uzyskamy zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych.
2. Banki nie oferują raczej kredytu celowego na remont domu i mieszkania, dlatego musimy szukać finansowania na ten cel wśród ofert kredytów gotówkowych.
3. Oferty bankowe będą dużo bardziej opłacalne dla naszego portfela, ale jeżeli mamy na koncie negatywną historię kredytową albo mamy problem ze spłatą innych naszych zobowiązań, to nie mamy szans na kredyt w banku.
4. Osoby zadłużone mogą szukać finansowania na remont domu lub mieszkania w firmach pozabankowych.
5. Pożyczkodawcy z reguły nie pytają o to, na co dokładnie chcemy przeznaczyć uzyskane pieniądze.
6. Wypłatę pieniędzy z kredytu i pożyczki możemy mieć na koncie nawet w ciągu kilku minut od podpisania umowy.
7. Do skorzystania z ofert banków i firm pożyczkowych konieczne będzie posiadanie ważnego i własnego dowodu osobistego.
8. Banki będą wymagały od nas okazania dowodu uzyskiwania wynagrodzenia z pracy lub dokumentu potwierdzającego uzyskiwanie pieniędzy w inny sposób.
9. Pożyczenie pieniędzy daje nam możliwość przeprowadzenia remontu zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy – bez konieczności czekania na to, aż zaoszczędzimy odpowiednią kwotę.
10. W naszym zestawieniu prezentujemy sprawdzone oferty bankowe i najlepsze propozycje firm pożyczkowych.

Przykłady reprezentatywne:

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 26.02.2021 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 78 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,22%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia, 107. rata: 954,76 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.


2) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


3) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 84 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 17,58%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 20 000,73 zł, całkowita kwota do zapłaty 31 298,24 zł, oprocentowanie zmienne 10,5%, całkowity koszt kredytu 11 297,51 zł (w tym: prowizja 3 240,12 zł, odsetki 8 057,39 zł), 70 miesięcznych równych rat po 440,86 zł, ostatnia rata wyrównująca 438,04 zł. Kalkulacja na dzień 10.01.2022 r.


4) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 53,64% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 PLN, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 229,56 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 11.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 534,75 zł, w tym: prowizja 2 298,69 zł, odsetki 1 236,06 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 034,75 zł (stan na dzień 14.01.2022).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 106,64% dla całkowitej kwoty pożyczki 6 500 PLN, czas obowiązywania umowy 32 miesięcy, spłata w 32 ratach miesięcznych po 473,65 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 11.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 8 656,75 zł, w tym: prowizja 6 500,00 zł, odsetki 2 156,75 zł. Całkowita kwota do zapłaty 15 156,75 zł (stan na dzień 14.01.2022).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 15,35% dla całkowitej kwoty pożyczki 6 500 PLN, czas obowiązywania umowy 38 miesięcy, spłata w 38 ratach miesięcznych po 213,90 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 11.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 1 628,00 zł, w tym: prowizja 285,57 zł, odsetki 1 342,43 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 128,00 zł (stan na dzień 14.01.2022).


5) Santander Consumer Bank

Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 01.09.2021 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 7,20% , całkowity koszt kredytu: 4710,87 zł obejmuje: prowizję: 1 153,57 zł, odsetki: 3 557,3 zł, opłatę za wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy Klienta: 0 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 10,33%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 21 964,08 zł; czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 26 674,95 zł; wysokość 47 miesięcznych równych rat 555,73 zł, ostatnia rata w wysokości 555,64 zł. W przypadku skorzystania przez konsumenta z usługi dodatkowej PUB, do wysokości raty kredytu doliczana jest opłata w kwocie 11,99 zł.


6) Getin Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,4%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 31 300 zł, całkowita kwota do zapłaty 60 876 zł, oprocentowanie zmienne 9,49%, całkowity koszt kredytu 29 576 zł (w tym: prowizja 5 226,11 zł, odsetki  17 288,76 zł, koszt ubezpieczenia 7 061,13 zł), 89 miesięcznych rat równych w wysokości po 684 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.11.2021r. na reprezentatywnym przykładzie.


7) Sponto

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi: 101,75%. Całkowita Kwota Pożyczki (bez kredytowanych kosztów) wynosi: 5700 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku: 7,2 %; czas obowiązywania umowy: 30 miesięcy; wysokość miesięcznych równych rat: 417,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca w wysokości 382,11 zł; Całkowita Kwota do Zapłaty: 12 475,11 zł; Całkowity Koszt Pożyczki 6 775,11 zł (w tym: odsetki 1 075,11 zł, prowizja 5 700,00 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 07.07.2021 r.


 

8) Gotówkovo.pl

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


9) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pierwszej pożyczki” wynosi 6,06%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8300 zł; całkowita kwota do zapłaty: 8991,03 zł; oprocentowanie stałe: 5,9%; całkowity koszt pożyczki: 691,03 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 691,03 zł; 32 miesięczne raty, w tym 31 równych rat w wysokości 280,98 zł, ostatnia rata: 280,65 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.10.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


Źródła:

https://muratordom.pl/remont-domu/
http://www.domiporta.pl/poradnik/7,126872,24869311,duzy-i-maly-remont-mieszkania-krok-po-kroku.html
https://supergrosz.pl/blog/koszt-remontu-mieszkania/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Sądowe długi Polaków przekroczyły 600 mln złotych
Bez kategorii
author
24 stycznia 2020

Sądowe długi Polaków przekroczyły 600 mln złotych

ING Bank Śląski otrzymał certyfikat prostej polszczyzny
Bez kategorii
author
12 kwietnia 2021

ING Bank Śląski otrzymał certyfikat prostej polszczyzny

Ranking kredytów konsolidacyjnych – styczeń 2020
Bez kategorii
author
04 stycznia 2020

Ranking kredytów konsolidacyjnych – styczeń 2020

Biuro paszportowe w Wałbrzychu
Biura paszportowe
author
11 lipca 2022

Biuro paszportowe w Wałbrzychu

Chwilówki Tychy
Chwilówki miasta
author
19 marca 2022

Chwilówki Tychy

Kredyt gotówkowy Ostrów Wielkopolski
Kredyty miasta
author
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Ostrów Wielkopolski