Getin Noble Bank opinie

Getin Noble Bank opinie

author
Dominika Byczek
14 listopada 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Chcąc zadbać o swoje oszczędności i finanse, znaczna część Polaków decyduje się na podjęcie współpracy z bankiem. Instytucji i ofert jest na rynku jednak na tyle dużo, że aby znaleźć ofertę odpowiednią dla siebie trzeba zrobić dokładny przegląd ofert. Poniżej staramy się przybliżyć ofertę Getin Banku oraz opinie, które zostawiają Klienci instytucji w Internecie. Sprawdź szczegóły.

Getin Noble Bank – opinie Klientów

Getin Noble Bank jest dziewiątym bankiem w Polsce zarówno pod względem wielkości posiadanych aktywów, jak i otwartych rachunków osobistych. Bank promuje swoją ofertę w środkach masowego przekazu, takich jak: radio, telewizja oraz Internet. Te kroki mają przybliżyć Polakom ofertę instytucji i zachęcić ich do skorzystania z niej.

Getin Noble Bank posiada w swojej ofercie tyle usług i produktów, że każdy obecny i nowy Klient znajdzie propozycję dopasowaną do swoich potrzeb i wymagań. Sprawdź szczegóły.

Przejdź do opinii Klientów o Getin Noble Banku i dodaj swoją.

Plusy i minusy Getin Noble Banku

kompetentni doradcy na infolinii
+ godziny pracy placówek
+ bogata oferta
+ oddziały dostosowane do potrzeb Klientów
+ sporo metod płatności mobilnych
+ pomoc techniczna na wysokim poziomie
+ możliwość założenia konta dla dziecka
duża liczba placówek
+ możliwość korzystania z oferty przez Internet
+ promocje na start


długi czas oczekiwania na połączenie z infolinią
– prowizja za korzystanie z bankomatów
nieczytelne wnioski ratalne
problemy przy zleceniach stałych
bardzo mała liczba placówek

Historia Getin Noble Bank

Historia dzisiejszego Getin Noble Banku rozpoczęła się w 1990 roku, kiedy to na mocy decyzji prezesa Narodowego Banku Polskiego powstał Górnośląski Bank Gospodarczy SA, który początkowo swoje usługi oferował w Katowicach i miastach okolicznych. W 1995 roku instytucja zyskał inwestora strategicznego, którym został Powszego Bank Kredytowy SA. Od stycznia 2002 do maja 2004 roku Górnośląski Bank Gospodarczy SA działał w ramach Grupy Kapitałowej Banku Przemysłowo-Handlowego. Następnie pod koniec maja Getin Holding kupił akcje Banku BPH, który był poprzednim udziałowcem. Niedługo później Górnośląski Bank Gospodarczy SA zaczął działać pod nazwą Getin Bank SA.

W roku 2005 Getin Holding kupił Wschodni Bank Cukrownictwa, który w 2006 roku był fundamentem budowy Noble Banku. Następnie na początku 2010 roku doszło do fuzji Getin Banku z Noble Bankiem, na mocy której powstała instytucja finansowa o nazwie Getin Noble Bank SA. Instytucja jest obecnie notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Oferta Getin Noble Bank

Getin Noble Bank ma naprawdę bogatą ofertę – począwszy od kont osobistych, przez karty do nich wydawane i produkty oszczędnościowe, aż po produkty kredytowe. Oferta jest dostosowana do Klientów zarówno mniej, jak i bardziej wymagających.

Jeżeli chodzi o konta, to oferta Getin Banku jest dość bogata – znajdziemy tam uniwersalne konto dla każdego (Konto Proste Zasady), konto dla młodych (Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat), konto dla jeszcze młodszych (Konto Proste Zasady Junior od 13 do 18 lat), a także konta oszczędnościowe i walutowe.

Co ciekawe, w ofercie banku jest także konto dedykowane dla obcokrajowców – jest to specjalne Konto Proste Zasady dla obywateli Ukrainy.

W ofercie Getin Banku Klienci znajdą:

1. Kredyty:

– konsolidacyjny,
– gotówkowy,
– na rachunku płatniczym,
– samochodowy (+ samochodowy specjalny).

2. Karty:

– kredytowe,
– debetowe,
– walutowe.

