zadluzenia.com
zamknij

Kulczyk inwestuje w polskie startupy

We współpracy ze Startup Poland i Campus Warsaw, Sebastian Kulczyk uruchomił program, który ma wspierać polskie startupy. 

 

 

Wszystkie początkujące firmy mogły aplikować do programu do końca lipca. W sierpniu trwa selekcja spółek, a program w pełni ruszy jesienią 2017 roku. 

 

Sebastian Kulczyk jest najbogatszym Polakiem na liście magazynu „Forbes” i razem ze swoją siostrą zarządza firmą Kulczyk Investments. We współpracy z fundacją Startup Poland oraz Campus Warsaw uruchomił program wsparcia startupów -  InCredibles. Serwis Wirtualnemedia.pl podaje, że cała kwota inwestycji to minimalnie około 60 mln dolarów. 

 

Więcej o programie

 

Twórcy projektu zauważają, że aktualnie więcej niż połowa rodzimych startupów finansuje się jedynie ze środków własnych. Młode firmy nadal są ostrożne i rzadko sięgają po zewnętrzne źródła finansowania, np. środki UE, kredyty lub środki inwestora. Bywa też tak, że młodzi przedsiębiorcy mają ograniczony dostęp do bazy inwestorów i wykazują się niedostatecznym poziomem przygotowania do procesu finansowania. 

 

W programie wzięli udział kandydaci, którzy już uczestniczyli w co najmniej jednym akceleratorze (ukończyli fazę MVP) lub dotarli do etapu user and revenue traction oraz dysponują prototypem nowego produktu lub usługi. 

 

Sebastian Kulczyk zaznaczył, że InCredibles jest projektem, który został zbudowany na  długoletnim doświadczeniu biznesowym rodzinnej firmy działającej na rynku już od ćwierć wieku. Atutem programu jest własny kapitał oraz bogata baza kontaktów na całym świecie.  

 

Uczestnicy programu będą mogli wymienić się wiedzą i doświadczeniem, a przede wszystkim kontaktami biznesowymi na sesjach networkingowych w Campus Warsaw. Międzynarodowi przedsiębiorcy udzielą wsparcia mentorskiego, będą monitorować postępy projektów i oceniać ich wartość biznesową oraz globalne możliwości. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY