Santander: przestępcy wysyłają fałszywe e-maile
Santander Bank Polska ostrzega przed przestępcami, którzy podszywają się pod bank i wysyłają fałszywe e-maile do Klientów. Kliknięcie w link zawarty w wiadomości może sprawić, że zostaną wykradzione nasze dane do logowania do bankowości internetowej. Od tego już o krok do kradzieży wszystkich naszych pieniędzy.
Fałszywe e-maile do Klientów Santandera
W fałszywej wiadomości rozsyłanej do Klientów Santandera zawarty jest link kierujący do fałszywej strony do logowania. Link ma pomóc nam w zaktualizowaniu naszego konta w celu zwiększenia poziomu jego bezpieczeństwa oraz łatwości użytowania. W wiadomości wskazano również, że aktualizacja danych jest obowiązkowa.
Przykładowa wiadomość może wyglądać następująco:
Link kieruje nas do strony do złudzenia przypominającej stronę do logowania do bankowości internetowej w Santander Bank Polska. Nie wolno nam więc kilkać w link. Podane przez nas na podstawionej fałszywej stronie informacje (nasz login i hasło do logowania) mogą być wykradzione przez oszustów i wykorzystane np.: do kradzieży środków z naszego konta.
Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:
Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień
Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm
Przestępcy, poprzez podstawienie witryny bardzo podobnej do tej, do której zazwyczaj się logujemy, chcą uśpić naszą czujność i doprowadzić do tego, byśmy – nic nie podejrzewając – wprowadzili na stronie nasz login i hasło.
Santander radzi, jak się chronić
Santander podaje w komunikacie 4 rady, które mogą uchronić nas przed oszustwem.
1. Musimy pamiętać, że bank nigdy nie poprosi nas o zalogowanie się do bankowości internetowej poprzez link wysłany w wiadomości SMS lub e-mail.
2. Treść przysyłanych do nas wiadomości musimy czytać bardzo uważnie i dokładnie sprawdzać ich nadawcę.
3. Zanim wpiszemy login i hasło, musimy się upewnić, że strona, na której się znajdujemy, jest właściwą stroną banku.
4. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do prawdziwości wiadomości, nie klikamy nic zanim nie skontaktujemy się z bankiem. Numer infolinii i inne formy kontaktu Santander Banku Polska wypisaliśmy w artykule: Santander Bank Polska kontakt infolinia.
Źródło:
https://www.santander.pl/aktualnosci/aktualnosci-lista/phishing
Dodaj komentarz