Express Elixir w Banku Pekao S.A.

Express Elixir w Banku Pekao S.A.

author
Alicja Hirsekorn
04 grudnia 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Kategoria

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Krajowej Izby Rozliczeniowej, Bank Pekao S.A. rozpoczął testy długo wyczekiwanej przez klientów usługi Express Elixir. Umożliwia ona dokonywanie przelewów na numer telefonu z wykorzystaniem BLIKa. W ramach testu do usługi mają już dostęp niektórzy klienci banku.

Przelewy natychmiastowe na numer telefonu z wykorzystaniem BLIKa trafiły już do niektórych klientów Banku Pekao S.A. Spółka prowadzi bowiem testy usługi Express Elixir, na którą klienci oczekują z coraz większą niecierpliwością. O projekcie pilotażowym napisała na swojej stronie internetowej Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Na ten moment nie jest jeszcze pewne, na jakim etapie są wspomniane testy usługi w Banku Pekao S.A. Powodem rosnącej niecierpliwości klientów może być fakt, że spółka pierwotnie zaplanowała wdrożenie przelewów na telefon BLIK w ciągu pierwszych dwóch kwartałów roku.

Natomiast pomimo faktu, że niektórzy klienci mogą już korzystać z usługi Express Elixir, to w dalszym ciągu jest to tylko ograniczony zakres. Albowiem klienci mający dostęp do natychmiastowych przelewów na numer telefonu na razie mogą tego dokonywać wyłącznie od poniedziałku do piątku. Dotyczy to odbierania, jak i wysyłania środków.

Express Elixir testowany w Pekao S.A.

Po niezrealizowaniu pierwotnego terminu pojawienia się w Banku Pekao S.A. usługi Express Elixir moment ten kilkukrotnie przekładano. Klientów spółki ucieszy zapewne fakt, iż wiele wskazuje, że doczekają się oni przelewów na numer telefonu przez BLIKa jeszcze w tym roku.

Nie są to jednak wyłącznie domysły. Polskie Standardy Płatności, operator BLIKa poinformował w ostatnim czasie, że jeszcze w tym roku należy spodziewać się nowego banku z usługą natychmiastowych przelewów na numer telefonu. Informacja ta pojawiła się przy okazji prezentowania wyników spółki za trzeci kwartał bieżącego roku.

Dotychczas z usługi mogli korzystać już klienci ośmiu banków komercyjnych polskiego rynku finansowego. Wśród nich znajdują się Alior Bank, mBank, Credit Agricole, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Santander Bank Polska oraz Getin Bank i PKO Bank Polski. Wkrótce poza Bankiem Pekao S.A. do Express Elixir ma dołączyć również Nest Bank.

Czy takie przelewy są w ogóle potrzebne?

Możnaby poddać w wątpliwość, czy kolejna metoda natychmiastowych przelewów jest w ogóle potrzebna klientom banków w Polsce. O ogromnym popycie na usługę Express Elixir świadczą jednak jej wyniki. Od początku bieżącego roku Polacy zrealizowali już 10 milionów przelewów na numer telefonu.

Ciężko zatem dziwić się niecierpliwiącym się klientom Banku Pekao S.A., którzy po prawie roku oczekiwania otrzymają możliwość wygodnej i natychmiastowej realizacji transakcji na numer telefonu odbiorcy. Rozliczanie na przykład rachunku za wspólny obiad z przyjaciółmi nigdy nie było łatwiejsze.

Usługa Express Elixir, która umożliwia dokonywanie BLIKiem natychmiastowe przelewy na numer telefonu działa bez przerwy. Oznacza to, że natychmiastowo rozliczanych transakcji można dokonywać 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Co więcej, usługa działa także w niedziele i święta.

author
Alicja Hirsekorn
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Czechowice-Dziedzice

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Czechowicach-Dziedzicach – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
18 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Ranking chwilówek

Ranking chwilówek zawiera najbardziej atrakcyjne chwilówki online. W rankingu chwilówek porównasz, jakie kwoty pożyczki możesz uzyskać i jakie oprocentowanie oferuje dana firma pożyczkowa. Nasz ranking chwilówek jest aktualny na marzec  2024 roku i został opracowany przez ekspertów.

author
Dominika Byczek
31 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kasa Stefczyka Łowicz

Sprawdź placówkę Kasy Stefczyka w Łowiczu – w naszym artykule zawarliśmy wszystkie najważniejsze informacje, takie jak adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Julia Wierciło
02 marca 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Opłata klimatyczna, miejscowa i uzdrowiskowa

Planując urlop, staramy się również dobrze jak najlepiej rozłożyć nasz budżet. W tym celu należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe opłaty, jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdu. W tym artykule sprawdzamy, czym jest opłata miejscowa, klimatyczna i uzdrowiskowa oraz jaka jest jej wysokość i kogo obejmuje.

author
Aleksandra Gościnna
18 października 2020
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Cashalot – nowa pożyczka online

Cashalot to kolejna instytucja pozabankowa udzielająca szybkich pożyczek. Nowi Klienci mogą liczyć na rabat w wysokości 50%. Co ucieszy wiele osób – Cashalot nie sprawdza pożyczkobiorców w BIKu.

author
Patryk Byczek
05 września 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

mBank placówki w Kędzierzynie-Koźlu

mBank to czwarty największy bank w Polsce. Choć zaczynał działalność jako internetowy bank, większość formalności załatwimy także w stacjonarnej placówce. Sprawdzamy oddziały mBank w Kędzierzynie-Koźlu.

author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj