Automatyczny doradca Klienta w Credit Agricole

Automatyczny doradca Klienta w Credit Agricole

author
Patryk Byczek
28 grudnia 2020

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu do oferty swoich usług automatycznego doradcy o imieniu Asia. Zmiany mają wpłynąć na przyspieszenie obsługi Klientów. Sprawdzamy szczegóły.

Na początku grudnia Credit Agricole wdrożył do swojej bankowości bota, który udziela odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Klientów pytania online. W przyszłości automatyczny doradca będzie także wspomagał pracę doradców fizycznych w telefonicznym Contact Center.

Bot Asia

Z automatycznego doradcy Asi Klienci skorzystają o każdej porze dnia i nocy na stronie internetowej Credit Agricole. Aby nawiązać kontakt z doradcą wystarczy przejść do zakładki Kontakt lub strony logowanie do e-banku. Bot jest dostępny w stałej gotowości, a na połączenie z nim nie trzeba czekać w kolejkach. Zanim rozmowa się rozpocznie, nalaęzy podać swoje imię i nazwisko oraz opcjonalnie numer telefonu.

Należy wspomnieć, że Czatbot Credit Agricole działa w oparciu o technologię Google Dialog Flow. Odpowiada ona za rozpoznawanie ludzkiej mowy, co pozwoli na przeprowadzenie rozmowy a doradcą aromatycznym, jak z żywym człowiekiem.

Technologia ta potrafi rozpoznać słowa i zdania napisane przez klienta na czacie, nawet wówczas, gdy popełni on błąd lub użyje potocznego słownictwa. Wykorzystanie sztucznej inteligencji sprawia, że bot potrafi rozpoznać synonimy, odmianę wyrazów i dzięki temu doskonale radzi sobie z odpowiadaniem na pytania, a rozmowy brzmią bardzo naturalnie.

– mówiła cytowana w komunikacie Iga Stępień, manager transformacji bankowości detalicznej.

Doradca automatyczny Asia nie jest powiązana z systemami transakcyjnymi banku, dlatego też nie jest w stanie rozwiązać problemu konkretnego Klienta. Czatbot można wykorzystać wyłącznie jako źródło informacji oraz odpowiada na pytania ogólne. Credit Agricole przybliża, że Asia obsługuje obecnie trzy tematy:

– obsługa kart kredytowych i debetowych,
– obsługa kredytów oraz ich rozliczenie,
– odblokowanie dostępu do bankowości internetowej i mobilnej.

Bank informuje jednak, że Czatbot Asia w żadnym wypadku nie pozostawi Klienta bez wsparcia. Jeżeli usługa nie rozpozna intencji Klienta, skieruje jego sprawę do fizycznego doradcy Credit Agricole, który będzie kontynuował rozmowę z Klientem poprzez live-chat.

Liczba telefonicznych kontaktów z naszym bankiem rośnie bardzo dynamicznie z roku na rok, a w okresie pandemii zwiększyła się aż trzykrotnie w porównaniu ze zwykłą liczbą połączeń. Dlatego uruchamiamy narzędzie, które odciąży naszych doradców w obsłudze standardowych spraw i pozwoli im skupić się na dłuższych i poważniejszych rozmowach z klientami.

– mówił cytowany w komunikacie Vinodh Rajamoney, dyrektor Contact Center Credit Agricole.


Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.


źródło: https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2020/boty-przyspiesza-obsluge-klientow-credit-agricole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Dębicy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
26 września 2019

PKO BP w Dębicy

Bank Spółdzielczy w Garwolinie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 września 2019

Bank Spółdzielczy w Garwolinie sesje przychodzące i wychodzące

Zaległości finansowe Polaków wynoszą już 77 mld złotych
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
02 września 2019

Zaległości finansowe Polaków wynoszą już 77 mld złotych

ING Bak Śląski wspiera niedowidzących
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 listopada 2018

ING Bak Śląski wspiera niedowidzących

Polacy narzekają na rosnące ceny
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
18 czerwca 2019

Polacy narzekają na rosnące ceny

Ile zapłacimy za autostradę A2?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
03 stycznia 2019

Ile zapłacimy za autostradę A2?

Porównaj