Kredyt na remont domu i mieszkania

Kredyt na remont domu i mieszkania

Zmiana wystroju całego mieszkania lub nawet jednego pomieszczenia może pochłonąć bardzo dużo pieniędzy (z reguły więcej niż na początku zakładamy). Polacy bardzo często korzystają z kredytów lub pożyczek na remont. Takie przeznaczenie finansowania wskazuje niemal 40% ankietowanych. Sprawdziliśmy, gdzie można otrzymać pieniądze na remont własnego M.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 16.04.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Kredyty na remont - ranking

Kredyt na remont – szczegóły oferty:

Rodzaj produktu: kredyt na remont
Przeznaczenie: remont mieszkania lub domu
Kwota kredytu: od 100 do 200 000 zł
Spłata: 1 -120 miesięcy
Waluta: PLN
Wnioskowanie:przez Internet
Wypłata: na konto
RRSO: od 6,23%

Spis treści:

 1. Kredyty na remont - ranking
 2. Kredyt na remont domu – co to jest?
 3. Kto może otrzymać kredyt na remont?
 4. Czy warto brać kredyt na remont?
 5. Jak otrzymać kredyt na remont?
 6. Jak otrzymać pożyczkę na wykończenie mieszkania?
 7. Wymagane dokumenty
 8. Plusy i minusy kredytów i pożyczek na remont
 9. Kredyt na remont – jaki wybrać?
 10. Pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Kredyt na remont domu – co to jest?

Kredyt na remont jest finansowaniem, którego przeznaczeniem będzie remont własnego lub domu. Produktu tego nie znajdziemy jednak bezpośrednio pod taką nazwą. Pieniądze na remonty uzyskać można bowiem poprzez kredyt hipoteczny, inwestycyjny, a nawet gotówkowy. Wiele w tej kwestii zależeć będzie od skali planowanego remontu.

Kto może otrzymać kredyt na remont?

Kredyt na remont mogą otrzymać wszystkie pełnoletnie osoby, które:

– mają pełnię czynności prawnych,

– posiadają własny dowód osobisty,

– mają regularne i legalne dochody,

– posiadają własne konto bankowe,

– nie są odnotowane w bazach dłużników.

Posiadanie legalnych (czyli potwierdzonych zarówno umową, jak i wypłatą na konto) zarobków jest o tyle ważne, że pozwala zweryfikować naszą rzeczywistą zdolność kredytową. Jeżeli nie będziemy mieli potwierdzenia, że stać nas będzie na spłatę zaciąganego kredytu, nikt nie będzie chciał nam go udzielić.

Bardzo ważne jest także to, byśmy nie byli nadmiernie zadłużeni. Oczywiście nie chodzi o to, byśmy nie mieli na koncie żadnych kredytów, lecz o to, by żadne z nich nie miały zaległości w spłacie (chodzi o zaległości uwidocznione w bazach dłużników). Osoby z negatywnymi wpisami w bazach nie mają szans na uzyskanie kredytu na remont, mogą one wnioskować jedynie o pożyczki dla zadłużonych.

Czy warto brać kredyt na remont?

Odpowiedź na pytanie, czy warto brać kredyt nie tylko na remont, ale na cokolwiek, jest bardzo trudna. Wiadomo przecież, że lepiej i opłacalniej dla naszego portfela będzie, jeżeli zamiast wchodzić w kredyt, najpierw zaoszczędzimy potrzebną kwotę i dopiero potem wydamy ją na to, czego potrzebujemy. Spłacanie kredytu to bowiem odwrócone oszczędzanie – gdybyśmy chcieli wydać na remont 5000 zł i w miesiącu moglibyśmy na ten cel przeznaczyć 500 zł, to dopiero po 10 miesiącach moglibyśmy przystąpić do remontu.

W życiu są jednak różne sytuacje – może zaskoczyć nas konieczność nagłej przeprowadzki albo narodziny dziecka, dla którego trzeba pilnie urządzić pokój zanim przyjdzie na świat. Wtedy lepszą opcją wydaje się nam zrobienie remontu za pożyczone pieniądze i spłacanie rat. Nawet jednak, gdybyśmy na spłatę rat kredytowych przeznaczali te 500 zł miesięcznie, po 10 miesiącach nie spłacimy całego kredytu.

Kredyt wiąże się bowiem z odsetkami i opłatami dodatkowymi, które często są praktycznie tak samo wysokie jak pożyczona przez nas kwota. Dodatkowe pieniądze, które “nadpłacamy” przy kredycie hipotecznym, są więc kosztem tego, że chcemy mieć pieniądze natychmiast, a nie czekać na ich zaoszczędzenie.

