Najszybszy sposób na skontaktowanie się z przedstawicielem Wizzair to właśnie infolinia. Sprawdzamy, na jaki numer należy dzwonić i ile będzie kosztowało nas połączenie.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 01.07.2019
Udostępnij:

Na większość najpopularniejszych pytań zadawanych konsultantom Wizz Air znajdziemy odpowiedź w sekcji pytań i odpowiedzi na stronie internetowej przewoźnika: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/najczestsze-pytania/.

W przypadku spraw wymagających natychmiastowej odpowiedzi lub takich, na które nie ma odpowiedzi w sekcji najczęstszych pytań, najszybszą informację uzyskamy właśnie na infolinii.

Wizz Air infolinia

Infolinia Wizz Air, nazywana także telecentrum, jest dostępna w wielu językach. Jak czytamy na stronie internetowej linii lotniczych Wizz Air: “w niektórych krajach do telecentrum można dodzwonić się tylko pod numerami o podwyższonej stawce, przeznaczonymi tylko dla danego kraju”.

Poniżej wskazujemy numer dostępny w Polsce w większości sieci komórkowych.

Wizz Air kontakt – infolinia


Numer dla połączeń Polski:

+48 703 703 003

stawka za minutę połączenia: 4,96 zł


Godziny otwarcia infolinii:

Od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00-18:00.


Numer dla połączeń z Niemiec w języku polskim: 

0900 10002593

stawka za minutę połączenia: 1,99 euro


Godziny otwarcia infolinii:

Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00.

W soboty i niedziele infolinia jest nieczynna.


Telecentrum do spraw pomocy specjalnej

numer telefonu: +48221284905

godziny otwarcia: 24 na dobę

Infolinia dostępna jedynie dla pasażerów, którzy wymagają specjalnej pomocy. Nie można wykorzystywać tych numerów do zgłaszania innych zapytań lub problemów.

Wizz Air zastrzega, że:

  1. połączenia z sieci komórkowych mogą podlegać wyższym stawkom,
  2. dostęp do numerów o podwyższonych stawkach może być zablokowany w dla niektórych linii i nie jest możliwe wykonywanie takich połączeń za granicę.

Połączenie z infolinią Wizz Air

Bezpośrednio po skontaktowaniu się z infolinią Wizz Air, usłyszymy komunikat informujący o cenie brutto za minutę połączenia. Jeżeli nie chcemy ponosić kosztów połączenia, teraz mamy jeszcze szansę się rozłączyć.

Jeśli pozostaniemy na lini, po kilku sekundach usłyszymy komunikat powitalny “Witamy w Wizz Air”. Automatyczna sekretarka poprosi nas o wciśnięcie na klawiaturze telefonu odpowiedniej cyfry w zależności od wybranego języka rozmowy:

1 – rozmowa w języku polskim,

2 – rozmowa w języku angielskim.

Po wybraniu języka usłyszymy informację o tym, że rozmowa z konsultantem będzie nagrywana, a my – nie przerywając połączenia – wyrażamy na to zgodę.

Następnie musimy jedynie czekać na połączenie z konsultantem. Samo wysłuchanie wszystkich komunikatów zajmuje około 55 sekund, a więc koszt połączenia jeszcze przed skontaktowaniem się z indywidualnym konsultantem już prawie 5 zł brutto.


Czas oczekiwania na połączenie z infolinią Wizz Air

Jak długo trzeba czekać na kontakt z infolinią Wizz Air? Po wysłuchaniu komunikatów (około 55 sekund) oczekiwanie może trwać od kilku sekund do nawet kilku minut. Za każdą sekundę oczekiwania na zgłoszenie się konsultanta niestety musimy zapłacić. W naszym oczekiwanie na zgłoszenie się konsultanta zajęło 40 sekund.


Opłaty za połączenie i transakcję Wizz Air

Opłatę za połączenie ponosi każdy, kto zadzwoni na numer telecentrum Wizz Air, bez względu na to, z jaką sprawą dzwoni.

Jeżeli jednak dodatkowo przez telefon chcemy dokonać zrealizowania jakiejkolwiek transakcji dostępnej również online poniesiemy koszt dodatkowy opłaty za transakcję przez telecentrum w wysokości 66 zł.

Opłatą za transakcję realizowaną przez telecentrum nie zostaną obciążeni jedynie:

  1. pasażerowie kontaktujący się w sprawie pomocy specjalnej,
  2. pasażerowie, u których wystąpiły zakłócenia lotu.


Wizz Air kontakt e-mail

Z przedstawicielami Wizz Air można się również skontaktować przez e-mail. Jest on dostępny jedynie dla pasażerów, którzy wymagają specjalnej pomocy:

[email protected] 

Wizz Air oferuje również adres e-mailowy dla osób kontaktujących się w sprawie pytań prasowych. Adres e-mail dla Polski to:

[email protected]

Nie ma żadnego oficjalnego adresu e-mail, na który można by kierować zapytania w sprawach ogólnych.

Źródło:

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/kontakt/kontakt-z-nami

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 4.22 / 5, łącznie 9 ocen
Komentarze (14)

Ponoc mi wyslali odszkodowanie tylko nie wiem gdzie?

to kpina co ta firma sobą reprezentuje i tyle, NIE POLECAM korzystania z ich usług!!!

Wizz air to kpina!!!od 5 miesiecy czekam n wyplate pieniedzy poniewaz sprzedali wiecej biletow niz Miejsc.Obiecali wyplate €250 I do dzis wysylaja mi tylko maile ze wykonali przelew I pieniadze beds od 14-20 dni a w dalszym ciagu nie otrzymalam ani zlotowki.!!!!

Dlamnie to jest juz kpina jeszcze pare tygodni temu moglem normalnie zamowic bilet i zaplacic karta kredytowa teraz weszlo w zycie jakies idiotyczne opcje gdzie mam dowyboru pelno bankow ale platnosci karta kredytowa brak , zadzwonic i sie spytac baranow co powinienem zrobic to bede musial zaplacic niedosc ze za polaczenie ktorej jak wyzej jest opisane bede placil duzo to jeszcze do tego cena bileta kpina i zdzierstwo WIZAIR teraz to jest go..w…..ooooo

MAKABRA
stracę 1060 zł bo nie mozna uzyskać informacji jak wykorzystć pieniądze z konta Wizzair za anulowany wcześniej lot.
Po wykonaniu rezerwacji kolejnego lotu w warunkach płatności nie ma możliwości wykorzystanie zasobów konta.
No i oczywiście nie mozna się dowiedziec jak to zrobić, bo zadnej z telefonów do kontaktu nie działa.
Polski numer jest ZABLOKOWANY, a gdzie indziej albo zajety albo dziwny sygnał.
Więcej nie wybiorę Wizzair!!!!!!!

Ewa Żmuda-Trzebiatowska, 17 września 2019 o 16:13

Witam. Zakupiłam bilety z Poznania do Einhoven w Holandii i powrót 7 szt. Wizzair zmienił termin wylotu o 2 dni. Nie pasuje nam to, teoretycznie mailem dostałam fakturę zwrotną, ale trochę niejasno opisaną. Jak długo czekać muszę na wpływ środków na konto?

Witam,mój mąż kupił bilety z Wielkiej Brytani do Polski oraz od razu bilety powrotne .
Problem polega na tym że bilety są wykupione na moje panieńskie nazwisko, a podczas pobytu w PL moje nazwisko zostanie zmienione na nazwisko męża, a razem z nim zmieni się też mój dowód osobisty.
Czy będę mogła wrócić do UK na tym samym bilecie w którym figuruje moje nazwisko panienskie ?

