Przerwa w dostępie do Alior Banku

Przerwa w dostępie do Alior Banku

author
Aneta Jankowska
21 marca 2017
Od 24 do 27 marca zostaną wyłączone systemy informatyczne w Alior Banku, co oznacza, że nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej, infolinii jak i placówek dla klientów Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe i tych przejętych z Banku BPH. To wszystko z powodu zakończenia operacyjnego wydzielonej części Banku BPH i Alior Banku. 

Kolejność wyłączeń w piątek 24 marca jest następująca:

– o godz. 14.30 system BusinessNet dla klientów biznesowych
– o godz. 17.10 system [email protected] dla klientów indywidualnych i Biura Maklerskiego przejętego z Banku BPH
– o godz. 23.00 bankowość internetowa i mobilna dla pozostałych klientów Alior Banku, w tym klientów Biura Maklerskiego, Kantoru Walutowego i T-Mobile Usługi Bankowe

Przerwa w korzystaniu z usług

W tym czasie klienci nie będą mogli dokonywać przelewów, płatności internetowych (również tych szybkich płatności „Płacę z Alior Bankiem” oraz „Przelew z BPH” w sklepach internetowych oraz na portalach aukcyjnych) ani też korzystać z innych usług bankowości elektronicznej, np. płatności BLIK. Co więcej, w tym czasie bank nie będzie obsługiwał wniosków internetowych dotyczących sprzedaży produktów i sprzedaży ratalnej w internecie i sklepach tradycyjnych. 

Mimo niedostępności systemów bankowych klienci nadal będą mogli realizować transakcje kartami płatniczymi Mastercard i Visa, jak i kartami Kantoru Walutowego oraz T-Mobile Usługi Bankowe (wypłata gotówki z bankomatów czy płatności w sklepach). 

24 marca placówki, które zostały przejęte z Banku BPH będą otwarte w standardowych godzinach. Jednak w części oddziałów nie będzie wówczas prowadzona obsługa gotówkowa, czyli wpłaty i wypłaty w kasie. W pozostałych natomiast będzie realizowana tylko do godz. 13.00. Oddziały i placówki partnerskie oznaczone logo Alior Banku będą dostępne dla klientów w piątek w standardowych godzinach – do godz. 18.00 lub 20.00. Tam też będzie prowadzona obsługa gotówkowa. Zamknięte zostaną również działające w weekendy oddziały Alior Banku.  

Infolinia banku będzie działać od godziny 17.00 w trybie informacyjnym, bez możliwości realizacji transakcji. Całodobowo i bez zmian będą realizowane dyspozycje związane z zastrzeganiem kart. 

Na poniedziałek 27 marca o godzinie 6.00 planowane jest przywrócenie dostępu do usług bankowych. To właśnie od tego momentu klienci z Banku BPH będą logować się już do systemów bankowości internetowej Alior Banku, dostępnych za pośrednictwem strony www.aliorbank.pl. To samo dotyczy obsługi klientów w oddziałach i placówkach partnerskich pod logo Alior Banku jak i infolinii pod numerem 19 502.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Prezydent podpisał ustawę dotyczącą cen prądu
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 stycznia 2019

Prezydent podpisał ustawę dotyczącą cen prądu

Profi Credit w Żywcu
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
16 listopada 2018

Profi Credit w Żywcu

Biuro paszportowe w Raciborzu
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
20 lipca 2022

Biuro paszportowe w Raciborzu

KNF i UOKiK ostrzegają przed condohotelami
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 października 2019

KNF i UOKiK ostrzegają przed condohotelami

Ostatnie dni konkursu Wandoo
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
13 lutego 2017

Ostatnie dni konkursu Wandoo

Santander Consumer Bank Bydgoszcz
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
22 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Bydgoszcz

Porównaj