zadluzenia.com
zamknij

Nowy gracz na bankowym rynku kredytów gotówkowych

Szwedzka instytucja finansowa TF Bank rozpoczęła swoją działalność w Polsce. Na tle innych banków TF Bank wyróżnia się wąską specjalizacją. Instytucja skupia się na rynku pożyczek konsumpcyjnych, sprzedawanych przez Internet. W TF banku nie założymy konta oszczędnościowego ani lokaty terminowej.

 

TF Bank to niewielka instytucja finansowa z którą współpracuje ok 60 tysięcy kredytobiorców, głównie w krajach skandynawskich. Banki mogą działać w wielu krajach wykorzystując konstrukcję tzw. jednolitego paszportu europejskiego. Formalnie więc TF Bank jest instytucją kredytową w rozumieniu ustawy Prawo Bankowe (o instytucjach kredytowych wspominaliśmy w tym artykule).

 

Główną ofertą banku jest kredyt gotówkowy na kwotę od 1000 zł do 20 000 PLN, na okres 12-48 miesięcy. Bank wyróżnia się czytelną dla konsumenta konstrukcją kosztów i opłat: oprocentowanie nominalne, prowizja w wysokości 5% oraz ubezpieczenie w wysokości 0,5% pozostałego długu. Zmiana oprocentowania wpływa na zmianę okresu kredytowania a nie na wysokośc raty.

 

Jak nowy bank podejdzie do ryzyka kredytowego ? - Pożyczamy tylko tyle, ile wierzymy, że nasz klient jest w stanie spłacić. Nasza strategia wzrostu jest konserwatywna. Nowym klientom, którzy przejdą przez proces weryfikacji wniosku, pożyczamy mniejsze kwoty. Dopiero wtedy, gdy kredytobiorca pokaże, że jest w stanie regularnie spłacać zobowiązania, proponujemy większe pożyczki na dłuższe okresy. W naszym interesie nigdy nie leży udzielanie kredytów, których klienci nie będą w stanie spłacić - mówi w wywiadze dla PRNews Mattias Carlosson z TF Banku.


Wniosek o kredyt gotówkowy w TF Bank można złożyć w tym miejscu:
 


Złóż wniosek

 

Skomentuj artykuł
captcha
~BiałaGwiazda

ten bank jeszcze istnieje? 2015 rok się kłania   Odpowiedź