Kulczyk inwestuje w polskie startupy

Kulczyk inwestuje w polskie startupy

author
Aneta Jankowska
08 sierpnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
We współpracy ze Startup Poland i Campus Warsaw, Sebastian Kulczyk uruchomił program, który ma wspierać polskie startupy. 

Wszystkie początkujące firmy mogły aplikować do programu do końca lipca. W sierpniu trwa selekcja spółek, a program w pełni ruszy jesienią 2017 roku. 

Sebastian Kulczyk jest najbogatszym Polakiem na liście magazynu „Forbes” i razem ze swoją siostrą zarządza firmą Kulczyk Investments. We współpracy z fundacją Startup Poland oraz Campus Warsaw uruchomił program wsparcia startupów –  InCredibles. Serwis Wirtualnemedia.pl podaje, że cała kwota inwestycji to minimalnie około 60 mln dolarów. 

Więcej o programie

Twórcy projektu zauważają, że aktualnie więcej niż połowa rodzimych startupów finansuje się jedynie ze środków własnych. Młode firmy nadal są ostrożne i rzadko sięgają po zewnętrzne źródła finansowania, np. środki UE, kredyty lub środki inwestora. Bywa też tak, że młodzi przedsiębiorcy mają ograniczony dostęp do bazy inwestorów i wykazują się niedostatecznym poziomem przygotowania do procesu finansowania. 

W programie wzięli udział kandydaci, którzy już uczestniczyli w co najmniej jednym akceleratorze (ukończyli fazę MVP) lub dotarli do etapu user and revenue traction oraz dysponują prototypem nowego produktu lub usługi. 

Sebastian Kulczyk zaznaczył, że InCredibles jest projektem, który został zbudowany na  długoletnim doświadczeniu biznesowym rodzinnej firmy działającej na rynku już od ćwierć wieku. Atutem programu jest własny kapitał oraz bogata baza kontaktów na całym świecie.  

Uczestnicy programu będą mogli wymienić się wiedzą i doświadczeniem, a przede wszystkim kontaktami biznesowymi na sesjach networkingowych w Campus Warsaw. Międzynarodowi przedsiębiorcy udzielą wsparcia mentorskiego, będą monitorować postępy projektów i oceniać ich wartość biznesową oraz globalne możliwości. 

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP – rekordowe spadki na giełdzie

W ostatnim czasie doszło do pewnego paradoksu z PKO Bankiem Polskim w roli głównej. Spółka jest na świetnej drodze do tego, by bieżący rok zakończyć z kolejnym rekordowo wysokim zyskiem. W tym samym czasie jednak na giełdzie spółka odnotowuje rekordowe spadki. Dlaczego tak się dzieje?

author
Alicja Hirsekorn
14 grudnia 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Pod lupą Zadluzenia.com – Konto Rozsądne w Alior Banku

„Konto Rozsądne” Alior Banku zajęło pierwsze miejsce w rankingu na najlepszy rachunek osobisty według portalu Money.pl. Konto przetestujemy w ramach serii „Pod lupą Zadłużenia.com”.

author
Patryk Byczek
08 lutego 2014
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Koniec z odsetkami od odsetek – prezydencki projekt

Odsetki od zaległych odsetek mają raz na zawsze zniknąć. Prezydent RP złożył w sejmie swój projekt nowelizacji Kodeksu cywilnego.

author
Halszka Gronek
23 września 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Alior Bank w Trzemesznie

Alior Bank to jeden z największych banków detalicznych w Polsce. Sprawdzamy placówki i oddziały w Trzemesznie – zapoznaj się z godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi i opiniami.

author
Aleksandra Gościnna
14 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Po pierwsze: ZYSK – premiera nowej książki

Już 20. kwietnia do polskich księgarni trafi najnowsza książka Mike’a Michałowicza. Po pierwsze: ZYSK to poradnik dla wszystkich przedsiębiorców, którzy walczą o swoją rentowność. Ta książka może stać się dla większości przedsiębiorców prawdziwym objawieniem.

author
Halszka Gronek
12 kwietnia 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem w PKO BP

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem to nowy wariant kredytu dostępnego w PKO Banku Polskim. Aneks dotyczący stabilizacji oprocentowania na 5 lat będą mogły podpisać osoby, które posiadają kredyt hipoteczny z oprocentowaniem zmiennym. 

author
Dominika Byczek
29 sierpnia 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj