Bardzo wysoki wzrost ING Lease

Bardzo wysoki wzrost ING Lease

author
Dominika Sobieraj
05 sierpnia 2019

ING Lease, czyli leasingowa marka Grupy Kapitałowej ING Banku Śląskiego, odnotowała bardzo wysoki wzrost wartości zawartych w pierwszym półroczu tego roku umów leasingu oraz wydanych aktywów. Nowe kontrakty opiewają na kwotę niemalże na 3 mld zł.

Wzrost odnotowany przez ING Lease jest imponujący szczególnie przez wzgląd na to, że cały rynek leasingu w Polsce znalazł się w trudnej sytuacji i lekko wyhamował.

Dynamiczny rozwój ING Lease

Spadki nie dotyczą jednak ING Lease, który w pierwszej połowie 2019 roku odnotował wzrost wartości umów i wydanych aktywów aż o 28% względem tego samego okresu w poprzednim roku. Był to zatem czas bardzo dynamicznego rozwoju.

Nowe kontrakty zawarte przez ING Lease mają wartość ponad 2,7 mld zł, dzięki czemu ING Lease znacznie umocniło swoją pozycję na rynku leasingowym w Polsce. Udział sięgnął 7,2%, co daje prawie dwuprocentowy wzrost względem ubiegłego roku (wtedy udział ING Lease wynosił 5,6%).

Na koniec czerwca liczba Klientów ING Lease sięgnęła już 27 000 Klientów. Względem stanu sprzed roku ING Lease odnotowało dynamiczny wzrost o prawie 33%.  “Całkowita wartość portfela ING Lease na koniec pierwszego półrocza 2019 roku wyniosła 9,7 mld zł, co oznacza wzrost o 23,4% w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku” – wskazuje ING Bank Śląski w oficjalnym komunikacie.

“Tak znakomite wyniki oraz nowi, zadowoleni klienci potwierdzają, że nasza oferta doskonale odpowiada na potrzeby przedsiębiorców. Stawiamy na optymalizację procesów operacyjnych, integrację z systemami ING Banku Śląskiego oraz kładziemy nacisk na automatyzację, która pozwala na szybszą obsługę transakcji.

Mamy nadzieję, że nasze działania przełożą się na dalszy wzrost satysfakcji i liczby naszych klientów” – wskazuje cytowana w komunikacie bankowym Ewa Łuniewska, prezes ING Lease.

ING Lease twierdzi, że za sukcesem marki stoi z jednej strony wykorzystanie potencjału Klientów Grupy ING w Polsce, a z drugiej nawiązywanie ścisłej współpracy z ING Bankiem Śląskim.

Spółka ING Lease stawia również na rozwój produktów, które mają ułatwić korzystanie z usług leasingowych potencjalnym Klientom. Wprowadzono już kilka programów dedykowanych konkretnym grupom pojazdów:

 1. ING AUTO,
 2. ING TRUCK,
 3. ING EKO,
 4. ING Maszyny.

“Na wysoką dynamikę wyników w pierwszej połowie roku wpłynął m.in. rozwój oferty i kanałów dystrybucji w obszarze pojazdów. Konsekwentnie realizujemy strategię rozbudowy kanałów zewnętrznych, takich jak obecność w salonach dealerskich oraz kanałów zdalnych, w tym wnioski online w bankowości internetowej  i mobilnej ING.

Działania te pozwoliły na osiągnięcie imponującego, 37%-go wzrostu w obszarze finansowania pojazdów na bardzo konkurencyjnym rynku. Warto wrócić uwagę, że rynek, według raportu opublikowanego przez Związek Polskiego Leasingu, zanotował w tym obszarze spadek o 7%” – dodaje prezes ING Lease

ING Lease – oferta

Oferta ING Lease jest kierowana do wszystkich Klientów Korporacyjnych – do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, do mikroprzedsiębiorstw, a także do największych firm.

ING Lease stara się wspierać polskie firmy i prowadzących je przedsiębiorców poprzez finansowanie zakupów środków trwałych albo w formie tradycyjnego leasingu, albo w formie pożyczki leasingowej.

ING Lease w trosce o środowisko

W ramach leasingu ING Lease oferuje finansowanie bardzo szerokiej gamy ruchomości i nieruchomości, np.:

 1. maszyn,
 2. pojazdów,
 3. urządzeń,
 4. linii technologicznych,
 5. sprzętu IT,
 6. sprzętu medycznego,
 7. obiektów handlowych,
 8. centrów logistycznych,
 9. budynków biurowych.

Źródło:

https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/1636/pr/454749/imponujacy-wzrost-ing-lease-w-pierwszym-polroczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Co może zająć komornik sądowy w 2021?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
09 stycznia 2021

Co może zająć komornik sądowy w 2021?

Szybkie pożyczki Nowy Targ
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Nowy Targ

Ile kosztuje echo serca?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
12 lipca 2019

Ile kosztuje echo serca?

FinTech jako szansa i zagrożenie – książka
Blog
author
Aneta Jankowska
27 kwietnia 2017

FinTech jako szansa i zagrożenie – książka

Porównaj