Dnia 10 września 2019 o godzinie 5.55 miałem lot z Warszawa Okęcie do Londyn Luton.Nie wspomnę że start samolotu opóźnił się o 1 godzinę i 15 minut.Panią która obsługiwała pasażerów tuż przed wejściem na pokład nie pozdrawiam.Pani sprawdzała wielkość bagaży i naklejała naklejki-niestety mój bagaż był za duży.Uiściłem opłatę dodatkową w kwocie 125 PLN a dostałem rachunek na 25 PLN.Czy w Wizzair tak słabo zarabiają że muszą okradać pasażerów?A może to tylko “pomyłka”?Jak teraz mogę dostać paragon na 125 PLN?

Dnia 10 września miałem lot za Warszawy Okęcie do Londyn Luton o godzinie 5.55-nie wspomnę że tego dnia start samolotu opóźnił się o 1 godzinę i 15 minut.Panią która obsługiwała pasażerów tuż przed wejściem na pokład nie pozdrawiam.Kobieta sprawdzała wielkość bagaży i naklejała naklejki-niestety mój był za duży.Uiściłem dodatkową opłatę 125 PLN a dostałem rachunek tylko na 25 PLN.Czy tak słabo zarabiają w Wizzair,że muszą okradać pasażerów a może to tylko “pomyłka”???

Witam wykupilem bagaz specjalny Tkz.Sportowy czy do tego bagazu moze zaliczyc nowy nierozpakowany wozek dziececy w pudelku o wymiarach150cm×80cm

Zrobiłam pomyłkę przy dodawaniu bagażu. Telefon na infolinię…i komunikat: “przepraszamy, ale połączenie z tym numerem jest obecnie zablokowane. Skontaktuj się z nami, pomożemy!”
JAK się skontaktować??? To są jakieś kpiny!!! Oczywiście linia opieki specjalnej nie chce pomóc, bo w głupiej sprawie bagażu nie muszą pomagać. Nawet jak nie ma kolejki dzwoniących i nie mają nic do roboty.

Zablokowali mi lot powrotny ponieważ mam nadpłatę. Nie chcę teraz tym się zajmować ale muszę bo nie wrócę do domu. To jest chore… teraz muszę dzwonić na inf. i stracić około 50zł aby odzyskać nadpłatę która jest mniejsza niż kosz rozmowy z nimi. Jestem wsciekła nieziemsko.

Obsługa klienta-pasażera jest skandaliczna !
Brak kontaktu z WIZZ AIR w innych sprawach niż pomoc specjalna lub marketing !
Wizz Air oferuje infolinię dla wszystkich lecz za kosmiczne opłaty , bo czas oczekiwania na rozmowę sporo kosztuje .
WIZZ AIR zakłada iż nie ma innych spraw wymagających pilnego kontaktu .
Kontakt Wizz Air – podsumowanie
1. Wizz Air oferuje infolinię dla wszystkich, którzy mają dowolne pytanie ogólne lub dotyczące konkretnego lotu, w tym własnego.
Na którą nie można się dodzwonić z tel.komórkowego ( kto dziś posiada tel.stacjonarny )
2. Infolinia Wizz Air jest płatna.
Kwota 4,92 zł za minutę połączenia z automatem I długie oczekiwanie na połączenie
z konsultantem .
3. Za połączenie nie zapłacą jedynie osoby wymagające pomocy specjalnej oraz ci, u których wystąpiły zakłócenia lotu.
A jak to jest weryfikowane ?
4. Nie ma żadnego ogólnego e-maila, na który można przesyłać zapytania.
5. Wizz Air nie oferuje innej formy kontaktu niż telecentrum.
6. Adresy e-mail w Wizz Air dostępne są jedynie w sprawach biznesowych (biuro prasowe, reklama) albo dla Klientów wymagających pomocy specjalnej.
7. Za wszystkie zlecenia zgłoszone przez telecentrum Wizz Air zapłacimy dodatkowo 66 zł.
8. Opłata za połączenia z infolinią Wizz Air jest bezzwrotna.
KOSZMAR !!!

Witam Wzzar mam prośbę 01 09 2019 wylatuję z Katowic do Glasgow Szkocja i zagubiłem emeyla [email protected] Proszę o pomoc ???