Największa nordycka grupa finansowa Nordea Bank, do 2021 roku planuje zatrudnić nawet 1200 ekspertów z branży IT. Specjaliści swoje zadania będą wykonywać w nowo budowanym Campusie IT w Warszawie, którego oficjalne otwarcie ma przypaść na jesień 2019 roku.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 22.05.2018
Udostępnij:

Informatycy będą trudnić się między innymi cyberbezpieczeństwem. Już w pierwszym kwartale bieżącego roku instytucja podjęła współpracę ze 150 specjalistami, których łącznie, na chwilę obecną, jest ponad 250

Miejsce pracy specjalistów

Nordea planuje wynająć budowany aktualnie budynek Libra 2 w Libra Business Centre, który znajduje się na warszawskich Włochach. Nieruchomość ma zostać oddana do użytku w 2019 roku. Już teraz wiadomo, że Command & Control Centre, czyli centrum operacyjne IT Banku Nordea zajmie trzy piętra. Wnętrze ma być nowoczesne, ozdobione w motywy nawiązujące do Morza Bałtyckiego. Skandynawskie wzornictwo połączone z bardzo wysoką funkcjonalnością pomieszczeń ma być idealnym miejscem pracy dla wszystkich zatrudnionych w instytucji. Od strony deweloperskiej projektem zajmuje się Mermaid Properties.

Specjaliści IT w Nordea Bank

Grupa Nordea we wszystkich państwach, w których funkcjonuje, zatrudnia łącznie 4300 ekspertów z branży IT.  Nieco ponad 20% wszystkich osób to specjaliści zatrudnieni w Polsce, których jest aż 1050. W samym Gdańsku i Gdyni sześć miesięcy temu było to 500 osób, a na chwilę obecną trójmiejski skład liczy ponad 800 osób. Grupa informuje, że do pracy przyjmie zarówno osoby doświadczone w dziedzinie IT, jak i również te, które dopiero zaczynają swoją przygodę w branży.

Składanie aplikacji

Na stronie banku w zakładce „aplikuj” można znaleźć mnóstwo ofert pracy w dziedzinach „operacje bankowe” i „obszar IT”. Propozycje pracy dotyczą Gdańska, Gdyni, Łodzi, Warszawy, czy nawet Helsinek. Aplikować można za pomocą strony internetowej banku lub wysyłając swoje CV na adres e-mailowy podany w formularzu kontaktowym.

Nordea Bank

Gruba Nordea jest obecna na polskim rynku od 1999 roku, natomiast jako oddział Nordea Bank AB funkcjonuje od 2010 roku. Łącznie w Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Łodzi instytucja zatrudnia ponad 2800 osób. We wszystkich krajach, w których posiada swoje placówki, Grupa obsługuje około 11 000 000 Klientów i zatrudnia ponad 31 000 pracowników.
 

Komentarze