zadluzenia.com
zamknij

Everest lidera – premiera książki

Anna Sarnacka-Smith w książce “Everest lidera” przedstawia lekcje ze swojego życia, które wyniosła z własnych błędów na stanowisku szefa. Co więcej, opisuje praktyki, narzędzia oraz rozwiązania, które mogą pomóc w osiągnięciu naszych największych marzeń i celów.

 


 
O książce

 

Każdy z nas wie, że Mount Everest jest najwyższym szczytem na na naszej planecie. Autorka książki porównuje budowanie zespołu i bycie liderem, jak i osiągnięcie zaplanowanych celów do trudnej i skomplikowanej wspinaczki, właśnie na nasz biznesowy Everest. To cel, który budzi u innych podziw i szacunek. Wiąże się on z sukcesem zrodzonym z pasji, ciężką pracą, zrozumieniem w zespole i ogromną pokorą oraz konsekwencją. Każdy musi zapracować na swój osobisty Everest. 

 

Anna Sarnacka-Smith tłumaczy, że każdy z nas ma potencjał do tego, aby stać się liderem. Jak dodaje, przywództwo nie jest stanowiskiem, ale siłą charakteru.  Według autorki, kluczem jest odnalezienie swoich wartości i wierność im, a przede wszystkim poznanie swojego potencjału. Ważne również, aby doceniać fakt jak bardzo się różnimy i korzystać z naszej różnorodności w trakcie budowania zespołu. 

 

Autorka zaprosiła do podzielenia się doświadczeniem z czytelnikami różne osobistości, które opowiadają o swoich przeżyciach menadżerskich i wędrówce na Everest ich kariery.  Wśród dzielących się informacjami jest między innymi profesor Andrzej Blikle (profesor matematyki, pracownik Polskiej Akademii Nauk i członek Academia Europaea), Chris Cebollero (mentor, rzecznik prasowy branży medycznej, członek zespołu Johna Maxwella), Maciej Chmielowski (dyrektor generalny Polski i krajów bałtyckich firmy Fresenius Kabi) czy Robert Korzeniowski, (lekkoatleta, chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski, mistrz świata i Europy).

 


 
Fragment książki, rozmowa z Robertem Korzeniowskim:
 
"To dzięki czemu kolejne projekty realizował Pan i realizuje z sukcesem? 
 
- Słucham ludzi, wiele się od nich uczę, staram się jak najlepiej kojarzyć fakty, wspólnie zrozumieć, gdzie chcielibyśmy być, a czasami to pokazać, odpowiednio dobrać do tego środki, ludzi i zarządzać pewnym procesem. Nie wyobrażam sobie, żeby moje liderowanie polegało na tym, że wiem wszystko najlepiej. Może najlepiej z całego zespołu wiem, gdzie powinniśmy być. Na przykładzie mojej kariery sportowej – nie byłem sam sobie lekarzem, fizjologiem, nie produkowałem sobie igrzysk olimpijskich – do mojego sukcesu potrzebowałem innych."
 

Everest lidera

O wartościach, silnym zespole i skutecznym przywództwie

 

Autora: Anna Sarnacka-Smith 
Dane techniczne:  230 str., oprawa miękka

Cena: 39,99 zł

O autorce
 
Anna Sarnacka-Smith jest trenerem biznesu, konsultantem HR z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim. Autorka wspiera szefów w doborze pracowników i takim ułożeniu pracy, aby każdy miał możliwość wykorzystania swoich mocnych stron. Kształtuje również postawy liderskie. Wprowadziła do Polski badanie kompetencji D3.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY