Bancovo szuka finansowania?

Bancovo szuka finansowania?

author
07 sierpnia 2019

Dzisiejszy Puls Biznesu donosi o problemach finansowych dużego polskiego pośrednika finansowego – Bancovo. Fintech Alior Banku szuka obecnie kapitału, który wspomoże jego dalszy rozwój.

Fintech Alior Banku zajmuje się internetowym pośrednictwem kredytowym. Rynkowi pożyczek pozabankowych nie sprzyja analizowana obecnie przez sejm nowelizacja ustawy antylichwiarskiej. Fintechy szukają więc dodatkowego finansowania. Alior Bank oferuje Bancovo innym bankom.

30 mln na Bancovo

Alior Bank włożył w serwis Bancovo już 30 mln zł, więc jest to projekt, który trudno byłoby zostawić bez szukania dla niego nowego życia na rynku finansowym. Rozszerzanie oferty serwisu możemy obserwować już od pewnego czasu. Oprócz zbierania ofert bankowych i pożyczkowych, ostatnimi czasy Bancovo agregował również oferty firm faktoringowych.

Właścicielem serwisu jest NewCommerce Services, a jego jedynym udziałowcem – Alior Bank. Bancovo wystartowało w styczniu 2018 roku i w ciągu pierwszych dwóch lat miało, zgodnie z oczekiwaniami Alior Banku, generować sprzedaż w wysokości nawet 2-3 mld zł.

Duże oczekiwania, małe sukcesy

Oczekiwania były poparte analizami polskiego rynku finansowego. Za przykład osiągnięcia dużego sukcesu finansowego Alior Bank przyjmował amerykańskiego pośrednika sprzedającego w sieci kredyty hipoteczne. Sukces jednak nie okazał się tak prosty.

Bancovo upada?

Obecnie, jak wskazuje Puls Biznesu w komunikacie, “udział Bancovo w rynku e-pośrednictwa finansowego jest marginalny“. Spółka musi więc wypracować nową strategię. Puls Biznesu dotarł do informacji wskazujących na to, że Alior Bank upatruje szansę dla Bancovo w sprzedaniu części udziałów NewCommerce Service innym bankom.

Zainteresowane ofertą sprzedaży udziałów mogą być nie tylko banki krajowe, ale i zagraniczne. Według Pulsu Biznesu banki państwowe nie są dobrze nastawione do serwisu Bancovo.

Powodem niechęci może być niewiara w bezstronność systemu dobierającego oferty pożyczek do szukającego oraz fakt, iż banki posiadające dobrą ofertę pożyczkową nie chcą dzielić się prowizją z pośrednikiem.

Obecnie Bancovo nie współpracuje z największymi bankami w Polsce. Czy w najbliższej przyszłości sytuacja ta ma szansę się zmienić?


Źródło:

https://www.pb.pl/alior-oferuje-bankom-bancovo-967207

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Zmiany w urlopach dla nauczycieli
Ekonomia
author
02 stycznia 2018

Zmiany w urlopach dla nauczycieli

Nowy banknot 800 zł?
Bez kategorii
author
09 lipca 2019

Nowy banknot 800 zł?

PKO BP w Skoczowie
Oddziały
author
10 września 2019

PKO BP w Skoczowie

HaloPożyczka
Bez kategorii
author
17 stycznia 2020

HaloPożyczka

Kasa Stefczyka Strzelce Opolskie
Oddziały
author
21 października 2020

Kasa Stefczyka Strzelce Opolskie

Mieszkanie Plus w Warszawie
Ekonomia
author
31 lipca 2017

Mieszkanie Plus w Warszawie