zadluzenia.com
zamknij

iKasa wycofuje się z Biedronki

Klienci Biedronki nie zapłacą już za zakupy iKasą. Sieć sklepów wycofała aplikację, która służyła do płatności mobilnych przy wykorzystaniu kodów. Płatności mobilne w Biedronce pojawiły się już 5 lat temu. 

 

Źródło: www.ikasa.pl

 

System iKasa był nowością w skali kraju. Od 2013 roku klienci mogli płacić za zakupy aplikacją mobilną. W sklepach można było również płacić kodami z aplikacji PeoPay Banku Pekao. iKasa została wówczas lokalnym systemem płatności telefonem działającym tylko w jednej sieci sklepów - w Biedronce. 

 

Co ciekawe, była to wtedy jedyna opcja płatności bezgotówkowych, bo sieć nie akceptowała jeszcze kart płatniczych. Terminale POS zaczęły funkcjonować dopiero w czerwcu rok później, bo obowiązywały wówczas jeszcze wysokie stawki opłat interchange - prowizji pobieranych przez banki od sklepów akceptujących karty. 

 

To właśnie od momentu wprowadzenia terminali, popularność iKasy malała, a banki zdecydowały się na wycofywanie wsparcia iKasy. Ostatnim bankiem był Alior, który zakończył współpracę z Biedronką na koniec 2017 roku. Wcześniej system iKasa wspierał również między innymi Getin Bank, Open Finance czy Esbank.

 

Jak podaje serwis Bankier.pl, biuro prasowe Jeronimo Martins potwierdziło, że w Biedronkach nie można już płacić iKasą, jednak niewykluczone, że niedługo w sieci sklepów pojawią się inne możliwości płatności za zakupy. Być może mowa tu o płatnościach mobilnych Blik.

 

Aktualne sposoby płatności w Biedronce

 

Dziś w sklepach sieci klienci mogą zapłacić za zakupy:

 

- gotówką
- kartą płatniczą
- aplikacją PeoPay
- kartą podarunkową sieci
- eKodem sieci
- bonem Sodexo

 

Jak działała iKasa ?

 

Klienci chcąc zapłacić za pomocą iKasy musieli podać kasjerowi kilkucyfrowy kod generowany przez aplikację mobilną (podobnie jak w systemie Blik). Różnicą był fakt, że kod nie był wprowadzany na terminalu przez klienta, tylko do systemu kasowego przez obsługę Biedronek.

 

Źródło: www.ikasa.pl

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY