Aplikacja mobilna PKO BP została uznana za najlepszą na świecie. Magazyn Retail Banker International porównał oceny użytkowników smartfonów z systemem IOS oraz Android. IKO wygrała z setką innych światowych banków i tym samym wyprzedziła takich gigantów jak Bank of America, Capital One, czy JP Morgan.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 14.03.2018
Udostępnij:

Pierwsze miejsce dla IKO

Brytyjski magazyn finansowy wyłonił najlepszą aplikację bankowości mobilnej. Mamy powód do dumy, bo okazała się nią IKO, czyli aplikacja banku PKO BP. Osiągnęła wynik 4,8 na 5. Aplikacja zapewnia swoim użytkownikom wszystkie podstawowe usługi bankowe (sprawdzanie sald i transfery), ale umożliwia też korzystanie z bankomatów bez karty.

W plebiscycie Retail Banker International aplikacje zostały uszeregowane według średniej ocen użytkowników smartfonów z systemami Android i iOS. Patrząc szerzej na całe zestawienie, na 100 tradycyjnych banków – 49 zdobyło oceny 4 lub więcej w pięciostopniowej skali. Na 30 banków cyfrowych – 17 uzyskało wynik 4 lub więcej. Ani jeden bank nie otrzymał noty niższej niż 2. PKO BP był jedynym polskim bankiem, który został ujęty w rankingu.

Dyrektor Biura Projektów Mobilnych i Internetowych w PKO Bank Polski, Łukasz Kuc, w rozmowie z magazynem poinformował, że od prawie dwóch lat IKO jest najlepiej ocenianą aplikacją bankowości mobilnej w Polsce. 

Każdego dnia pracujemy nad ulepszeniem aplikacji IKO, dodajemy nowe funkcje, poprawiając ergonomię aplikacji i reagując na komentarze klientów. Ta ocena jest wynikiem wielu małych kroków, które podejmujemy systematycznie i konsekwentnie. Nasi klienci doceniają innowacyjność rozwiązań, co odzwierciedla się w dynamicznym wzroście liczby użytkowników aplikacji – dodał.

Źródło: iko.pkobp.pl

Aplikacja PKO BP wystartowała w 2013 roku i od tego momentu klienci wykonali już łącznie 68 milionów transakcji swoimi telefonami (w tym 16 milionów w ciągu ostatnich 3 miesięcy). W trakcie tygodnia, jak podaje bank, do IKO loguje się prawie 1,2 miliona klientów, średnio 8 razy. Sam wzrost liczby aktywnych użytkowników w trakcie ostatniego roku wyniósł 120%

Komentarze