Jeżeli jednak jesteśmy przekonani, że chcemy lub musimy mieć pieniądze “na już” i nie możemy pozwolić sobie na kilkumiesięczne (a przy droższych remontach nawet na kilkuletnie) oszczędzanie, na pewno bardziej będzie opłacało nam się skorzystać z ofert kredytowych, a nie pożyczkowych.

Przy kredytach zawsze nadpłacamy mniej niż przy pożyczkach z firm pozabankowych, ale związane jest to z większą liczbą formalności oraz z tym, że banki nie akceptują negatywnej historii kredytowej oraz posiadanych i niespłacanych długów. Jeżeli mamy jakiekolwiek zaległości w spłacie zobowiązań, jedynym, z czego możemy skorzystać, są pożyczki bez BIK. We wszystkich innych miejscach zostaniemy odprawieni z kwitkiem.

Na co najczęściej pożyczamy przy remoncie domu lub mieszkania?

– nową podłogę,

– kafelki do kuchni, łazienki lub przedpokoju,

– farbę do ścian,

– komplet wypoczynkowy do salonu,

– meble kuchenne,

– pralkę i pozostałe elementy wyposażenia łazienki,

– lodówkę i AGD kuchenne,

– telewizor,

– system szaf lub wyposażenie garderoby.

Często z pożyczonych pieniędzy chcemy także opłacić koszty robocizny (np.: położenia podłogi, malowania ścian czy wyłożenia podłogi/ścian kafelkami) albo opłacić koszty dowozu lub montażu poszczególnych mebli. Wiele firm bowiem produkuje zestawy, które nadają się do samodzielnego złożenia i dodatkowo liczy sobie za złożenie mebli na miejscu (w domu/mieszkaniu Klienta). Sprawdź oferty kredytów na sprzęt AGD.

Jak otrzymać kredyt na remont?

Otrzymanie kredytu na remont wiąże się z koniecznością przejścia standardowych procedur bankowych związanych z udzielaniem kredytu. Instrukcja, którą podamy, jest dość uniwersalna, ponieważ wszystkie podmioty przeprowadzają proces kredytowy w podobny sposób. Co ważne – wszystkie oferty z naszego rankingu to kredyty gotówkowe, dlatego też opiszemy sposób otrzymywania właśnie takiego typu finansowania.

Przede wszystkim najpierw musimy przejrzeć i porównać różne oferty. Można do tego wykorzystać ranking taki, jak nasz. Interesować nas powinna przede wszystkim maksymalna kwota, którą można otrzymać w danym banku oraz wysokość RRSO, czyli oprocentowanie kredytu.

Po wybraniu najbardziej dogodnej oferty przechodzimy do złożenia wniosku. Jeżeli wybierzemy ofertę z naszego rankingu, będzie to bardzo prosty proces – nie musimy szukać ofert na stronie konkretnych banków, tylko klikamy przycisk “złóż wniosek” i jesteśmy automatycznie przenoszeni do odpowiedniej strony.


Wypełnianie wniosku wygląda standardowo tak samo. Podajemy w nim:

– dane osobowe,

– adres zamieszkania/zameldowania,

– liczba osób będących na naszym utrzymaniu,

– miesięczny koszt życia uwzględniający regularne opłaty za czynsz, prąd, wodę i gaz,

– kwotę pożyczki,

– preferowany okres spłaty,

– wysokość naszego dochodu,

– rodzaj zatrudnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie/o dzieło, działalność gospodarcza) lub źródło pobierania pieniędzy (np.: emerytura, świadczenie 500 plus, renta, zasiłek),

– informacje o zobowiązaniach finansowych (ratach kredytów i pożyczek, alimentach).

Wniosek musimy wypełnić bardzo starannie i zważać na ewentualne błędy i literówki. Tylko na podstawie podanych przez nas prawidłowych danych system bankowy będzie w stanie zbadać naszą zdolność kredytową i historię kredytową.

Od złożenia wniosku do wypłaty dzieli nas już jedynie jeden krok – musimy poczekać na decyzję kredytową i następnie złożyć podpis pod umową. Pieniądze wpłyną na konto jeszcze tego samego dnia lub maksymalnie w następnym dniu roboczym (opóźnienie o dzień nastąpi tylko wtedy, kiedy mamy konto w innym banku niż nasz kredytodawca). Jeżeli natomiast jesteśmy Klientami tego samego banku, w którym bierzemy kredyt, pieniądze dotrą na nasze konto w kilka sekund.

