Smartney nawiązał współpracę z Dynatrace
smartney dynatrace

Smartney nawiązał współpracę z Dynatrace

author
Dominika Sobieraj
29 kwietnia 2023

Smartney, polski fintech pożyczkowy, ogłosił niedawno nawiązanie współpracy z notowaną na nowojorskiej giełdzie firmą Dynatrace, której celem jest poprawa wydajności stosowanej przez Smartney technologii. Aktualnie w trakcie trwającej fazy pilotażowej testowane są rozwiązania udostępnione przez Dynatrace, które pozwolą na optymalizację procesów w Smartney, natychmiastowe wykrywanie błędów oraz poprawę doświadczenia klientów korzystających z usług firmy.

Współpraca Smartney i Dynatrace – innowacyjne rozwiązania dla branży finansowej

Ten strategiczny krok Smartney może zapoczątkować nową erę dla polskiego rynku fintech, zwiększając efektywność i jakość usług oferowanych przez sektor pożyczkowy. W dzisiejszym artykule bliżej przyjrzymy się temu, jakie korzyści może przynieść taka współpraca dla Smartney oraz dla polskiego rynku fintech w ogóle.

Smartney wdraża inteligentne rozwiązania przy współpracy z Dynatrace

Dynatrace to globalna firma informatyczna specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania monitorującego wydajność aplikacji i systemów IT. Swoje rozwiązania oferuje na zasadzie chmurowej, co umożliwia klientom elastyczne korzystanie z narzędzi i płacenie tylko za wykorzystane zasoby. Platforma Dynatrace umożliwia monitorowanie procesów biznesowych, przepływu danych, jakości usług oraz wykrywanie błędów i problemów w czasie rzeczywistym.

Wszystkie te funkcjonalności pozwalają firmom na szybsze reagowanie na problemy w systemach IT i na zwiększenie efektywności swoich działań. Dzięki autorskiemu rozwiązaniu opartemu na sztucznej inteligencji, zwanemu Davis, platforma Dynatrace jest w stanie analizować i interpretować dane oraz automatycznie generować sugestie dotyczące optymalizacji systemów IT.

Współpraca Smartney i Dynatrace – innowacyjne rozwiązania dla branży finansowej

Smartney, firma udzielająca pożyczek na dowód, propaguje ideę smart-tech, które to stanowią ekosystemy składające się z różnych, innowacyjnych technologii dostarczanych przez różnych dostawców. Dzięki połączeniu tych technologii możliwe jest tworzenie lepszych rozwiązań dla klientów, jednak zarządzanie takimi ekosystemami staje się coraz bardziej skomplikowane. Dynatrace oferuje jedno z nielicznych na rynku rozwiązań, które pozwala na kompleksowe monitorowanie skomplikowanych procesów.

Korzystając z API oraz sztucznej inteligencji, Dynatrace jest w stanie wykrywać nawet najmniejsze błędy oraz monitorować dostawców poszczególnych usług, umożliwiając wykrycie każdego odchylenia od normy już na poziomie kodu i procedur. Dzięki temu zarządzanie smart-techami staje się prostsze, a Smartney może dostarczać swoim klientom jeszcze bardziej innowacyjne i wygodne rozwiązania.

Dyrektor IT Smartney, Marcin Brześciański, uzasadnia, dlaczego implementacja podobnych rozwiązań jest tak kluczowa:

„W sektorze finansowym,  szybkość i niezawodność systemów IT są kluczowe, Dynatrace może pomóc w identyfikowaniu i rozwiązywaniu problemów w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest szybkie reagowanie na awarie i zapobieganie ich powstawaniu, co pozwala na ciągłą i bezpieczną obsługę naszych klientów.”

Działania Dynatrace dla Smartney w praktyce

W trakcie wdrożenia każdy element infrastruktury IT, zarówno w Smartney jak i u jego partnerów, jest skryptowany i spięty, jeśli elementy infrastruktury wchodzą w interakcję. Połączone systemy tworzą wspólny panel kontrolny, który umożliwia zarządzanie i monitorowanie nie tylko całych procesów, ale również każdej pojedynczej procedury. Jak to wygląda w praktyce?

  1. Smartney udziela pożyczek na raty, a Klienci mają do czynienia z procesem składania wniosku.
  2. Wypełniając wniosek, Klienci podlegają identyfikacji, weryfikacji, ocenie kredytowej, a na końcu otrzymują decyzję i przelew na swoje konto.
  3. Każdy z etapów dzieli się na wiele procedur, które są opisane tysiącami linijek kodu. Kod definiuje, w jaki sposób dane są weryfikowane, gdzie są wysyłane zapytania o historię kredytową, jak Smartney prowadzi analizę i kiedy podejmuje decyzję kredytową. Z czasem kod staje się coraz większy i bardziej skomplikowany, co może prowadzić do wewnętrznych sprzeczności i błędów.
  4. Dynatrace pozwala na szybkie reagowanie na problemy, na które Klienci mogą natknąć się podczas korzystania z serwisu.

Jeśli awaria uniemożliwi ukończenie procesu, Zespół Smartney może się skontaktować z Klientem i rozpocząć proces ponownie, ograniczając tym samym ilość porzuconych koszyków. W efekcie tych działań Smartney może zapewnić swoim klientom szybkie i bezpieczne uzyskiwanie pożyczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rząd spłaci rolnikom część odsetek bankowych
Wpisy
author
Aneta Jankowska
24 maja 2018

Rząd spłaci rolnikom część odsetek bankowych

Ranking kredytów konsolidacyjnych
Kredyty
autor wpisu
Kordian_Spychalski
02 lipca 2016

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Jak odstąpić od umowy pożyczki
Ekonomia
author
Halszka Gronek
10 maja 2018

Jak odstąpić od umowy pożyczki

Paszport tymczasowy – najważniejsze informacje
Blog
author
Halszka Gronek
28 lutego 2020

Paszport tymczasowy – najważniejsze informacje

Spadek liczby zezwoleń wydanych przez SSE
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
06 czerwca 2019

Spadek liczby zezwoleń wydanych przez SSE

Poczta Polska gotowa na świąteczny szczyt
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
05 grudnia 2018

Poczta Polska gotowa na świąteczny szczyt

Porównaj