Całkowicie zdalny proces zakładania konta w mBanku

Całkowicie zdalny proces zakładania konta w mBanku

author
Patryk Byczek
14 marca 2021

mBank poinformował w komunikacie prasowym, że osoby nieposiadające konta w mBanku będą mogły założyć rachunek całkowicie zdalne. Od teraz nie będzie trzeba podpisywać dokumentów podczas wizyty w oddziale banku, czy przy kurierze. Sprawdzamy szczegóły.

W pełni zdalny proces jest możliwy dzięki e-dowodowi, na podstawie którego mBank potwierdzi tożsamość Klienta. Jest to już kolejna metoda zdalnego otwierania konta, którą bank udostępnił na swojej stronie internetowej.

e-Dowody w mBanku

W marcu 2019 roku zaczęto wydawać e-dowody, które posiadają warstwę elektroniczną i w połączeniu z aplikacją eDO APP, pozwalają na zdalne potwierdzenie tożsamości. Aplikację dostarcza PWPW. Według statystyk od marca 2019 roku do teraz wydano prawie 6 000 000 e-dowodów, a każdy kolejny miesiąc to wzrost tej liczby o około 250 000. mBank podaje, że każda osoba posiadająca e-dowód z ustalonym do niego kodem PIN, będzie mógł otworzyć rachunek na stronie internetowej mBanku przechodząc kilka bardzo prostych kroków.

Ten proces to alternatywa dla „konta na selfie”, które można łatwo założyć przez aplikację mobilną mBanku. Chcieliśmy, żeby klient miał tak samo zautomatyzowaną i prostą ścieżkę założenia rachunku, niezależnie od tego, w jakim kanale zawnioskuje. Dzisiaj już 20 proc. dorosłych Polaków ma swój e-dowód, a to otwiera drogę do prawdziwej digitalizacji nie tylko tego procesu, ale też kolejnych, związanych z koniecznością potwierdzania tożsamości.

– mówiła cytowana w komunikacie Joanna Erdman, koordynująca projekt w mBanku.

Całkowicie zdalne otworzenie rachunku

mBank przybliża, że aby otworzyć konto w całkowicie zdalny sposób, Klient musi posiadać:

– 4-cyfrowy PIN do e-dowodu,
– aplikację mobilną eDO App,
– dostęp do internetu,
– e-dowód,
– telefon z NFC.

Aby założyć konto, na stronie internetowej mBanku należy wybrać typ konta i uruchomić wniosek, który poprowadzi Klienta przez kolejne etapy. Po wybraniu automatycznego pobrania danych z e-dowodu, należy za pomocą aplikacji eDO App zeskanować kod QR dostępny we wniosku lub ręcznie przepisać umieszczony pod nim specjalny numer. Kolejny krok to przyłożenie telefonu tylną stroną do e-dowody i poczekać na sczytanie danych. Następnie należy wpisać czterocyfrowy kod PIN, który zaakceptuje operację.

mBank przygotował również krótki film instuktażowy pomagający założyć rachunek za pomocą e-dowodu:


źródło wideo: YouTube/mBank

mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.


źródło: https://pl.media.mbank.pl/131591-mbank-prezentuje-konto-otworzysz-calkowicie-zdalnie-dzieki-e-dowodowi-i-edo-app

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kontomatik z nowym prezesem
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
07 stycznia 2020

Kontomatik z nowym prezesem

KredytOK w Siedlcach
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
11 lutego 2017

KredytOK w Siedlcach

Kredyt samochodowy Konin
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
10 listopada 2017

Kredyt samochodowy Konin

Barometr EFL dla polskich branż rynkowych
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
07 grudnia 2019

Barometr EFL dla polskich branż rynkowych

Alior Bank najlepszym bankiem detalicznym
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
25 maja 2015

Alior Bank najlepszym bankiem detalicznym

Porównaj