Kredyt z opóźnieniami w BIK

Kredyt z opóźnieniami w BIK

Kategorie

Biuro Informacji Kredytowej odnotowuje wszystkie nasze spóźnienia ze spłatą zobowiązań finansowych. Z negatywnymi wpisami w BIK może być nam trudno uzyskać zwykły kredyt. Gdzie wnioskować, by otrzymać pieniądze nawet z opóźnieniami wpisanymi w bazie BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej? Sprawdzamy.

author
Dominika Byczek
19 grudnia 2022

Kredyt z opóźnieniami w BIK – najlepsze oferty

Kredyt z opóźnieniami w BIK – tabela ze szczegółami

Kwota kredytu:od 1000 zł do 200 000 zł
Okres spłaty:od 3 miesięcy do 10 lat
Na jaki cel:dowolny
Dla kogo: dla osób mających pożyczkę lub kredyt z opóźnieniami w BIK
Gdzie dostaniemy:Kasa Stefczyka, Alior Bank
Wniosek przez Internet:tak
Minimalny wiek:18 lat
RRSO:od 6,23%

Niespłacone długi a nowe kredyty

Biuro Informacji Kredytowej to największy w naszym kraju zbiór informacji o Klientach indywidualnych oraz przedsiębiorcach. Zawiera informacje na temat ponad 25 mln osób. Nie musimy zalegać z płatnościami, by znaleźć się w bazie BIK – w tej bazie odnotowywane są bowiem wszystkie informacje na temat naszych zobowiązań, także te pozytywne.

Co więcej – aż 90% informacji zawartych w bazie BIK to informacje pozytywne (wskazujące, że mamy zobowiązania finansowe, ale spłacamy je na czas). Gorsze jest brakujące 10% – to tutaj kryją się osoby, które mają kredyty lub pożyczki niespłacane wcale lub spłacane z opóźnieniami.

Nie wszystkie firmy dyskwalifikują Klientów przez opóźnienia w BIK

Niestety opóźnienia zapisane w bazie BIK, Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD) czy wpisane do Bankowego Rejestru Klientów Niesolidnych (BRKN) eliminują nas z możliwości korzystania z większości ofert finansowych w Internecie. Nic z resztą dziwnego – każdy boi się pożyczyć osobie, która innemu pożyczkodawcy nie spłaca pieniędzy na czas. Istnieje zaledwie kilka miejsc, w których możemy z nadzieją wnioskować o kredyt bez BIK, nawet jeżeli mamy pożyczkę lub kredyt z opóźnieniami w BIK. Jeżeli jednak znajdziemy firmę, który pośredniczy w udzielaniu kredytów wyłącznie bankowych, możemy mieć problem z uzyskaniem finansowania.

Kredyt z opóźnieniami w BIK – jak otrzymać?

Kredyty z opóźnieniami w BIK możemy otrzymać w całości bez wychodzenia z domu, czyli w pełni zdalnie. Jako pośrednik kredytowy możemy zapewnić, że wszystkie oferty online wskazane w naszym rankingu są w pełni bezpieczne.

Kredyt z opóźnieniami krok po kroku

Aby otrzymać kredyt z opóźnieniami w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), wystarczy:

1) przejrzeć wszystkie oferty, które nas interesują,

2) wybrać spośród tych ofert najlepszą – odpowiadającą naszym potrzebom i mającą najniższe RRSO,

3) kliknąć “złóż wniosek”,

4) wypełnić wniosek naszymi danymi osobowymi,

5) wskazać oczekiwaną kwotę kredytu i czas, w jakim chcielibyśmy ten kredyt spłacić,

6) zadeklarować wysokość swoich zarobków i źródło ich otrzymywania (decyduje to o zdolności kredytowej),

7) potwierdzić swoją tożsamość (zazwyczaj za pomocą przelewu weryfikacyjnego albo specjalnej aplikacji),

8) wysłać wniosek kredytowy.

Po wysłaniu wniosku kredytowego czekamy już właściwie tylko na jego przetworzenie, w tym na zbadanie zdolności kredytowej Klienta. Decyzja kredytowa w sprawie przyznania kredytu wydawana jest zazwyczaj w ciągu kilkunastu minut. Pozytywna decyzja oznacza przyznanie kredytu, a negatywna – odmowę udzielenia finansowania. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej pieniądze wypłacane są na konto bankowe Klienta zazwyczaj w ciągu maksymalnie 15 minut.

Kto może otrzymać kredyt z opóźnieniami w BIK?

Kredyty z opóźnieniami w BIK są przede wszystkim dostępne dla tych – jak sama nazwa wskazuje – którzy mają takie opóźnienia w spłacie innych zobowiązań zapisane w bazie Biura Informacji Kredytowej. W ofertach z naszego artykułu opóźnienia ponad 30 dni nie powinny stanowić przeszkody do wzięcia kredytu, podobnie jak w pożyczkach bez baz.

Nie oznacza to jednak, że potencjalny kredytodawca w ogóle nie będzie sprawdzał nas w Biurze Informacji Kredytowej. Najprawdopodobniej będziemy sprawdzani, jednakże nie musimy się w ogóle tego obawiać. Nawet, jeżeli wynik tej weryfikacji będzie negatywny, kredytodawca będzie mógł podjąć decyzję o przyznaniu nam kredytu. Sprawdzanie w bazach jest więc czystą formalnością i nie utrudnia uzyskania kredytu. Sprawdź także pożyczki bez odmowy.

Kredyty z opóźnieniami w BIK są dostępne tylko dla osób:

– mających 18 lat,
– mieszkających na terenie Polski,
– mających obywatelstwo polskie,
– legitymujących się własnym i ważnym dowodem osobistym.

Za pomocą samego dokumentu tożsamości można również uzyskać popularne pożyczki bez zaświadczeń. Poza najważniejszymi kryteriami wypisanymi powyżej istotne jest jeszcze to, byśmy posiadali stałe miesięczne dochody, które pozwolą nam na spłacenie zaciąganego właśnie zobowiązania finansowego. Bez zarobków kredytu nie dostaniemy.

Jeżeli nasze długi są naprawdę duże i nie spełniamy warunków do uzyskania kredytu z opóźnieniami w Biurze Informacji Kredytowej, możemy spróbować sięgnąć po kredyt oddłużeniowy. Taki kredyt pomaga zmniejszyć miesięczną łączną ratę naszych zobowiązań, dzięki czemu spłata kredytu staje się po prostu łatwiejsza i bardziej realna.

Kredyt z opóźnieniami w BIK – wymagane dokumenty

Jak już wyżej wskazaliśmy, do wzięcia kredytu z naszego rankingu potrzebny nam będzie właściwie jedynie nasz dowód osobisty. Ten dokument uprawnia nas do korzystania ze wszystkich finansowych usług. Poza dowodem powinniśmy mieć także:

 • własne konto bankowe (z niego będziemy wykonywać przelew weryfikacyjny i na nie zostanie wypłacona kwota kredytu),
 • adres e-mail (na niego będą wysyłane informacje związane z kredytem oraz najprawdopodobniej również nasza decyzja kredytowa oraz dane umowy kredytowej),
 • numer telefonu.

Dochody akceptowane przy kredytach z opóźnieniami w BIK

Przy wszystkich kredytach ważne jest to, byśmy mieli dochody, które pozwolą nam dany kredyt spłacić. Kredytodawcy są zawsze zainteresowani zarówno kwotą naszych dochodów, jak i źródłem ich otrzymywania. Ważne jest, by nasze dochody były legalne i byśmy mieli na ich otrzymywanie jakiekolwiek potwierdzenie (np.: wyciągi z konta).

