„Startup the Bank” – najnowszy raport

„Startup the Bank” – najnowszy raport

author
Alicja Uzarowicz
26 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski prezentuje wyniki najnowszego raportu „Startup the Bank”. Jego tematem są zmiany, jakie w polskiej bankowości inicjują tego rodzaju podmioty. Ich wkład w transformację cyfrową całego sektora finansowego jest zdecydowanie nieoceniony.

Najnowszy komunikat PKO Banku Polskiego omawia raport „Startup the Bank”, którego tematem jest pozytywny wpływ, jaki startupy mają na transformację cyfrową polskiego sektora bankowego. Dzięki raportowi można zrozumieć wpływ nowoczesnych technologii na zmiany, jakie dokonują się w procesach różnych banków w Polsce.

Grupę badawczą analizy stanowiło 100 innowacyjnych firm. Dzięki temu udało pozyskać się przekrojowe badania omawiające dokładnie sytuację powiązania sektora finansowego i technologii. Przy opracowywaniu raportu z PKO Bankiem Polskim współpracowało kilka znanych i rzetelnych podmiotów zajmujących się tą tematyką.

Były to PKO VC, The Heart, Fintech Poland, jak również Operator Chmury Krajowej. Jednym z najważniejszych wniosków, jakie płyną z przeprowadzonej analizy jest fakt, iż startup nie musi być fintechem, by wspierać bankowość. Coraz częściej bowiem banki decydują się na rozwiązania pozafinansowe dla swoich klientów.

„Startup the Bank” – transformacja cyfrowa przyspieszona

Tego rodzaju unowocześnianie procesów i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań obecnie ma ogromne znaczenie w obliczu zaistniałej sytuacji. Pandemia koronawirusa dla wielu firm będzie testem zdolności adaptacji do warunków, które współcześnie uległy intensywnej zmianie.

"

Nakłady na rozwój innowacji w polskiej bankowości od 2016 r. rosną średniorocznie o 14,5 proc., a według ostatnich badań NBP w 2018 r. wyniosły 1,6 mld złotych. Znaczna część rozwiązań wypracowywana jest przez banki wspólnie z partnerami technologicznymi

– czytamy w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego.

W raporcie „Startup the Bank” odnaleźć można odpowiedzi na wiele pytań, jakie mogą pojawić się w głowach osób zainteresowanych transformacją banków. A mianowicie, które fintechy i startupy są odpowiedzialne za najbardziej innowacyjne rozwiązania, czy też, które banki z nich korzystają.

Transformacja cyfrowa w okresie pandemii

"

Kryzysowa sytuacja w jakiej znaleźliśmy się w wyniku pandemii koronawirusa sprawiła, że transformacja cyfrowa w sektorze finansowym jeszcze bardziej przyspieszyła. W tak nieprzewidywalnych warunkach, to właśnie zwinne startupy mogą okazać się najlepszym partnerem technologicznym zarówno dla nas, jak i wielu innych przedsiębiorstw

– powiedział Grzegorz Pawlicki, dyrektor w PKO Banku Polskim, cytowany w komunikacie.

Raport „Startup the Bank” to nic innego, jak historia polskiej transformacji opowiedziana przez 100 najbardziej przyszłościowych startupów. W analizie wzięły udział zarówno firmy stricte w postaci fintech, jak i różne firmy zajmujące się innymi sferami prowadzenia przedsiębiorstwa, jak zasoby ludzkie czy marketing.

Poza raportem, do którego nieograniczony i bezpłatny dostęp posiada każdy internauta, instytucje współpracujące w ramach badania przygotowały również film streszczający wyniki raportu. Umieszczamy go poniżej. Pozostaje mieć nadzieję, że banki i startupy nie zwolnią tempa, bo na ich współpracy często zyskują klienci.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/93664-startupy-ktore-zmieniaja-polska-bankowosc-raport-startup-the-bank-juz-dostepny
https://startupthebank.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Lwówku Śląskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 sierpnia 2019

PKO BP w Lwówku Śląskim

T-Mobile Usługi Bankowe w Kraśniku
Oddziały
author
Patryk Byczek
14 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Kraśniku

Najtańsze kredyty hipoteczne – luty 2018
Wpisy
author
Patryk Byczek
26 lutego 2018

Najtańsze kredyty hipoteczne – luty 2018

ZUS rozpoczął współpracę z Policją
Wpisy
author
Patryk Byczek
13 czerwca 2018

ZUS rozpoczął współpracę z Policją

Rząd ogłosił nowego Ministra Finansów
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
13 listopada 2019

Rząd ogłosił nowego Ministra Finansów

Szybkie pożyczki Rawicz
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
20 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Rawicz

Porównaj