Nordea zatrudni w Warszawie 1200 ekspertów IT

Nordea zatrudni w Warszawie 1200 ekspertów IT

author
Patryk Byczek
22 maja 2018
Największa nordycka grupa finansowa Nordea Bank, do 2021 roku planuje zatrudnić nawet 1200 ekspertów z branży IT. Specjaliści swoje zadania będą wykonywać w nowo budowanym Campusie IT w Warszawie, którego oficjalne otwarcie ma przypaść na jesień 2019 roku.

Informatycy będą trudnić się między innymi cyberbezpieczeństwem. Już w pierwszym kwartale bieżącego roku instytucja podjęła współpracę ze 150 specjalistami, których łącznie, na chwilę obecną, jest ponad 250

Miejsce pracy specjalistów

Nordea planuje wynająć budowany aktualnie budynek Libra 2 w Libra Business Centre, który znajduje się na warszawskich Włochach. Nieruchomość ma zostać oddana do użytku w 2019 roku. Już teraz wiadomo, że Command & Control Centre, czyli centrum operacyjne IT Banku Nordea zajmie trzy piętra. Wnętrze ma być nowoczesne, ozdobione w motywy nawiązujące do Morza Bałtyckiego. Skandynawskie wzornictwo połączone z bardzo wysoką funkcjonalnością pomieszczeń ma być idealnym miejscem pracy dla wszystkich zatrudnionych w instytucji. Od strony deweloperskiej projektem zajmuje się Mermaid Properties.

Specjaliści IT w Nordea Bank

Grupa Nordea we wszystkich państwach, w których funkcjonuje, zatrudnia łącznie 4300 ekspertów z branży IT.  Nieco ponad 20% wszystkich osób to specjaliści zatrudnieni w Polsce, których jest aż 1050. W samym Gdańsku i Gdyni sześć miesięcy temu było to 500 osób, a na chwilę obecną trójmiejski skład liczy ponad 800 osób. Grupa informuje, że do pracy przyjmie zarówno osoby doświadczone w dziedzinie IT, jak i również te, które dopiero zaczynają swoją przygodę w branży.

Składanie aplikacji

Na stronie banku w zakładce „aplikuj” można znaleźć mnóstwo ofert pracy w dziedzinach „operacje bankowe” i „obszar IT”. Propozycje pracy dotyczą Gdańska, Gdyni, Łodzi, Warszawy, czy nawet Helsinek. Aplikować można za pomocą strony internetowej banku lub wysyłając swoje CV na adres e-mailowy podany w formularzu kontaktowym.

Nordea Bank

Gruba Nordea jest obecna na polskim rynku od 1999 roku, natomiast jako oddział Nordea Bank AB funkcjonuje od 2010 roku. Łącznie w Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Łodzi instytucja zatrudnia ponad 2800 osób. We wszystkich krajach, w których posiada swoje placówki, Grupa obsługuje około 11 000 000 Klientów i zatrudnia ponad 31 000 pracowników.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Vivus.pl Liderem Jakości
Wpisy
autor wpisu
Monika_Lis
26 sierpnia 2014

Vivus.pl Liderem Jakości

Kredyt gotówkowy Sopot
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
07 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Sopot

Kredyt konsolidacyjny Krotoszyn
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
25 sierpnia 2022

Kredyt konsolidacyjny Krotoszyn

Porównaj