Alior Bank rozpoczął poszukiwania start-upów

Alior Bank rozpoczął poszukiwania start-upów

author
Patryk Byczek
12 czerwca 2020

Alior Bank poinformował w najnowszym komunikacie o rozpoczęciu naboru do programu współpracy ze startupami RBL_START. W tej edycji poszukiwań instytucja w ramach wyzwania „More than a banking app”  skupia się na poszukiwaniu partnerów, którzy swoimi rozwiązaniami przyczynią się do znacznego rozwoju aplikacji mobilnej Alior Banku.

Należy wiedzieć, że termin nadsyłania zgłoszeń do Alior Banku trwa do 14 czerwca 2020 roku.

Synergia banków i startupów dodaje branży finansowej energii do rozwoju. Właśnie dlatego po raz kolejny ogłaszamy nabór do programu współpracy ze startupami RBL_START. Budowa aplikacji mobilnej, której możliwości będą wykraczać poza finanse osobiste to ambitny cel, który chcemy realizować z partnerami ze świata nowych technologii.

– mówiła cytowana w komunikacie Iwona Duda, p.o. prezesa Alior Banku.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Alior Bank przelewy przychodzące

Alior Banku SWIFT kod

Alior Bank infolinia

Bank podaje, że rozwój aplikacji mobilnej Alior Mobile jest jednym ze strategicznych projektów Alior Banku wpisanych w strategię „Więcej niż bank”. Instytucja wraz z partnerami start-upowymi chce stworzyć ekosystem usług, z których za pomocą aplikacji będą mogli korzystać Klienci. Jednym ze sposobów realizowania planu jest program partnerski RBL_Start działającym pod hasłem „More than a banking app”.

Alior Mobile ma towarzyszyć klientom w codziennym życiu, nie tylko w sprawach związanych z zarządzaniem finansami. Chcemy, aby rozwiązania wdrożone we współpracy z partnerami banku pozwalały korzystać z usług i możliwości, które wykraczają poza ofertę bankową, są przyjazne dla użytkowników, a także stosunkowo łatwe i szybkie do zaimplementowania.

– mówił cytowany w komunikacie Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku.

Poszukiwania start-upów

Alior Bank skupia się na poszukiwaniu firm, które przedstawiają rozwiązania na etapie wdrożenia lub już funkcjonują i pozwalają na zdobycie wyjątkowej i realnej korzyści dla Klientów indywidualnych. Rozwiązania, których potrzebuje Alior Bank powinny być pomocne i przydatne w codziennym bankowaniu dla przeciętnego Użytkownika aplikacji. Dodatkowo rozwiązania mają być uzupełnieniem dla dotychczasowej oferty usług, które są dostępne w aplikacji mobilnej Alior Mobile.

Firmy, które zgłoszą chęć wzięcia udziału w programie RBL_START, walczą o szansę na przeprowadzenie pilotażu w Banku, natomiast w przyszłości o szansę na współtworzenie aplikacji bankowej, z której – według przewidywań – do roku 2022 ma korzystać 1 500 000 Użytkowników.

Celem programu RBL_START jest zwinna walidacja potencjału biznesowego każdego z zakwalifikowanych rozwiązań, która pozwoli na podjęcie decyzji o pilotażu lub wdrożeniu. W czasie 10 tygodni zakwalifikowane firmy będą rozwijać swoje rozwiązania bezpośrednio we współpracy z mentorami biznesowymi odpowiadającymi w banku za rozwój Alior Mobile. W zależności od potrzeb mogą również liczyć na wsparcie naszych partnerów: PZU, Linklaters, Microsoft, IBM oraz MasterCard.

– mówił cytowany w komunikacie Konrad Radzik, koordynator programu RBL_START.


Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest wiceprezes Krzysztof Bachta.


źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-05-28-alior-bank-udostepnia-agregator-kont.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank BGK opinie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
21 listopada 2020

Bank BGK opinie

Bliskie Konto Pocztowe – oferta
Pod Lupą
autor wpisu
Pawel-Zdunski
21 lutego 2017

Bliskie Konto Pocztowe – oferta

Pożyczki bez zaświadczeń Jarosław
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
29 sierpnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Jarosław

BNP Paribas oddziały w Czarnkowie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Czarnkowie

VII edycja programu TalentowiSKO od Banków Spółdzielczych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
07 września 2019

VII edycja programu TalentowiSKO od Banków Spółdzielczych

Co zrobić, jak znajdziemy cudzy dowód osobisty ?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
12 lipca 2018

Co zrobić, jak znajdziemy cudzy dowód osobisty ?

Porównaj