3. Konta:

– walutowe,
– osobiste,
– oszczędnościowe,
– dla obywateli Ukrainy,
– IKE,
– celowe konto oszczędnościowe,
– konto dla młodych,
– oszczędnościowe w wlotach obcych,
– podstawowy rachunek płatniczy,
– konto oszczędnościowe premium.

4. Ubezpieczenia:

– tyrystyczne,
– ubezpieczenia,
– karty kredytowej,
– kredytu,
– domowe.

5. Lokaty:

– tradycyjna – do 1,4%,
– walutowa – do 0,85%,
– progresywna – do 3%,
– powitalna w euro lub dolarach amerykańskich – do 1,3%,
– na nowe środki – do 2,7%
– mobilna – do 2,7%.

6. Fundusze inwestycyjne.

Getin Noble Bank w liczbach

Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Getin Noble Banku:

– rok założenia protoplasty Getin Noble Banku- 1991 rok,
– rok, od którego instytucja działa pod obecną nazwą – 2004 rok,
– fuzja Getin Banku i Noble Banku – 2010 rok,
– liczba pracowników – 4674 osób,
– liczba placówek – 175,
– wysokość aktywów – 51 000 000 000 złotych,
– zysk za 2019 roku – strata 591 600 000 złotych (netto).

Nasza opinia o Getin Noble Banku

W naszej ocenie na docenienie zasługuje szczególnie oferta kredytowa Getin Noble Banku. Przede wszystkim bardzo często wybierany jest przez Klientów kredyt gotówkowy z niskim RRSO. Cel wydatkowania pieniędzy z takiego kredytu jest zupełnie dowolny.

Bank pochyla się również nad tymi, którzy mają problemy z zapanowaniem nad wszystkimi swoimi kredytami i udostępnia kredyt konsolidacyjny, który pozwala na zamknięcie kredytów w innych bankach. Dzięki temu – zamiast wielu rat w różnych miejscach – można spłacać po prostu jedną ratę naszego kredyty konsolidacyjnego.

Brakuje natomiast w ofercie Getin Noble Banku produktu, który nazywamy kontem osobistym dla najmłodszych, czyli dzieci, które nie ukończyły jeszcze trzynastego roku życia. Niestety w tym banku rodzice nie mogą założyć konta swoim najmłodszym pociechom.

Warto również nadmienić, że Getin Noble Bank został w 2020 roku nagrodzony przez redakcję Bankier.pl i Puls Biznesu tytułem “Złotego Banku” za najlepszą wielokanałową jakość obsługi w Polsce.

Na co narzekają Klienci Getin Noble Banku?

Klienci korzystający z oferty Getin Noble Banku bardzo często w przeznaczonych do tego miejscach zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze jednak są one pozytywne. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci Getin Noble Banku narzekają na:

– długi czas połączenia z infolinią,
– częsta niedostępność systemu bankowości elektronicznej,
– ponoszone prowizje podczas transakcji bezgotówkowych,
– problemach podczas składania wniosków o zakupy na raty,
– opłaty za wypłacanie gotówki w bankomatach,
– sporo formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale,
– brak możliwości załatwienia wielu sprawę przez infolinię,
– ograniczony wybór wzorów kart płatniczych,
– kłopoty po ustawieniach zleceń stałych,
– częste odrzucanie wniosków o zakupy na raty.

Z czego są zadowoleni Klienci Getin Noble Banku?

Klienci Getin Noble Banku, poza negatywnymi opiniami, wystawiają również te pozytywne. Jest wiele obszarów i elementów, które przez Klientów instytucji są szczególnie doceniane. Klienci Getin Noble Banku są zadowoleni z:

– szerokiej oferty,
– dopasowanych do wymagań Klientów oddziałów,
– rozwiniętej pomocy technicznej,
– wykwalifikowanych doradców na infolinii,
– opłacalnych lokat,
– sporej ilość metod płatności mobilnych,
– rozwiniętego obszaru płatności mobilnych,
– możliwości korzystania z oferty banku z poziomu bankowości elektronicznej,
– organizowanych promocji na start,
– czasu pracy placówek i oddziałów.

Getin Noble Bank – co wyróżnia?