Warto wskazać, że wszystkie oferty z naszego rankingu dostępne są w pełni przez Internet, możemy z nich skorzystać nawet na chwilę nie ruszając się z domu. Produkty te znane są pod nazwą kredyty online. Takie oferty są najbardziej pożądane przez osoby, którym szczególnie zależy na czasie i niewielu formalnościach. Dzięki temu, że kredyty te są dostępne przez internet, możemy skorzystać z nich o dowolnej porze, nawet w środku nocy. Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź ranking kredytów gotówkowych.

Jak otrzymać pożyczkę na wykończenie mieszkania?

Otrzymanie pożyczki (np. pożyczki hipotecznej) na remont jest dużo szybsze niż uzyskanie kredytu. We wniosku wymaga się od nas podania mniejszej ilości danych i informacji o naszych zobowiązaniach finansowych. Większość firm pożyczkowych nie wymaga także okazywania potwierdzenia uzyskiwanych dochodów. Co ważne – nie musimy mówić pożyczkodawcy (ani wypisywać tego we wniosku pożyczkowym) na co dokładnie chcemy pożyczyć pieniądze.

Pożyczka na remont to tak naprawdę trzy proste kroki:

1. Wybór liczby rat i okresu spłaty.

2. Wypełnienie wniosku pożyczkowego.

3. Oczekiwanie na decyzję, udzielenie kredytu i wypłatę pieniędzy.

Przy pożyczkach nasza tożsamość jest z reguły weryfikowana poprzez przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę 1 gr lub 1 zł. Bardzo ważne jest to, by przelew był dokonany z naszego indywidualnego i prywatnego konta – nie może być to konto wspólne z małżonkiem, konto partnera, rodzica albo osoby postronnej. Wysłanie tego przelewu nie ma służyć temu, byśmy coś zapłacili firmie pożyczkowej, ale by była ona w stanie stwierdzić, czy jesteśmy tą osobą, za którą się podajemy (za dowód uznawany jest fakt możliwości zalogowania się na własne konto bankowe i wysłania z niego przelewu).

Wymagane dokumenty

Do skorzystania z kredytów i pożyczek na remont bezwzględnie potrzebny będzie nam ważny dowód osobisty. Bez niego nie mamy szans nawet na złożenie wniosku kredytowego/pożyczkowego. Poza tym przyda nam się:

– własny numer telefonu,

– adres e-mail.

W przypadku pożyczek pozabankowych na tym lista wymaganych dokumentów zazwyczaj się kończy. Z samym dowodem możemy z resztą skorzystać również z bogatego wachlarza pożyczek na dowód. Dużo więcej dokumentów wymagają banki. W szczególności w banku musimy okazać dokumenty, które potwierdzają nasze przychody, a zatem na przykład:

– umowę o pracę albo wyciąg z banku potwierdzający nasze zarobki,

– zaświadczenie z US o osiąganych dochodach (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej),

– zaświadczenie z ZUS lub KRUS o otrzymywanym świadczeniu emerytalno-rentowym.

Z tego obowiązku możemy być zwolnieni jedynie wtedy, kiedy bierzemy kredyt w tym samym banku, w którym mamy konto (wtedy bank “widzi” wpływy na nasze konto i zbada je we własnym zakresie).

Plusy i minusy kredytów i pożyczek na remont

Zalety kredytów i pożyczek na remont:

 • możliwość wykonania remontu “już”
 • brak konieczności oszczędzania pieniędzy
 • rozłożenie długu na raty
 • w przypadku kredytów niskie oprocentowanie
 • z reguły mało formalności
 • szybka wypłata
 • bez pytań o cel pożyczki/kredytu

Wady kredytów i pożyczek na remont:

 • zobowiązanie na kilka miesięcy/lat
 • w przypadku firm pożyczkowych z reguły wysokie oprocentowanie
 • ograniczona kwota maksymalna

Kredyt na remont – jaki wybrać?

Istnieje kilka kredytów, które wykorzystać można do remontów domów czy mieszkań. Wybór konkretnego zależeć będzie przede wszystkim od tego, jak duży remont planujemy, a także jak wysokie koszty całkowite przewidujemy. Zanim zdecydujemy się więc na wybór oferty, warto oszacować wysokość wydatków. W rachunkach warto uwzględnić takie wydatki jak:

– wynagrodzenie dla fachowców,

– usługi transportowe,

– materiały budowlane,

– wyposażenie,

– niezbędne sprzęty i narzędzia.

