Express Elixir w Banku Pekao S.A.

Express Elixir w Banku Pekao S.A.

author
Alicja Uzarowicz
04 grudnia 2019

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Krajowej Izby Rozliczeniowej, Bank Pekao S.A. rozpoczął testy długo wyczekiwanej przez klientów usługi Express Elixir. Umożliwia ona dokonywanie przelewów na numer telefonu z wykorzystaniem BLIKa. W ramach testu do usługi mają już dostęp niektórzy klienci banku.

Przelewy natychmiastowe na numer telefonu z wykorzystaniem BLIKa trafiły już do niektórych klientów Banku Pekao S.A. Spółka prowadzi bowiem testy usługi Express Elixir, na którą klienci oczekują z coraz większą niecierpliwością. O projekcie pilotażowym napisała na swojej stronie internetowej Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Na ten moment nie jest jeszcze pewne, na jakim etapie są wspomniane testy usługi w Banku Pekao S.A. Powodem rosnącej niecierpliwości klientów może być fakt, że spółka pierwotnie zaplanowała wdrożenie przelewów na telefon BLIK w ciągu pierwszych dwóch kwartałów roku.

Natomiast pomimo faktu, że niektórzy klienci mogą już korzystać z usługi Express Elixir, to w dalszym ciągu jest to tylko ograniczony zakres. Albowiem klienci mający dostęp do natychmiastowych przelewów na numer telefonu na razie mogą tego dokonywać wyłącznie od poniedziałku do piątku. Dotyczy to odbierania, jak i wysyłania środków.

Express Elixir testowany w Pekao S.A.

Po niezrealizowaniu pierwotnego terminu pojawienia się w Banku Pekao S.A. usługi Express Elixir moment ten kilkukrotnie przekładano. Klientów spółki ucieszy zapewne fakt, iż wiele wskazuje, że doczekają się oni przelewów na numer telefonu przez BLIKa jeszcze w tym roku.

Nie są to jednak wyłącznie domysły. Polskie Standardy Płatności, operator BLIKa poinformował w ostatnim czasie, że jeszcze w tym roku należy spodziewać się nowego banku z usługą natychmiastowych przelewów na numer telefonu. Informacja ta pojawiła się przy okazji prezentowania wyników spółki za trzeci kwartał bieżącego roku.

Dotychczas z usługi mogli korzystać już klienci ośmiu banków komercyjnych polskiego rynku finansowego. Wśród nich znajdują się Alior Bank, mBank, Credit Agricole, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Santander Bank Polska oraz Getin Bank i PKO Bank Polski. Wkrótce poza Bankiem Pekao S.A. do Express Elixir ma dołączyć również Nest Bank.

Czy takie przelewy są w ogóle potrzebne?

Możnaby poddać w wątpliwość, czy kolejna metoda natychmiastowych przelewów jest w ogóle potrzebna klientom banków w Polsce. O ogromnym popycie na usługę Express Elixir świadczą jednak jej wyniki. Od początku bieżącego roku Polacy zrealizowali już 10 milionów przelewów na numer telefonu.

Ciężko zatem dziwić się niecierpliwiącym się klientom Banku Pekao S.A., którzy po prawie roku oczekiwania otrzymają możliwość wygodnej i natychmiastowej realizacji transakcji na numer telefonu odbiorcy. Rozliczanie na przykład rachunku za wspólny obiad z przyjaciółmi nigdy nie było łatwiejsze.

Usługa Express Elixir, która umożliwia dokonywanie BLIKiem natychmiastowe przelewy na numer telefonu działa bez przerwy. Oznacza to, że natychmiastowo rozliczanych transakcji można dokonywać 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Co więcej, usługa działa także w niedziele i święta.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Garwolin
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
16 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Garwolin

Koronawirus – infolinia NFZ
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 marca 2020

Koronawirus – infolinia NFZ

Stress-testy polskich banków
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
18 lutego 2014

Stress-testy polskich banków

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku?
Wpisy Inne
author
Alicja Uzarowicz
17 września 2018

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku?

Przepływy migracyjne Polaków
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
28 lipca 2019

Przepływy migracyjne Polaków

Kredyt konsolidacyjny Katowice
Kredyty miasta
author
Alicja Uzarowicz
19 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Katowice