Brak opłat za konto oszczędnościowe w Banku Pocztowym

Brak opłat za konto oszczędnościowe w Banku Pocztowym

author
Patryk Byczek
26 czerwca 2020

Bank Pocztowy poinformował swoich Klientów w komunikacie prasowym o kontynuacji niepobierania od Klientów opłat za konta oszczędnościowe. W przypadku osób, które posiadają konto oszczędnościowe w EnveloBanku, opłata nie będzie pobierana pod warunkiem posiadania przez Klienta rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Bank Pocztowy zdecydował się na zrezygnowanie z wprowadzenia opłaty za konta oszczędnościowe dla Klientów Banku Pocztowego oraz EnveloBanku, którzy korzystają z takiego produktu.

W sytuacji rekordowo niskich stóp procentowych w Polsce nie jest możliwe utrzymanie przez sektor bankowy tak wielu usług za 0 zł, jak to miało miejsce dotychczas. Uznaliśmy jednak, że w przypadku kont oszczędnościowych Klientów, którzy korzystają także z naszych rachunków oszczędnościowo–rozliczeniowych, nie będziemy pobierać opłaty. Przychylamy się tym samym do sygnałów, które docierały do nas od samych Klientów.

– mówił cytowany w komunikacie Bartosz Trzciński, rzecznik prasowy Banku Pocztowego.

W niedalekiej przeszłości Bank Pocztowy informował swoich Klientów o tym, że od września nie będzie pobierał opłat wyłącznie w przypadku, kiedy na koncie oszczędnościowym nie będzie żadnych środków. Instytucja rozszerzyła finalnie zakres zwolnienia z opłaty: Klienci EnveloBanku mogą liczyć się z brakiem opłaty w przypadku, gdy Klienci oprócz konta oszczędnościowego posiadają również rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Wówczas opłata nie będzie pobierana do końca bieżącego roku.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.pocztowy.pl/pr/531694/bank-pocztowy-nie-pobierze-oplat-za-konta-oszczednosciowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Lublin
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
20 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Lublin

10 najpopularniejszych nazwisk w Polsce
Blog
author
Aneta Jankowska
26 czerwca 2018

10 najpopularniejszych nazwisk w Polsce

Jak uniknąć pętli zadłużenia w święta?
Wpisy
autor wpisu
Irena_Kaczmarek
09 grudnia 2014

Jak uniknąć pętli zadłużenia w święta?

Współpraca KIR na rzecz wspierania rozwoju sektora innowacji finansowych
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
13 października 2019

Współpraca KIR na rzecz wspierania rozwoju sektora innowacji finansowych

Wywiad z prof. Leszkiem Pawłowiczem
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
21 grudnia 2019

Wywiad z prof. Leszkiem Pawłowiczem

Porównaj