Pamiętajmy jednak, że bardzo trudno jest oszacować dokładną kwotę, jaką należy przeznaczyć na remont. Często pojawiają się bowiem koszty nieprzewidziane. Z tego powodu warto zawyżyć nieco obliczoną kwotę. Poniżej przedstawiamy proponowane rozwiązania w przypadku różnej skali remontów i wydatków:


Niewielkie wydatki

Przewidujesz mały remont, który nie będzie wymagał wielkiego nakładu finansowego? W takim wypadku ciekawym rozwiązaniem może być skorzystanie z możliwości zaciągnięcia debetu na karcie. Jeśli nasz planowany remont wyniesie prawdopodobnie około kilku tysięcy, to będzie to całkiem wygodne rozwiązanie. Nie trzeba niepotrzebnie załatwiać wielu formalności, jak w przypadku kredytów, a dodatkowo poprawimy w ten sposób naszą historię kredytową.

Warto pamiętać o tym, że zadłużenia w niskiej kwocie, które spłacimy w terminie, mogą w przyszłości pomóc nam uzyskać wyższe finansowanie. Kredytodawca, który zobaczy, że nie mamy problemu z regularną spłatą zobowiązań finansowych, chętniej udzieli nam kolejnego finansowania.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie remontu przy pomocy zaoszczędzonych środków. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie zawsze są takie możliwości. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem są zadłużenia w postaci debetów czy długów na karcie kredytowej.


Większe wydatki

Na wydatki rzędu 5000 zł – 10 000 zł ciekawą opcją będzie kredyt gotówkowy czy pożyczka na raty. Taka forma finansowania jest alternatywą w przypadku, gdy nie jest możliwe odłożenie takiej kwoty, a limit na karcie nie jest wystarczający.

Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy jest finansowaniem, które oferuje większość banków komercyjny w Polsce. Co ciekawe, środki z kredytu gotówkowego wykorzystać można na dowolny cel. Do najczęstszych zalicza się także remont domu czy zakupy nowych sprzętów RTV/AGD.


Remont generalny

Jeśli planujemy gruntowne zmiany, to musimy mieć świadomość, że będzie potrzebna nam większa kwota. Remonty wiążą się niestety z dużymi wydatkami. W takim przypadku rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny, przy którym ustanawiamy hipotekę na remont domu. Dzięki temu możemy uzyskać sporą sumę pieniędzy, a bank uzyska zabezpieczenie na wypadek problemów ze spłatą zadłużenia.

Najlepsze są takie kredyty hipoteczne, których czas spłaty dopasowany będzie do naszych potrzeb i możliwości, a wysokość oprocentowania będzie rozsądna. Pamiętajmy, że na wysokość rat wpływa głównie okres kredytowania, a więc im dłuższy czas spłaty, tym niższe raty.

Kredyt na remont bez zdolności kredytowej

Na rynku finansowym dostępnych jest kilka różnych typów finansowań, dzięki którym można opłacić remont domu czy mieszkania. Jednak w każdym przypadku przed Klientem stoją wymagania, które musi spełniać, aby z takiego kredytu skorzystać. Jednym z ważnych wymogów jest posiadanie przez Klienta odpowiedniej zdolności kredytowej. Najprościej mówiąc chodzi o to, aby wysokość naszych dochodów była na tyle wysoka, abyśmy mogli regularnie spłacać finansowanie z odsetkami. Możemy wybrać pożyczkę hipoteczną, ponieważ przy kredycie hipotecznym zdolność kredytowa jest konieczna.

Banki dokładnie oceniają zdolność kredytową potencjalnego Klienta, gdyż powierzenie finansowania osobie niewypłacalnej jest po prostu zbyt dużym ryzykiem. Co istotne, nasza zdolność kredytowa inaczej będzie oceniana w zależności od parametrów danego kredytu. Wiadomo, że im wyższa jego kwota, tym lepsza powinna być nasza zdolność. Ważne jest, aby pamiętać także o tym, że poza wysokością naszych dochodów, w ocenie zdolności kredytowej biorą udział informacje o innych naszych zobowiązaniach finansowych czy liczbie osób na naszym utrzymaniu.

