Santander Bank Polska wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu Euromoney

Santander Bank Polska wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu Euromoney

author
22 lipca 2020

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym o otrzymaniu nagrody w prestiżowym konkursie Euromoney Awards for Excellence. Instytucję wyróżniono za działania na rzecz Klientów i społeczeństwa w czasie pandemii koronawirusa.

Santander Bank Polska jest jedynym bankiem w Polsce, którzy w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu został nagrodzony za działania podjęte w celu udzielenie pomocy Klientom i społeczeństwu w czasie trwającej w Polsce epidemii COVID-19.

Nagroda wręczona dla Santander Bank Polska w kategorii Excellence in Leadership została w 2020 roku przyznana wyłącznie trzem instytucjom finansowym z całej środkowo-wschodniej Europy. Instytucję jako jedyną w Polsce wyróżniono za innowacyjność i szybkość rozwiązań skierowanych do Klientów i społeczności, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Ponadto Bank doceniono również za dopasowanie wprowadzanych do oferty rozwiązań do rzeczywistych potrzeb Klientów indywidualnych i biznesowych.

Reagowanie na potrzeby społeczeństwa oraz tworzenie produktów i usług dostosowanych do aktualnej sytuacji klientów jest podstawą naszej strategii odpowiedzialnej bankowości. Po wybuchu pandemii podjęliśmy kroki, które miały na celu wspomóc walkę z koronawirusem oraz zapewnić odpowiednie i kompleksowe wsparcie tym, którzy tego potrzebowali. Cieszymy się, że efekty naszych działań są doceniane zarówno przez klientów, jak i przez ważne międzynarodowe instytucje.

– mówił cytowany w komunikacie Michał Gajewski, CEO Santander Bank Polska.

Pozytywny wpływ na polskie społeczeństwo

Santander Bank Polska został wyróżniony nie tylko za wsparcie finansowe, którego Bank udzielił Klientom indywidualnym i firmowym. Instytucję doceniono także za inicjatywy mające pozytywny wpływ na polskie społeczeństwo. Wyróżnione działania to na przykład akcja „Podwójna moc pomagania”. Jest to zbiórka charytatywna na rzecz polskich szpitali w celu udzielenia wsparcia personelowi medycznemu w walce z epidemią koronawirsua oraz prowadzenie ogólnoinformacyjnego portalu internetowego RazemPokonamy.pl.

Wiemy, że jako instytucja zaufania publicznego mamy przywilej, ale też obowiązek, aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu zmian, które pomogą naszemu społeczeństwu uporać się z konsekwencjami pandemii. Jesteśmy dumni, że dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, zbiórce charytatywnej i hojności naszych klientów udało się wesprzeć szpitale w zakupie sprzętu i środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Naszym priorytetem pozostaje realizacja kolejnych inicjatyw, które pomogą naszym klientom i środowisku, w którym działamy, wyjść z pandemii obronną ręką.

– mówił cytowany w komunikacie Michał Gajewski, CEO Santander Bank Polska.

Poza nagrodą “Excellence in Leadership”, Grupie Santander przyznano również tytuł:

– „Najlepszy bank dla MSP” w Europie Zachodniej i Ameryce Łacińskiej,
– „Najlepszy Bank” w Hiszpanii i Portugalii,
– „Najlepszy Bank Inwestycyjny” w Portugalii.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/540879/santander-bank-polska-nagrodzony-w-prestizowym-konkursie-euromoney-za-dzialania-na-rzecz-klientow-i-spoleczenstwa-w-czasie-pandemii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Otwock
Kredyty miasta
author
22 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Otwock

Bank Pekao wystartował z nową kampanią
Bez kategorii
author
31 marca 2019

Bank Pekao wystartował z nową kampanią

Darmowe biuro od mBanku
Blog
author
25 maja 2016

Darmowe biuro od mBanku

Credit Agricole w Opolu
Oddziały
author
22 lipca 2019

Credit Agricole w Opolu

Festiwal Akademia Gitary sponsorowany przez SGB
Bez kategorii
author
16 sierpnia 2019

Festiwal Akademia Gitary sponsorowany przez SGB

Koronawirus. Allegro chce wesprzeć sprzedawców
Bez kategorii
author
29 marca 2020

Koronawirus. Allegro chce wesprzeć sprzedawców