Klienci SGB Banku mogą wnioskować o Tarczę Finansową PFR 2.0

Klienci SGB Banku mogą wnioskować o Tarczę Finansową PFR 2.0

author
Patryk Byczek
26 stycznia 2021

SGB Bank poinformował w komunikacie prasowym, że Klienci instytucji oraz większości Banków Spółdzielczych SGB mogą, z poziomu bankowości elektronicznej, wnioskować o pomoc finansową w ramach programu Tarcza Finansowa PFR 2.0. Z pomocy skorzystają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Sprawdzamy szczegóły.

Wnioski o pomoc finansową w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji mogą składać przedstawiciele firm, którzy są Klientami SGB Banku lub konkretnego Banku Spółdzielczego. Wniosek jest oparty na świadczeniach przedstawionych przez przedsiębiorcę, natomiast weryfikacja jest przeprowadzana w sposób automatyczny przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach danych z innych banków.

Pomoc dla firm

SGB Bank podaje, że o pomoc finansową w oparciu o Tarczę Finansową PFR 2.0 mogą starać się firmy z 45 branż. Środki trafią do przedsiębiorstw, które w szczególny sposób zostały dotknięte kolejną falą pandemii COVID-19. Do branż objętych pomocą, zaliczają się między innymi działalności:

– gastronomiczne,
– hotelarskie,
– kulturalne,
– pośrednictwa turystycznego,
– sportowe,
– sprzedające na straganach i targowiskach.

Trzeba też wiedzieć, że z pomocy finansowej mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy otrzymali już subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0.

Kto może skorzystać z pomocy?

Regulamin mówi, że z promocji skorzystają firmy, które wykażą spadek obrotów o minimum 30%, porównując okres kwiecień-grudzień lub październik-grudzień 2020 roku do analogicznego okresu w 2019 roku. Dodatkowo, jeżeli odbiorcy pomocy spełnią określone warunki, subwencja z Tarczy Finansowej PFR 2.0 będzie mogła zostać całkowicie umorzona. Jednakże aby otrzymać subwencję w ramach programu, przedsiębiorca musi stosować się do ograniczeń, nakazów oraz zakazów ustanowionych w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Mikrofirmy zatrudniające do 9 pracowników, mające obrót lub sumę bilansową za 2019 rok do 2 000 000 euro, mogą starać się o subwencję finansową do 324 000 złotych (do 36 000 złotych na jednego pracowników). Dla mikroprzedsiębiorców, którzy korzystali z Tarczy Finansowej PFR 1.0, maksymalną kwotą łączną finansowania z obu tarcz mogą jest maksymalnie 72 000 złotych na jednego pracownika.

Firmy z sektora MŚP zatrudniające do 249 pracowników i w 2019 roku miały obrót niższy lub równy 50 000 000 euro lub sumę bilansową na poziomie niższym niż 43 000 000 euro. W takim przypadku maksymalna kwota subwencji wynosi 3 5000 000 złotych (do 72 000 złotych na pracownika). Dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy korzystali z Tarczy Finansowej PFR 1.0, maksymalną kwotą łączną finansowania z obu tarcz mogą jest maksymalnie 144 000 złotych na jednego pracownika.


SGB Bank

SGB Bank działa od 1990 roku. Powstał z inicjatywy wielkopolskich Banków Spółdzielczych. Bank działa w obszarze:

– pełnienia funkcji banku zrzeszającego Banki Spółdzielcze,
– uniwersalnej bankowej obsługi osób fizycznych i prawnych,
– obsługa finansowa przedsięwzięć gospodarczych.

W skład Spółdzielczej Grupy Bankowej wchodzi SGB Bank S.A. oraz 193 Banki Spółdzielcze. Ponadto blisko 1 500 000 Klientów obsługiwanych jest w ponad 1500 placówkach przez 12 000 pracowników.


źródło: https://www.sgb.pl/klienci-bankow-spoldzielczych-sgb-i-sgb-banku-sa-moga-juz-skladac-wnioski-o-subwencje-z-tarczy-2-0/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

mBank placówki w Sosnowcu
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Sosnowcu

Alior Bank w Wałbrzychu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
01 lipca 2019

Alior Bank w Wałbrzychu

Pożyczki bez zaświadczeń Sanok
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
25 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Sanok

Bank Pekao w Mławie
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2019

Bank Pekao w Mławie

Santander Bank Polska w Sławie
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 maja 2019

Santander Bank Polska w Sławie

Santander Bank Polska w Łańcucie
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 maja 2019

Santander Bank Polska w Łańcucie

Porównaj