Srebrny Listek CSR dla Credit Agricole

Srebrny Listek CSR dla Credit Agricole

author
Patryk Byczek
16 czerwca 2021

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym o zdobyciu nagrody w postaci Srebrnego Listka CSR przyznawanego przez “Politykę”. Wyróżnienie trafiło do Credit Agricole za wpisanie CSR do strategii biznesowej firmy oraz konsekwentnemu uwzględnianiu głosu otoczenia w swoich działaniach. Sprawdzamy szczegóły.

Organizatorzy konkursu docenili również kampanię edukacyjną pod tytułem #wyzwanieoszczędzanie, w której bank skupia się i jednocześnie zachęca do oszczędzania oraz świadomego i mądrego gospodarowania pieniędzmi.

Srebrny Listek CSR Polityki

Srebrny Listek CSR Polityki, który zdobył Credit Agricole, otrzymują firmy uwzględniające wytyczne normy ISO 26000 w działalności codziennej oraz w relacjach z interesariuszami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Firmy, które zdobyły nagrodę stosują najlepsze lokalne oraz globalne praktyki zarządcze, a także działają zgodnie z międzynarodowymi standardami. Jury konkursu brało również pod uwagę holistyczne podejście do systemu zarządzania etyką, a także najwyższe standardy zarządzanie pracownikami. Ponadto nagrodzone firmy muszą cyklicznie informować o swoich działaniach w raportach danych niefinansowych lub zintegrowanych przygotowanych w zgodzie z międzynarodowymi standardami ujawniania danych.

Srebrny Listek CSR POLITYKI to dla nas ogromny zaszczyt. Tym bardziej, że CSR jest od kilku lat elementem naszej strategii biznesowej i przywiązujemy dużą wagę do odpowiedzialnego prowadzenia biznesu z uwzględnieniem głosu naszych interesariuszy. Co roku ankieta POLITYKI jest coraz trudniejsza, ale my również ustawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej starając się, aby nasze zobowiązania nie były tylko spisanymi w procedurach pustymi hasłami, ale aby zakorzeniły się w codziennej praktyce biznesowej. Jesteśmy pewni, że tylko takie podejście jest w stanie zapewnić autentyczną relację między firmą a interesariuszami.

– mówił cytowany w komunikacie Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej, odpowiedzialny za CSR w Credit Agricole.


Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.
W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.


źródło: https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2021/bank-credit-agricole-nagrodzony-srebrnym-listkiem-csr-polityki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Zmniejszenie zatrudnienia w górnictwie
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
30 maja 2019

Zmniejszenie zatrudnienia w górnictwie

Jak zastrzec kartę w Banku BPH?
Banki
author
Patryk Byczek
12 października 2017

Jak zastrzec kartę w Banku BPH?

Kredyt rodzinny w Nest Banku
Kredyty
author
Dominika Sobieraj
21 sierpnia 2018

Kredyt rodzinny w Nest Banku

Santander Bank Polska w Ostrowcu Świętokrzyskim
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
25 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Ostrowcu Świętokrzyskim

Deutsche Bank w Suwałkach
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
23 listopada 2017

Deutsche Bank w Suwałkach

Open Finance w Szczecinku
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
23 sierpnia 2014

Open Finance w Szczecinku

Porównaj