Kredyt na remont domu – ogólne informacje

Jeżeli chcemy wyremontować dom lub mieszkanie, możemy skorzystać z kredytu na remont lub np. pożyczki hipotecznej. Jeżeli kupujemy nowe mieszkanie (niekoniecznie stan deweloperski) to pieniądze na remont kredyt hipoteczny może nam zapewnić, tzn. w kredycie hipotecznym można wydzielić kwotę na wykończenie mieszkania. Pamiętajmy jednak, że bardzo łatwo jest wziąć kredyt, czasami trudniej jest go spłacić.

Oprócz kredytu celowego można skorzystać z również ze zwykłego kredytu gotówkowego, który znajduje się w ofercie niemalże wszystkich banków. W przypadku kredytu gotówkowego możemy bardzo łatwo w kalkulatorze wybrać kwotę kredytu gotówkowego oraz okres spłaty. Z kredytem gotówkowym również można wyremontować lub wykończyć mieszkanie. Bardzo ważna jest jednak zdolność kredytowa, bez której nie otrzymamy nawet złotówki. Banki sprawdzają również swoich Klientów w biurze informacji kredytowej.

Podsumowanie

1. Pieniądze na remont uzyskamy zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych.
2. Banki nie oferują raczej kredytu celowego na remont domu i mieszkania, dlatego musimy szukać finansowania na ten cel wśród ofert kredytów gotówkowych.
3. Oferty bankowe będą dużo bardziej opłacalne dla naszego portfela, ale jeżeli mamy na koncie negatywną historię kredytową albo mamy problem ze spłatą innych naszych zobowiązań, to nie mamy szans na kredyt w banku.
4. Osoby zadłużone mogą szukać finansowania na remont domu lub mieszkania w firmach pozabankowych.
5. Pożyczkodawcy z reguły nie pytają o to, na co dokładnie chcemy przeznaczyć uzyskane pieniądze.
6. Wypłatę pieniędzy z kredytu i pożyczki możemy mieć na koncie nawet w ciągu kilku minut od podpisania umowy.
7. Do skorzystania z ofert banków i firm pożyczkowych konieczne będzie posiadanie ważnego i własnego dowodu osobistego.
8. Banki będą wymagały od nas okazania dowodu uzyskiwania wynagrodzenia z pracy lub dokumentu potwierdzającego uzyskiwanie pieniędzy w inny sposób.
9. Pożyczenie pieniędzy daje nam możliwość przeprowadzenia remontu zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy – bez konieczności czekania na to, aż zaoszczędzimy odpowiednią kwotę.
10. W naszym zestawieniu prezentujemy sprawdzone oferty bankowe i najlepsze propozycje firm pożyczkowych.
11. Bardzo łatwo jest wziąć kredyt – trzeba mieć jednak na uwadze, że należy zobowiązanie spłacać.

Pytania i odpowiedzi

Wszystko zależy od oferty banku lub firmy pożyczkowej. Najczęściej kredyt na remont to zwykły kredyt gotówkowy w związku z czym maksymalną kwotę zobowiązania ogranicza nam wyłącznie nasza zdolność kredytowa.

Najlepszym rozwiązaniem jest chyba kredyt gotówkowy. Od czasu do czasu można trafić na dobre promocje, które znacznie obniżają całą kwotę kredytu.

To oczywiście zależy od upodobań i wymagań Klienta. Są osoby, które na remont lub wykończenie biorą nawet 200 000 zł.

W przypadku kredytu hipotecznego i dobrania gotówki na wykończenie lub remont – tak. Najczęściej jednak jest to zwykły kredyt gotówkowy, który jest bezcelowym zobowiązaniem finansowym.

Jeżeli zaciągamy zobowiązanie w sprawdzonym miejscu, wówczas kredyt jest jak najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem.

Przykłady reprezentatywne:

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 26.02.2021 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 78 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,22%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia, 107. rata: 954,76 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.


2) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, stałe oprocentowanie 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, stałe oprocentowanie 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


3) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 84 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 17,58%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 20 000,73 zł, całkowita kwota do zapłaty 31 298,24 zł, oprocentowanie zmienne 10,5%, całkowity koszt kredytu 11 297,51 zł (w tym: prowizja 3 240,12 zł, odsetki 8 057,39 zł), 70 miesięcznych równych rat po 440,86 zł, ostatnia rata wyrównująca 438,04 zł. Kalkulacja na dzień 10.01.2022 r.


4) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 53,64% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 PLN, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 229,56 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 11.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 534,75 zł, w tym: prowizja 2 298,69 zł, odsetki 1 236,06 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 034,75 zł (stan na dzień 14.01.2022).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 106,64% dla całkowitej kwoty pożyczki 6 500 PLN, czas obowiązywania umowy 32 miesięcy, spłata w 32 ratach miesięcznych po 473,65 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 11.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 8 656,75 zł, w tym: prowizja 6 500,00 zł, odsetki 2 156,75 zł. Całkowita kwota do zapłaty 15 156,75 zł (stan na dzień 14.01.2022).

