zadluzenia.com
zamknij

Przerwa w dostępie do Alior Banku

Od 24 do 27 marca zostaną wyłączone systemy informatyczne w Alior Banku, co oznacza, że nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej, infolinii jak i placówek dla klientów Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe i tych przejętych z Banku BPH. To wszystko z powodu zakończenia operacyjnego wydzielonej części Banku BPH i Alior Banku. 

 

Kolejność wyłączeń w piątek 24 marca jest następująca:

 

- o godz. 14.30 system BusinessNet dla klientów biznesowych
- o godz. 17.10 system [email protected] dla klientów indywidualnych i Biura Maklerskiego przejętego z Banku BPH
- o godz. 23.00 bankowość internetowa i mobilna dla pozostałych klientów Alior Banku, w tym klientów Biura Maklerskiego, Kantoru Walutowego i T-Mobile Usługi Bankowe

 

Przerwa w korzystaniu z usług

 

W tym czasie klienci nie będą mogli dokonywać przelewów, płatności internetowych (również tych szybkich płatności „Płacę z Alior Bankiem” oraz „Przelew z BPH” w sklepach internetowych oraz na portalach aukcyjnych) ani też korzystać z innych usług bankowości elektronicznej, np. płatności BLIK. Co więcej, w tym czasie bank nie będzie obsługiwał wniosków internetowych dotyczących sprzedaży produktów i sprzedaży ratalnej w internecie i sklepach tradycyjnych. 

 

Mimo niedostępności systemów bankowych klienci nadal będą mogli realizować transakcje kartami płatniczymi Mastercard i Visa, jak i kartami Kantoru Walutowego oraz T-Mobile Usługi Bankowe (wypłata gotówki z bankomatów czy płatności w sklepach). 

 

24 marca placówki, które zostały przejęte z Banku BPH będą otwarte w standardowych godzinach. Jednak w części oddziałów nie będzie wówczas prowadzona obsługa gotówkowa, czyli wpłaty i wypłaty w kasie. W pozostałych natomiast będzie realizowana tylko do godz. 13.00. Oddziały i placówki partnerskie oznaczone logo Alior Banku będą dostępne dla klientów w piątek w standardowych godzinach - do godz. 18.00 lub 20.00. Tam też będzie prowadzona obsługa gotówkowa. Zamknięte zostaną również działające w weekendy oddziały Alior Banku.  

 

Infolinia banku będzie działać od godziny 17.00 w trybie informacyjnym, bez możliwości realizacji transakcji. Całodobowo i bez zmian będą realizowane dyspozycje związane z zastrzeganiem kart. 

 

Na poniedziałek 27 marca o godzinie 6.00 planowane jest przywrócenie dostępu do usług bankowych. To właśnie od tego momentu klienci z Banku BPH będą logować się już do systemów bankowości internetowej Alior Banku, dostępnych za pośrednictwem strony www.aliorbank.pl. To samo dotyczy obsługi klientów w oddziałach i placówkach partnerskich pod logo Alior Banku jak i infolinii pod numerem 19 502.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY