Alior Bank udostępnia wnioski do programu „Dobry Start” w bankowości elektronicznej

Alior Bank udostępnia wnioski do programu „Dobry Start” w bankowości elektronicznej

author
Patryk Byczek
09 lipca 2021

Alior Bank poinformował w komunikacie prasowym, że od 1 lipca 2021 roku za pośrednictwem bankowości internetowej Alior Online, Klienci mają możliwość złożenia wniosku w ramach rządowego programu “Dobry Start – Wyprawka 300+” na rok szkolny 2021/2022. Sprawdzamy szczegóły.

Od bieżącego roku zmieniły się zasady składania wniosków w ramach programu „Dobry Start” i może je składać wyłącznie przez Internet. Tegoroczne wnioski są obsługiwane oraz rozpatrywane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Program Dobry start

Program Dobry start to świadczenie w wysokości 300 złotych na wyprawkę szkolną. Z pieniędzy mogą skorzystać rodzice, którzy mają dzieci w wieku do 20 lat lub do 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnością. Ważną informacją jest to, że w momencie przyznawania świadczenia nie jest brany pod uwagę dochód rodziny. Od tegorocznej edycji programu zmieniły się zasady składania wniosków i ZUS akceptuje wyłącznie wnioski elektroniczne. Rodzice mogą je składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku, a po tym dniu możliwość wnioskowania zostanie wyłączona. Ze świadczenia Klienci Alior Banku mogą skorzystać wypełniając wniosek z poziomu bankowości elektronicznej Alior Online poprzez wcześniejsze uwierzytelnienie dokumentu Profilem Zaufanym.

Dzięki profilowi zaufanemu rodzice mogą w szybki i wygodny, a przede wszystkim bezpieczny sposób złożyć wniosek o pieniądze na wyprawkę szkolną. W Polsce z tego rozwiązania korzysta już ponad 11 mln obywateli. Widzimy, że także w Alior Banku cieszy się ono rosnącą popularnością. Nasi klienci coraz chętniej realizują za jego pomocą wiele niebankowych spraw. Możemy już mówić nawet o 100 proc. wzroście zainteresowania rok do roku.

– mówiła cytowana w komunikacie Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w Alior Banku.

Jak zawnioskować

Cały proces składania wniosku jest bardzo sprawy i intuicyjny. Chcąc zawnioskować o świadczenie w ramach programu Dobry start należy w pierwszej kolejności zalogować się do bankowości Alior Online. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie poprawności adresu e-mail podanego w danych osobowych. Następnie w Alior Online należy wybrać Usługi > Wniosek dobry start. Po złożeniu wniosku na podany w nim adres e-mail przyjdzie urzędowe poświadczenie złożenia wniosku.

Nieustannie rozwijamy naszą bankowość elektroniczną i mobilną – nie tylko poprzez wdrażanie dodatkowych funkcjonalności, ale także poprzez upraszczanie nowych i istniejących procesów. Widzimy, że udostępnianie przez nas usługi są doceniane przez naszych klientów.

– mówiła cytowana w komunikacie Kaja Krassowska-Suchan, menedżer Zespołu Biznesowego Alior Online w Alior Banku.

Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest Iwona Duda.


źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2021-07-07-wniosek-dobry-start.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Olecko
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
04 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Olecko

Promocja: głośnik JBL Flip 3 za założenie karty w Citibanku
Promocje bankowe
author
Dominika Sobieraj
14 sierpnia 2018

Promocja: głośnik JBL Flip 3 za założenie karty w Citibanku

Ile wyniesie zasiłek rodzinny w 2018 roku?
Świadczenia socjalne
author
Dominika Sobieraj
15 grudnia 2017

Ile wyniesie zasiłek rodzinny w 2018 roku?

Najlepsze banki dla firm 2018 – ranking Forbes
Aktualności
author
Aneta Jankowska
30 września 2018

Najlepsze banki dla firm 2018 – ranking Forbes

Porównaj