„Santander X Tomorrow Challenge” – konkurs Grupy Santander

„Santander X Tomorrow Challenge” – konkurs Grupy Santander

author
29 maja 2020

W najnowszym komunikacie Santander Bank Polska instytucja informuje, że Grupa Santander za pośrednictwem Santander Universidades ogłosiła międzynarodowy konkurs „Santander X Tomorrow Challenge”. W zmaganiach wezmą udział przedsiębiorcy z czternastu różnych krajów, których zadaniem będzie zgłoszenie innowacyjnych rozwiązań, które byłyby pomocne w przezwyciężaniu społeczno-ekonomicznych skutków pandemii.

W konkursie udział wezmą firmowcy z następujących krajów:

– Argentyny,
– Brazylii,
– Chile,
– Hiszpanii,
– Kolumbii,
– Meksyku, 
– Niemiec,
– Peru,
– Polski,
– Portoryko,
– Portugalii,
– USA,
– Urugwaju,
– Wielkiej Brytanii.

Koronawirus zmienia nasz świat, ale możemy wpływać na kształt tych zmian. To czas dla przedsiębiorców, którzy dostrzegając wyzwania potrafią wymyślić dla nich nowe rozwiązanie. Ogłaszamy konkurs „Santander X Tomorrow Challenge”, ponieważ wierzymy w nich i ich umiejętność znajdowania odpowiedzi na problemy dnia dzisiejszego oraz te, przed jakimi staniemy w najbliższej przyszłości.

– mówiła cytowana w komunikacie Ana Botín, Przewodnicząca Grupy Santander.

Konkurs „Santander X Tomorrow Challenge”

Bank podał, że konkurs opiera się o cztery kategorie, które uważa się za najistotniejsze wyzwania związane z pandemią i jej skutkami:

– nowe szanse w nowej rzeczywistości,
– transformacje umiejętności,
– tworzenie miejsc pracy,
– zmiana modelu biznesowego.

Swój udział w konkursie przedsiębiorcy z krajów wypisanych powyżej mogą się zgłaszać do 2 lipca 2020 roku poprzez stronę internetową: www.santanderx.com/tomorrowchallenge. Jury oceniające zgłoszenia i pomysły składa się z dwunastu osób, przedstawicieli świata biznesu i członków kierownictwa banku.

Zwycięzcy konkursu

Dwunastu jurorów wybierze dwadzieścia najlepszych projektów – po pięć z każdej kategorii. Dwudziestu Zwycięzców konkursu otrzyma nagrodę o łącznej wartości 1 000 000 euro. Santander zaznacza, że nagrodami będą środki pieniężne oraz inne korzyści. Do każdej wybranej osoby trafi:

– 20 000 euro,
– 100 godzin mentoringu z ekspertami,
– dostęp do licencji na oprogramowanie i usługi,
– kompleksowe wsparcie ze strony Banku,
– prezentacje typu roadshow z udziałem co najmniej pięciu inwestorów na każdy projekt,
– wsparcie MIT Innovation Initiative w zakresie technologii i innowacji.

Konkurs „Santander X Tomorrow Challenge” jest bardzo dobrym przykładem zaangażowania Grupy Santander w działania na rzecz promowania przedsiębiorczości akademickiej. Wykorzystując Santander X realizuje się projekty, które łączą narzędzia i programy z głównym celem, czyli wspieraniem przedsiębiorców na każdym etapie działalności z daną ofertą. Ponadto zapewnia się im dostęp do zasobów potrzebnych do osiągnięcia sukcesu i pomoc w przejściu do kolejnego etapu.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/518840/grupa-santander-oglasza-konkurs-santander-x-tomorrow-challenge-20-najlepszych-projektow-otrzyma-lacznie-1-mln-eur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jedna czwarta miesięcznego zarobku na OC
Bez kategorii
author
06 czerwca 2019

Jedna czwarta miesięcznego zarobku na OC

Bank Pekao zarobił w III kwartale 605 mln zł
Aktualności
author
07 listopada 2018

Bank Pekao zarobił w III kwartale 605 mln zł

Banki spółdzielcze udzielą więcej kredytów
Wpisy
author
14 maja 2013

Banki spółdzielcze udzielą więcej kredytów

Zysk PKO BP w I kwartale 2019
Bez kategorii
author
21 maja 2019

Zysk PKO BP w I kwartale 2019

Na czym ma polegać „zamrożenie” cen prądu w 2019 roku?
Bez kategorii
author
31 grudnia 2018

Na czym ma polegać „zamrożenie” cen prądu w 2019 roku?

Zakładał w bankomatach urządzenia do zatrzymywania kart
Bez kategorii
author
22 listopada 2020

Zakładał w bankomatach urządzenia do zatrzymywania kart