Źródła dochodów do kredytu z opóźnieniami

– umowy o pracę,
– umowy cywilnoprawnej (zlecenie, o dzieło),
– emerytury,
– renty,
– umowy najmu,
– działalności gospodarczej,
– innych świadczeń (np.: 500 plus lub alimentów).

Osoby nieuzyskujące legalnych dochodów będą miały problem z wzięciem kredytu na dużą kwotę. Na niższe kwoty udzielane są natomiast pożyczki. Ci, którzy zarabiają niewiele i dodatkowo mają problemy z opóźnieniami w BIK, powinni zainteresować się ofertami pożyczkami bez zdolności kredytowej.

Plusy i minusy kredytów z opóźnieniami w BIK

Kredyty z opóźnieniami w BIK mają różne oceny Klientów – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Poniżej wypisaliśmy to, na co najczęściej zwracają uwagę nasi Klienci.

Dobre strony kredytów z opóźnieniami w BIK:

 • gotówka na dowolny cel,
 • szybka wypłata (nawet w 15 minut),
 • intuicyjny wniosek,
 • możliwość szybszej spłaty,
 • bez zbędnych formalności,
 • akceptacja zadłużeń.

Słabe strony kredytów z opóźnieniami w BIK:

 • ryzyko jeszcze większego zadłużenia się,
 • nie dla osób bez potwierdzonych dochodów,
 • duże koszty dodatkowe,
 • ryzyko ponownego wpisania do baz w przypadku nieterminowej spłaty,
 • możliwość wpadnięcia w pętlę zadłużenia.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Banki tolerują jedynie opóźnienia nieprzekraczające 60 dni, ponieważ takie opóźnienia w BIK nie wpływają na zdolność kredytową.

Negatywne dane o naszym opóźnieniu w spłacie zostaną usunięte z BIK w ciągu 7 dni od spłaty zadłużenia. BIK może jednak przechowywać te informacje nawet przez 12 lat – jedynie w celach statystycznych.

Maksymalnie do 5 lat wstecz.

Nie, odmowa kredytu nie jest widoczna w BIK, ale wpływa na scoring. Im więcej zapytań o nasze dane, tym gorsza będzie nasza ocena punktowa w BIK, dlatego nie warto wnioskować o kredyty i pożyczki, w których wiemy, że dostaniemy odmowę.

Kredyty z opóźnieniami w BIK – podsumowanie

 1. Kredyty z opóźnieniami w BIK to zwyczajowa nazwa takich produktów finansowych, które dostępne są dla osób mających negatywne wpisy w bazach dłużników.
 2. Osoby z zadłużeniami w bazie BIK nie otrzymają pierwszego lepszego kredytu – większość firm i banków na starcie dyskwalifikuje wszystkich zadłużonych.
 3. Kredyty z opóźnieniami w BIK są dostępne tylko dla osób, które mają udokumentowane dochody (z tytułu pracy albo z innego źródła, np.: emerytury).
 4. Kredyty z naszego rankingu dostępne są dla osób, które mają pożyczki niespłacane wcale albo spłacane z opóźnieniem.
 5. Pieniądze możemy otrzymać w całości bez wychodzenia z domu, ponieważ cały proces kredytowy odbywa się przez Internet.
 6. Najlepszą ofertę możemy wybrać samodzielnie albo możemy skorzystać w tym celu z internetowych porównywarek, np.: Bancovo.
 7. Wnioski we wszystkich ofertach przedstawionych w naszym rankingu dostępne są w 100% online i przygotowane są tak, byśmy samodzielnie poradzili sobie z ich wypełnieniem.
 8. Kredyty z opóźnieniami w BIK dostępne są jedynie dla osób pełnoletnich.
 9. Dokumentem, który będzie nam potrzebny do zaciągnięcia kredytu z opóźnieniami w BIK, jest dowód osobisty.
 10. Koszty każdego kredytu możemy sprawdzić jeszcze przed jego zaciągnięciem. Najlepiej do tego celu wykorzystać kalkulatory internetowe dostępne na stronach internetowych pożyczkodawców.

