Głosowa asystentka na infolinii Alior Banku
Alior Bank poinformował w komunikacie prasowym o uruchomieniu głosowej asystentki infolinii, której zadaniem będzie usprawnienie kontaktu z Klientami. Instytucja zapowiada, że kompetencje i umiejętności przypisane voicebotowi będą na bieżąco udoskonalane. Wszystko po to, aby Klienci większość spraw mogli załatwić całkowicie zdalnie. Sprawdzamy szczegóły.
Wdrożenie do oferty voicebota to kolejny krok ku automatyzacji procesów, które pozwolą na o wiele szybsze odpowiadanie na potrzeby Klientów.
Voicebot – infoNina
Automatyczna obsługa infolinii, czyli voicebot w Aliior Banku otrzymał nazwę infoNina. Voice bot jest narzędziem przygotowanym z pomocą Alfavox, SentiOne oraz Techmo. Bot powstał w oparciu o sztuczną inteligencję, która pozwala na jeszcze sprawniejszą obsługę. Celem Alior Banku jest znaczne uproszczenie kontaktu w relacji Klient – infolinia w taki sposób, aby Klient nie musiał wybierać tematów rozmowy za pomocą tapnięć w odpowiednie cyfry na ekranie telefonu. Wirtualna asystentka Alior Banku to kolejne już działanie instytucji w ramach jednego z celów strategicznych, którym jest cyfryzacja i wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Bank planuje na bieżąco udoskonalać wdrożone rozwiązanie.
Prace nad asystentką głosową ruszyły w Alior Banku na długo przed zagrożeniem epidemiologicznym, jakie niosło za sobą pojawienie się koronawirusa. Niewątpliwie przyspieszył on nasze działania w tym zakresie. W czasie pandemii preferowaną formą kontaktu jest właśnie kanał zdalny. Nasi klienci oczekują, że będzie on tak samo szybki i tak samo pomocny, jak w przypadku spotkania z bankierem w placówce. Jesteśmy przekonani, że voicebot InfoNina odpowie na te oczekiwania.
– mówił cytowany w komunikacie Mariusz Piturecki, dyrektor Działu Digitalizacji i Rozwoju AI w Alior Banku.
Rozwijanie infoNiny
Alior Bank informuje, że udoskonalanie voicebota o nowe funkcjonalności będzie przebiegało bardzo stopniowo. Obecnie Klienci mają możliwość korzystania z mechanizmu, dzięki któremu infoNina rozpozna intencje rozmowy i w oparciu o to przekieruje go do odpowiedniego doradcy. W kolejnym etapie Alior Bank doda funkcję, dzięki której robot wytłumaczy Klientowi:
– jak się zalogować do aplikacji mobilnej,
– czym charakteryzują się wybrane produkty i usługi bankowe,
– jakie należy spełnić warunki, aby móc korzystać z oferty.
Zależy nam, aby wprowadzane przez nas rozwiązania były dogodne i proste w użytkowaniu dla każdego klienta. Dotyczy to zarówno osób młodszch, jak i starszych. Udostępniony właśnie voicebot to intuicyjne narzędzie, które umożliwi użytkownikom realizację wielu spraw, bez konieczności wychodzenia z domu.
– kontynuował Mariusz Piturecki.
Alior Bank
Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest Iwona Duda.
źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2021-02-23-klient-alior-banku-w-centrum-uwagi-voicebota.html
Dodaj komentarz