ING Bank Śląski wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i zmienia sposób wnioskowania o otwarcie konta na bardziej intuicyjny. Z nowej wersji wniosku skjorzystają osoby ubiegające się o otwarcie konta dla Klientów Indywidualnych.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 10.09.2019
Udostępnij:

Wniosek o nowe konto – ING Bank Śląski

Nowy proces wnioskowania o otwarcie konta dla Klientów Indywidualnych jest znacznie bardziej intuicyjny od poprzedniego.

Specjalny formularz oferuje możliwość wyboru sposobu potwierdzenia tożsamości.

“W dobie digitalizacji klienci oczekują przyjaznego bankowania. W ING staramy się im takie bankowanie zapewnić. Przykładem jest nowy wniosek o otwarcie konta, w którym prowadzimy klienta krok po kroku aby miał pełną informację i jak najlepsze doświadczenia od początku współpracy z nami.

Dajemy mu również wybór wygodnego potwierdzenia tożsamości” – wskazuje cytowana w oficjalnym komunikacie bankowym Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Centrum Agile odpowiedzialna za bankowość codzienną w ING Banku Śląskim.

Sposoby potwierdzania tożsamości – nowy wniosek o konto w ING

ING Bank Śląski oferuje 3 różne możliwości potwierdzenia tożsamości przy zakładaniu nowego konta dla Klientów Indywidualnych:

1. Potwierdzenie tożsamości przez przelew na 1 zł

Tożsamość w ING można potwierdzać za podstawie przelewu wykonanego z innego konta (o ile konto w innym banku umożliwia potwierdzenie tożsamości). Metoda ta jest dostępna dla osób posiadających konto w następujących bankach:

  1. Alior Bank S.A.,
  2. Bank Pocztowy S.A.,
  3. BNP Paribas Polska S.A.,
  4. Pekao S.A.,
  5. EURO BANK S.A,
  6. mBank S.A.,
  7. Santander Bank Polska S.A.

Dostęp do konta przy potwierdzaniu tożsamości tą metodą uzyskamy po upływie około 1 godziny.

2. Potwierdzenie tożsamości podczas wizyty w oddziale

“Ten sposób jest dla klientów, którzy chcą sami zapoznać się z ofertą i założyć konto, ale tożsamość potwierdzić w oddziale w dowolnym momencie” – wskazuje ING Bank Śląski. Jak to wygląda w praktyce? Po złożeniu wniosku przez Internet kontaktuje się z nami bankowy specjalista i umawia nas na spotkanie w wybranym przez nas oddziale w celu potwierdzenia tożsamości.

Jeżeli nie chcemy umawiać się na konkretną godzinę i dzień, możemy również przyjść do oddziału w każdym innym momencie (bez zapowiedzi) i zgłosić chęć potwierdzenia swojej tożsamości.

3. Potwierdzenie tożsamości podczas wizyty kuriera

Tożsamość przyszłego Klienta ING Banku Śląskiego może także zostać potwierdzona przez przysłanego specjalnie w tym celu kuriera. Przyjedzie on pod wskazany przez Klienta adres w ciągu 2-3 dni od złożenia wniosku.

"

“Niezależnie od wybranej metody potwierdzenia tożsamości, kartę do konta dostarczy klientowi kurier, natomiast dostęp do płatności telefonem klient ma od razu po aktywacji aplikacji mobilnej”

– informuje ING Bank Śląski.


Źródło:

https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/460748/intuicyjny-wniosek-o-otwarcie-konta-w-ing

Komentarze