Wybrane przykłady reprezentatywne ofert

1) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

2) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,20%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 771,42 zł, całkowita kwota do zapłaty 46 636,87 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 21 865,45 zł (w tym: prowizja 3 520,02 zł, odsetki 18 345,43 zł), 77 miesięcznych równych rat po 597,59 zł, ostatnia rata wyrównująca 622,44 zł. Kalkulacja na dzień 14.12.2022 r.

3) Wonga

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 60,18%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2000 zł, całkowita kwota do zapłaty 3474,85 zł, oprocentowanie zmienne 20,5%, całkowity koszt kredytu 1474,85 zł (w tym: kredytowana prowizja 700,00 zł, odsetki 774,85 zł), 29 miesięcznych równych rat w kwocie 115,77 zł i ostatnia rata w wysokości 117,52 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.12.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

4) Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 01.07.2022 r.

5) Santander Consumer Bank

Dla kredytu gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 08.12.2022 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 500 zł; stała stopa oprocentowania kredytu: 17,49%, całkowity koszt kredytu: 5 125,59 zł obejmuje: prowizję: 361,53 zł, odsetki: 3 534,26 zł, ubezpieczenie 1 218,81 zł, opłatę za wypłatę gotówki w kasie oddziału Banku: 10,99 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 31,83%, czas obowiązywania umowy: 36 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 15 625,59 zł; wysokość 35 miesięcznych równych rat 434,04 zł ostatnia rata w wysokości 434,19 zł. W przypadku skorzystania przez konsumenta z usługi dodatkowej PUB, do wysokości raty kredytu doliczana jest opłata w kwocie 11,99 zł. Propozycja dotyczy Mistrzowskiego Kredytu Gotówkowego z wnioskowaną kwotą od 10 000 zł do 100 000 zł oraz niższym oprocentowaniem za zawarcie umowy ubezpieczenia.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Konto za granicą

Otwarcie rachunku bankowego za granicą jest łatwym procesem, który w szybki sposób możemy wykonać samodzielnie. Przez jego założeniem należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jak założyć konto bankowe za granicą? Sprawdźmy na co zwrócić uwagę, a także które banki umożliwiają otwarcie rachunku bankowego za granicą.

author
Julia Wierciło
26 maja 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

ING Lease wspiera rozbudowę warszawskiej komunikacji

ING Leasing wspiera rozbudowę warszawskiej komunikacji. Instytucja podpisała umowę leasingu z firmą GULERMAK, na podstawie której ING Leasing sfinansuje sprzęt budowlany, który jest wykorzystywany przy budowie drugiej linii metra w Warszawie.

author
Patryk Byczek
25 stycznia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO Ubezpieczenia ma nowego prezesa

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. ma nowego prezesa zarządu, którym został Leszek Skop. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
03 września 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile komornik może zabrać z konta bankowego?

Przepisy prawne dotyczące egzekucji komorniczej z konta dłużnika są bardzo proste. Obowiązują właściwie dwie proste zasady wyznaczające to, ile pieniędzy komornik może zająć z konta bankowego. Sprawdź, ile pieniędzy na rachunku bankowym musi zostawić komornik podczas egzekucji komorniczej.

author
Kornel Siwiec
10 lutego 2024
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Santander Bank Polska we Wrocławiu

Santander Bank Polska jest jednym z największych detalicznych banków w Polsce. Dwadzieścia cztery placówki bankowe mieszczą się we Wrocławiu. Sprawdzamy godziny otwarcia oraz ofertę i dane kontaktowe placówek.

author
Patryk Byczek
04 czerwca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczki Szczecin

Poszukaj najtańszej pożyczki w Szczecinie, sprawdzając ranking online z najlepszymi ofertami pożyczek przez Internet. Możesz otrzymać nawet 200 000 zł, spłacając w ciągu 10 lat.

author
Patryk Byczek
22 stycznia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj