„Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych” – akcja BLIKa

„Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych” – akcja BLIKa

author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2020

Operator BLIKa, Polski Standard Płatności zdecydował się na uruchomienie specjalnej strony internetowej, dzięki której każda chętna do pomocy osoba może udzielić finansowego wsparcia dla wybranego przez siebie szpitala zakaźnego. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać konkretny szpital i za pomocą BLIKa przekazać pieniądze.

Cała kwota, którą wpłaci osoba wspierająca natychmiast trafi na konto danej jednostki służby zdrowia. Głównym partnerem akcji „Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych” jest Pay – operator płatności.

BLIK walczy z koronawirusem

Z epidemią koronawirusa zmaga się w obecnym czasie każdy. Sytuacja jest niezwykle nadzwyczajna i wymaga równie nadzwyczajnego wysiłku celu zwalczenia wirusa. Na samym froncie walczących z epidemią są pracownicy szpitali zakaźnych. To właśnie te osoby podejmują najcięższy wysiłek, dzięki któremu ratowane są życia osób zakażonych wirusem. To właśnie dlatego BLIK podjął decyzję o akcji „Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych”, która może znacząco wpłynąć na sytuację finansową wielu szpitali zakaźnych.

Znaleźliśmy się w sytuacji, która od wszystkich wymaga niezwykłej odpowiedzialności i zaangażowania. Potrzebne jest współdziałanie, wzajemna pomoc i solidarność. Szczególnego wsparcia potrzebują dziś jednostki służby zdrowia, najbardziej obciążone walką z epidemią. Mamy nadzieję, że dzięki akcji „Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych” ułatwimy Polakom udzielanie tej pomocy. O tym, że Polacy chcą pomagać przekonaliśmy się niedawno podczas inicjatywy „Koncert dla bohaterów” zorganizowanej przez Fundację TVN. Udało się wówczas zebrać łącznie ponad 4 miliony złotych, z czego milion złotych za pośrednictwem przelewów na numer telefonu BLIK. Za to wszystkim naszym użytkownikom bardzo dziękujemy. To naprawdę niesamowite.

– mówił cytowany w komunikacie Alior Banku Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIK.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Alior Bank przelewy przychodzące

Alior Banku SWIFT kod

Alior Bank infolinia

Wsparcia finansowego można udzielić za pomocą strony internetowej www.blikmobilne.pl/pomoc/zastrzykwsparcia. Na chwilę obecną na liście nie ma wszystkich szpitali zakaźnych, natomiast docelowo mają one się tam znaleźć. Operator informuje, że dzięki współpracy z firmą Tpay całkowita kwota wpłacona trafi do placówek medycznych – oznacza to, że wszystkie opłaty trnsakcjyncjne zostały wyłączone w przypadku tych płatności.


źródło grafiki: Alior Bank


Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest wiceprezes Krzysztof Bachta.


źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-04-10-zastrzyk-wsparcia-blik.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Parczewie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
04 czerwca 2019

Alior Bank w Parczewie

Wkrótce trzy banki znikną z rynku
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
19 listopada 2018

Wkrótce trzy banki znikną z rynku

Najlepsze produkty finansowe – czerwiec 2015
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
31 maja 2015

Najlepsze produkty finansowe – czerwiec 2015

WeWork w Polsce
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
10 października 2020

WeWork w Polsce

Dni wolne od pracy 2021
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 grudnia 2020

Dni wolne od pracy 2021

Raportowanie ESG – rejestracja na konferencję już dostępna
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
14 kwietnia 2020

Raportowanie ESG – rejestracja na konferencję już dostępna

Porównaj