1. Bank posiada własnego Rzecznika Klienta, do którego każdy może się zgłosić z trudna sytuacją. Sprawy do rzecznika zgłasza się podobnie jak reklamacje. Rzecznik dokłada wszelkich starań nie tylko do tego, by nasza indywidualna sprawa została rozwiązana, ale także do tego, by wdrożyć takie działania, by sytuacja ta nie powtórzyła się już w odniesieniu do innego Klienta.

2. W 2020 roku w rankingu Złotego Bankiera Getin Noble Bank otrzymał I miejsce i tytuł “Złoty Bank” za najlepszą wielokanałową jakość obsługi oraz III miejsce za kartę kredytową.

3. Na stronie głównej Getin Noble Banku możemy zawsze sprawdzić aktualne kursy walut. Na stronie głównej publikowane są waluty najpopularniejsze i najczęściej sprawdzane (USD, EUR, CHF), a po wejściu w pełną tabelę możemy zapoznać się także z kursami pozostałych walut.

4. Choć Getin Noble Bank kojarzymy zazwyczaj z zielonym prostym logo, to warto wiedzieć, że logo tego banku przyjmuje także inne kształty i kolory, np.: w ofercie firmowej logo banku jest niebieskie, a w przypadku bankowości osobistej beżowo-brązowe i z dodatkowym akcentem w postaci drzewa.

5. Getin Noble Bank oferuje nam także usługi maklerskie. Poprzez bank możemy uzyskać dostęp do szerokiej gamy instrumentów finansowych, które notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Getin Noble Bank – podstawowe dane

Nazwa banku:Getin Noble Bank
Data powstania:2004 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Artur Klimczak
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000304735
NIP:1080004850

Siedziba Banku:

Getin Noble Bank

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa


Adres korespondencyjny:

Getin Noble Bank

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa


OPINIE O GETIN NOBLE BANKU

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Getin Noble Bankiem ? Podziel się swoją opinią.

Dodaj swoją opinię na temat Getin Noble Banku.   

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Hanna
Hanna
2021-12-10 14:26:54

Bank generuje klientom zaległości. Zamykałam wszystkie konta on line. Okazało się, że system odrzucił moją wpłatę i osobistego mi nie zamknął. Prawie rok naliczano mi opłaty za prowadzenie. W końcu przyszedł sms o konieczności dokonania opłaty kartą. Wizyta w siedzibie spłata niesłusznie wygenerowanego długu, nadpłata do czasu zamknięcia, kilka tygodni spokoju i informacja o zadłużeniu na 1, 29, czemu? Bo pracownik nie mógł się spodziewać, że system raptem wygeneruje za jeden miesiąc odsetki!!! Kto miał się to przewidzieć, klient? Porażka pracownicy, tempo pracy i brak bankomatów. Prowizje za wypłatę z obcych astronomiczne. Zdecydowanie odradzam.

Podobne artykuły

PKO BP w Brwinowie

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Brwinowie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
02 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Nowy prezes Deutsche Banku

Brytyjczyk John Cryan ustępuje miejsca na fotelu prezesa Deutsche Banku prawie pięćdziesięcioletniemu Niemcowi - Christianowi Sewingowi. Do tej pory był on wiceprezesem banku odpowiedzialnym za bankowość prywatną i komercyjną.

author
Aneta Jankowska
09 kwietnia 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Ile zarabia barman?

Praca w gastronomii nie należy do najłatwiejszych, jednak ma wielu zwolenników. Jednym ze stanowisk, które można objąć, decydując się na pracę w tej branży jest stanowisko barmana. Sprawdzamy, ile można zarobić w tym zawodzie.

author
Aleksandra Gościnna
02 listopada 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

mBank placówki w Raciborzu

mBank to czwarty największy bank w Polsce. Choć zaczynał działalność jako internetowy bank, większość formalności załatwimy także w stacjonarnej placówce. Sprawdzamy oddziały mBank w Raciborzu.

author
Patryk Byczek
05 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Norwegian Air Shuttle kontakt – infolinia

Najszybszym sposobem na skontaktowanie się z konsultantem Norwegian Air Shuttle jest infolinia. Sprawdzamy wszystkie numery oraz inne dostępne formy kontaktu.

author
Dominika Byczek
15 stycznia 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bank Spółdzielczy w Dynowie sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Dynowie ? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Dynów.

author
Patryk Byczek
16 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj