Amerykański gigant branży przewoźniczej postanawia poszerzyć swoją ofertę. Firma Uber wprowadza do swojej oferty na rynku europejskim wynajem rowerów elektrycznych. Jednoślady Jump, w pierwszej kolejności, trafią na ulice Berlina - podaje Rzeczpospolita.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 30.08.2018
Udostępnij:

Na liście państw, do których mają trafić pojazdy, znajduje się także Polska. „Mamy nadzieję, że pojawią się one w polskich miastach możliwie szybko.” – przekazał gazecie przedstawiciel Ubera.


źródło grafiki: uber.com

Rowery coraz bardziej popularne

Od kiedo Polacy mogą wypożyczać rowery miejskie, trend ten zdobywa coraz większą popularność. Większość użytkowników jednośladów bierze pod uwagę głównie kwestie zdrowotne, ale także czasowe. Rowery i coraz bardziej rozwijane ścieżki rowerowe dają Polakom możliwość ominięcia korków, co wiąże się z większą punktualnością, aniżeli w przyadku poruszania się samochodem, czy nawet komunikacją miejską.

Różnice w usłudze

Oferowana przez Uber usługa ma się jednak różnić od tych, które są aktualnie obecne na polskim rynku. Wypożyczone rowery należy zwracać w specjalnie wyznaczone miejsca. Uber idzie jednak o krok dalej. Jednoślady giganta będzie można wypożyczać prosto z ulicy i zostawiać w każdym miejscu, podobnie jak auta na minuty. To właśnie tym firma chce zachęcić do korzystania ze swoich rowerów, ponieważ o wiele wygodniejsze jest znalezienie wolnego jednośladu na mapie w aplikacji, niż dotarcie do stałego punktu umożliwiającego wypożyczenie sprzętu.


 

Wypożyczyć będzie można nie tylko rowery

Dyrektor komunikacji Ubera w Europie Środkowo-Wschodniej, Ilona Grzywińska przekazała „Rz”, że oferta w przyszłości może objąć także skutery, hulajnogi elektryczne, czy nawet elektryczne samochody. Wszystko zależy od ewolucji firmy.

Komentarze