RRSO: 15,35% dla całkowitej kwoty pożyczki 6 500 PLN, czas obowiązywania umowy 38 miesięcy, spłata w 38 ratach miesięcznych po 213,90 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 11.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 1 628,00 zł, w tym: prowizja 285,57 zł, odsetki 1 342,43 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 128,00 zł (stan na dzień 14.01.2022).


5) Santander Consumer Bank

Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 01.09.2021 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 7,20% , całkowity koszt kredytu: 4710,87 zł obejmuje: prowizję: 1 153,57 zł, odsetki: 3 557,3 zł, opłatę za wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy Klienta: 0 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 10,33%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 21 964,08 zł; czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 26 674,95 zł; wysokość 47 miesięcznych równych rat 555,73 zł, ostatnia rata w wysokości 555,64 zł. W przypadku skorzystania przez konsumenta z usługi dodatkowej PUB, do wysokości raty kredytu doliczana jest opłata w kwocie 11,99 zł.


6) Sponto

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi: 101,75%. Całkowita Kwota Pożyczki (bez kredytowanych kosztów) wynosi: 5700 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku: 7,2 %; czas obowiązywania umowy: 30 miesięcy; wysokość miesięcznych równych rat: 417,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca w wysokości 382,11 zł; Całkowita Kwota do Zapłaty: 12 475,11 zł; Całkowity Koszt Pożyczki 6 775,11 zł (w tym: odsetki 1 075,11 zł, prowizja 5 700,00 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 07.07.2021 r.


7) Gotówkovo.pl

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, stałe oprocentowanie 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, stałe oprocentowanie 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


8) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pierwszej pożyczki” wynosi 6,06%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8300 zł; całkowita kwota do zapłaty: 8991,03 zł; oprocentowanie stałe: 5,9%; całkowity koszt pożyczki: 691,03 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 691,03 zł; 32 miesięczne raty, w tym 31 równych rat w wysokości 280,98 zł, ostatnia rata: 280,65 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.10.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


Źródła:

https://muratordom.pl/remont-domu/
http://www.domiporta.pl/poradnik/7,126872,24869311,duzy-i-maly-remont-mieszkania-krok-po-kroku.html
https://supergrosz.pl/blog/koszt-remontu-mieszkania/

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank BGK – NIP, REGON, KRS i dane adresowe

W dzisiejszych czasach dostęp do informacji o przedsiębiorstwach z różnych względów staje się kluczowy dla osób prywatnych lub firm. Sprawdź zatem najważniejsze informacje o Banku BGK, takie jak: NIP, REGON, KRS oraz dane kontaktowe.

author
Dorota Grycko
25 lutego 2024
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Bank Spółdzielczy w Przasnyszu – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Przasnyszu to polski bank, który jest zrzeszony w Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
07 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ryczałt 2020

Otwieranie własnej działalności gospodarczej staje się coraz popularniejsze wśród młodych Polek i Polaków. Jedną z form opodatkowania przeznaczonych specjalnie dla małych i średnich przedsiębiorstw jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.  W dzisiejszym artykule wskażemy, jakie trzeba spełnić warunki, by móc rozliczać się na ryczałcie w 2020 roku.

author
Halszka Gronek
15 lutego 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

PKO BP w Łęknicy

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdź placówki i oddziały w Łęknicy – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
16 października 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Mniej kredytów frankowych – dane BIK

Analizy Biura Informacji Kredytowej pokazują, że wzrasta liczba osób, które obsługują kredyty mieszkaniowe i kwota ich zadłużenia. Jednak dotyczy to jedynie kredytów w złotówkach. Natomiast liczba kredytobiorców walutowych ciągle spada, a ich zadłużenie w przeliczeniu na polską walutę zmienia się wraz z wahaniami kursowymi, chociaż generalnie pozostaje na równym poziomie.

author
Aneta Jankowska
01 kwietnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Długi pasażerów na gapę – raport KRD

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że dług tak zwanych „gapowiczów” w komunikacji miejskiej wynosi 398 932 808 złotych. Oznacza to, że osoby jeżdżące bez biletów stanowią grupę liczącą 18% wszystkich poruszających się komunikacjami miejskimi.

author
Patryk Byczek
07 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj