Współpraca BNP Paribas i Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego

Współpraca BNP Paribas i Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego

author
Patryk Byczek
08 lutego 2021

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym o zawiązaniu współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego. Dzięki temu, Klienci mogą liczyć na specjalne warunki kredytu dotyczącego zakupu nieruchomości z certyfikatem Zielony dom, który przyznaje właśnie PLGBC. Sprawdzamy szczegóły.

BNP Paribas do swojej oferty włączył certyfikat, który jest jednym z kryteriów udzielania kredytu z obniżoną marżą. Obie firmy zawarły również porozumienie ściśle utrwalające ich współpracę. Instytucję określiły zakres swoich działań na rzecz rozwoju oraz promowania zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego w naszym kraju, w oparciu o program pod tytułem Zielony Dom i Zielona Hipoteka.

Odpowiedzialność względem środowiska naturalnego przenika różne obszary działalności Banku BNP Paribas. Znajduje odzwierciedlenie również w naszej ofercie produktowej. Od kilku miesięcy proponujemy naszym Klientom Zieloną Hipotekę, czyli niższe oprocentowanie kredytu na sfinansowanie energooszczędnych nieruchomości. Jednym z honorowanych przez nas certyfikatów potwierdzających, że dana inwestycja spełnia wysokie normy środowiskowe, jest certyfikat Zielony Dom. Przystępując do partnerstwa z PLGBC, łączymy siły, aby wspólnie promować proekologiczne inwestycje mieszkaniowe.

– mówił cytowany w komunikacie Marcin Grabiszewski, Dyrektor Biura Rozwoju Bankowości Hipotecznej w Banku BNP Paribas.

Certyfikat Zielony Dom

Certyfikat Zielony Dom to swego rodzaju gwarancja wysokiej efektowności:

– energetycznej budynków,
– komfortu użytkowników,
– poszanowania środowiska.

Certyfikat opracowano w oparciu o program Zielony Dom i Zielona Hipoteka. Program jest wdrażany w państwach, które są partnerami projektu SMARTER Finance for Families, który jest finansowany z programu ramowego UE Horyzont 2020. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego przygotowało zbiór kryteriów oceny dotyczącej efektywności energetycznej i środowiskowej zrównoważonych domów i mieszkań. Warto zaznaczyć, że rozwój zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego w Polsce znacznie przyspieszą:

– niższe koszty eksploatacyjne (np. mniejsze zużycie energii cieplnej, elektrycznej i wody),
– wartość rynkowa certyfikowanej nieruchomości, w połączeniu z atrakcyjną ofertą finansowania,
– wysoka jakość powietrza wewnątrz budynku.

Budynki certyfikowane to gwarancja standardu projektowania i wykonania. Efektywność energetyczna to także niższe koszty codziennej eksploatacji, a więc niższe obciążenia dla budżetów gospodarstw domowych. Preferencyjne warunki ekologicznych kredytów hipotecznych to bardzo ważny krok w stronę myślenia o inwestycjach mieszkaniowych w perspektywie długoterminowego wpływu budynków na środowisko. Inwestycje w nowoczesne budynki to także inwestycje w efektywność energetyczną i rozwój nowoczesnych technologii – musimy pamiętać i o roli, jaką pełnią budynki w naszym życiu osobistym i społecznym, i o ich wpływie na środowisko naturalne. Dodatkowe zachęty w postaci zielonych hipotek pomogą wzmocnić ten potencjał.

– mówiła cytowana w komunikacie Agnieszka Strzemińska, Prezydentka Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Sprawdź również ofertę kredytów ekologicznych.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/640118/bank-bnp-paribas-zawarl-partnerstwo-z-plgbc-aby-promowac-zrownowazone-budownictwo-mieszkaniowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Głubczyce
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
22 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Głubczyce

PKO BP w Skarżysku-Kamiennej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
01 sierpnia 2019

PKO BP w Skarżysku-Kamiennej

(Nie)Bezpieczni w sieci – ostatnie dni naboru
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
28 marca 2020

(Nie)Bezpieczni w sieci – ostatnie dni naboru

Santander Consumer Bank Środa Śląska
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
29 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Środa Śląska

Zysk Santander Bank Polska w I kwartale 2020
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 maja 2020

Zysk Santander Bank Polska w I kwartale 2020

Inflacja powyżej 5% w niektórych województwach
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 czerwca 2020

Inflacja powyżej 5% w niektórych województwach

Porównaj